bugün

üniversiteyi kazanmış ve gözü yeni açılanlar için söylüyorum. kyk'dan başkası sizi paklamaz. sonra ben okuyacaktım noldu, nereye geldim de soğan soyuyorum amk demeyin.
yüksek ücretli olarak geçen kyk yurdu topunu tokatlar.

özelde o konforu 3-4 katı ödersen bulursun. net.
tabi ki kyk.

1. arkadaşım özel yurttaydı adamlara hergün yurdun bahçesinde yetiştirdikleri marulla salata yapıp verirlermiş dünden kalma yemekleri tekrar servis ederlermiş. kyk da ise yemekler on numaradır.
2. bazı dal tarak özel yurtların kendi cafeleri olur marketleri olur dışarıdan yiyecek sokamazsın, öğrencisin sen kardeş belki bimden alacaksın ama adamlar "yok içeri sokamazsın" diyor. 1 liraya bimden alabileceğin şeyi yurdun kantininde 3 liraya kitlerler. kyk da istediğin yiyeceği sok.
3. özel yurtlar da fiyat 400 450-den başlıyor özellikle öğrenci sayısı arttığı için müşteriye ne kadar çok kitlersek o kadar iyidir mantığı var. kyk da 185-210 tl arası fiyat değişir.

tersini düşünelim şimdi de.
1. devlet yurtları karma değil. yani askeriyede gibi hissedersin kendini, şahsen ben öyle hissediyorum amk. otobüse bi biniyoruz sanki taburla birlikte savaşa gidiyosun otobüste bir tane bile kız yok amk ama özel yurt öyle mi kızlar da var işin içinde o zaman seviye biraz daha yüksek oluyo.
2. kyk da şımarıklık yaptın ve yurttan atıldın diyelim s.ki tuttun demek, devlet sana iş vermiyor. ama özelde kafa rahat atılırsan başka yurda geçersin.
3. kyk da oda değiştirmen çalışan memurun s.kinin keyfine kalmıştır. karısıyla kavga ettiyse, ne bileyim canı istemiyosa, karnı açsa