bugün

Türkçe konuşabilmek bir kürd için artı bir mevzudur. Yani başka birileri ile türkçe konuşması değilde iki kürd'ün birbiri ile türkçe konuşmasından rahatsız oluyorum. Bunu bende sık yapıyorum türkçenin çok konuşulduğu bir yerde yaşamamdan ötürü.
Yoksa keşke türkçe kadar beş altı dil daha bileydim.

Edit: yalnız ilkokulda henüz kendi diline hakim olmayan çocuklara anadillerinden önce ders verilmesi doğru değildir.
(Ekleme)
sokakta her yerde kürtlerin gayet kürtçe konuştuğu bir ülkede nedenini merak ettiren sitemdir.

kürtçe kanallar açıldı, belediye tabelaları kürtçeye dönüştü, kürt şehir isimleri geri geliyor, sokakta kürtçe konuştu diye dayak yiyen insan haberi gelmiyor, kürt vekiller meclisi dolduruyor, kürt işadamları batıda parayı kırıyor, tüm turizm ve restoran işletmeleri kürtlerin elinde ama hala 90lardan kalma cümleler.

o cümleler için biraz geç kaldı sizin kuşak, önceki kuşak acı çekmiştir ama şimdikiler çok ses etmesin bence.
(bkz: banane)
bizde türkçe konuşmayı içine sindiremeyen feodal toplum artıklarını içimize sindiremiyoruz diyerek siktir çektiğim cümle.
trabzondan örnek vereceğim. bu durum çoğu karadeniz şehrinde var bizzat biliyorum. şimdi şu beyinsiz bazı kürtler anadilimizi konuşamıyoruz yaygarası çıkartıyorlar ya. ulan siz adam gibi durdunuz da sizin zorla dilinize pens mi attılar lan? trabzonun iç bölgelerine gidin çoğu kişi rumca konuşur ve bir asker gelip de siz türkçe konuşmuyorsunuz bile diyemez, diyememiştir. çünkü onlara eğer "siz bölücüsünüz" derseniz orada yaşayanlar seni orada sikerler. o bazı ayak takımı kürt olduğu belirsiz daha çok ermeni kırması kürt olduğunu iddia edenlere söylerseniz bu lafı iltifat kabul ederler. aradaki fark bu. şimdi bu devlet sen bütün piçliklerini yapacaksın ve seni sindirmeyecek öyle mi? nerde lan öyle ülke? şu an hak ettiğiniz muamele topunuzu gebertmek fakat hala bıçak kemiğe dayanmadı. dayandığı gün sizi amerikalı abileriniz bile kurtaramayacak. kendini türkiye vatandaşı olarak kabul eden kürt kardeşlerimi tenzih ediyorum. gerçi onların da kusurları var ya neyse.
Bizde sizin kürtler olarak 'Kürdistan' isimli ütopik bir devlet kurma çabanıza anlam veremiyoruz. Sizin gibi ulu orta dile getirmiyoruz da.
içine girdiğini kabul eden fakat sindiremeyen x*rd söylemi. neyse içine girdiğini kabul etmesi de bir başarı.

(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
aşırı milliyetçi düşüncelerinin başlıklaştırılmış hali.

bilgilendirmek amacıyla; "kürtçe" bir dil değildir. tabi ki burada söylenmek istenen kurmanci ise, ki olmasıda fark etmez.

1980'lere kadar rahatça konuşulan bir çok dil vardı.(kurmanci de bunlardan biriydi.) terör hareketlerinin başlıca destekçisi a.b.d. eseridir; dini ve etnik köken ayrımı. 80 darbesinin çocuklarıdır.

amaç ne dil, ne daha özgür yaşam hakkı, ne de silahların susmasıdır. istediğiniz "kürdistan" kurma uğraşıdır.bu yüzdendir ki; mağduruz edebiyatı boşdur. size rağmen kardeşim, sizleri modern çağdaş bir ülke insanı gibi kardeşçe yaşamayı öğreteceğiz.
http://www.youtube.com/watch?v=jpS_Rf6WFQU
soda sindirmeye yardımcı olur kürt faşistleri.
türk olarak sizi aramızda görmeye tahammül edemiyoruz.

biz sesimizi çıkarmıyoruz böyle taviz den taviz doğuyor ışte taşlıcan böyle piç leri.

sonra yoh bize foşik doyorlar.
yoh bözö bahmoyorlar.
diye havlıyor köpekler.
seni türkçe konuşman için zorlayan kim ? dil , insanların birbiri ile anlaşabilmesi için var. dil hakkında diğer duydukların ve bildiklerin sadece siyasidir. yani sen siyasi bir başlık açıp, gizliden siyasi bir görüş belirtip, siyasi düşünen insanları kışkırtmaya yönelik bir entry girmişsin. gerek var mı ?
Avrupada yaklasık 6-7 milyon kürt yaşadığı söyleniyor bunların çoğu almanyada yasıyor peki neden orda anadilimizi istiyoruz diyemiyorlar? Ordada kursunlar parti yapsınlar eylem anadilde eğitim istiyoruz desinler tabi sıkıyorsa siz anca burda ötersiniz orda bunları yaptığınız anda tekmeyi yersiniz götünüze. heleki almanyada insanların evlerinde bile anadili konusması yasaklanmaya çalışılırken. Biz size çok yüz verdik.
mal beyanı.

şu dilin araç olduğunu bir öğrenemediniz be kardeşim.

ne istiyorsan onu konuş. bizden uzak dur yeter.
madem zoruna gidiyor, konuşma da, gelip bu kadar düzgün türkçeyle buraya bu başlığı açma da, altına paragraflar dolusu türkçe yazma da. neyin peşindesin? kendini ifade etmek için hala türkçe yazıyorsun. ingiltereye gidip, orada da "speaking in english is hurting me" mi diyeceksin?

ilk 6 ay anne sütü şart.
kürtçe konuşmak ne zaman nerde yasaklanmış ? bir tek tutuklama gösterilsin kürtçe konuşuldu diye. göstermeyen şerefsizdir.

klasik pkk argümanının meşruluğunun reklamını yapan aklınca pkkyı yalayan ruhsuz hainin açtığı başlık.
bir türk olarak kürtlere vatandaşlık hakkı verilmesini ben içime sindiremiyorum. bu ne olacak?
provokasyon amaçlı açılmış bir başlık olabilir. Tartışılamayacak kadar saçma bir konudur.
Kürtlerin anadil istemesini anlatan konumtrak.

Onu siktir ette herif -6000 puan. Amk trolün efendisi falan lan. Rekor ne merak ettim.
(bkz: Dışarıda bırak)
Bir dil bir insan eder keşke ben de kürtçe bilsem.
türk dilini konuşmaktan rahatsız olduğunu söylerken bile sike sike türkçe konuşmaya mecbur kalan kürdün sözüdür.

işin hazin yanı ne kürt diye bir ırk vardır ne de kürtçe diye bir dil vardır.

hepiniz ölene kadar, bu zihniyet ölene kadar, bu çürümüş fikirler unutulana kadar türk intikam tugayı'nın şanlı mücadelesini devam edecektir.
Kürtlerin her ortamda ana dillerini rahatça konuşmasına hatta foşşik teceenin tonla para harcayıp kürtçe kanal kurmasına rağmen ana dilde eğitim diyerek Kürtçe'de ısrar etmesinin nedeni ileride nüfus çoğunluğuyla işgal etmeyi düşündükleri Türk topraklarına ortak olup ele geçirme fiilini uluslararası konjektürde meşrulaştırmanın alt yapı çalışmasıdır. Geleceğe yatırımdır.

Tarih bize göstermiştir ki iç karışıklığa maruz kalan devletler demografig unsurlara göre bölünmüşlerdir ve etnik kimliğin en önemli unsuru da dil dir.

Bazı hdp li vekiller bile kürtçe bilmezken kıymetli dillerini öğrenmek yerine ikide bir ana dilde eğitim ve Türkçe ile Kürtçe'nin devletin ortak dili olmasındaki ısrarları tamamen Türk devletine ortak olma niyetleridir.

Çanakkale de dedelerimiz koyun koyuna yatıyor yalanı da bu amaçla üretilip, halka servis edilip yutturulmuştur.

Kürtlerin istekleri Türkleri istanbul dan denize dökene kadar bitmeyecektir. Amaçları bu dur. Biz aptal Türkler hümanizm adına ne kadar taviz verirsek verelim bu barbarlar anadoluyu ele geçirene kadar durmayacaktır, asla ve asla.

Kürt olayında gerçekler kabak gibi önümüzdeyken Türk milleti için demokratikleşme ve mazlum edebiyatı olmaktan çıkartılıp bir varoluş mücadelesine dönüştürülmelidir.

Uyan Türk halkı her nerede uyuyorsan.
kolayı var, siktir olup git türkiyeden. ister ırakta yaşa ister suriyede bizde sizin gibi asalaklardan kurtulalım olmaz mı?
sus.

entry burda.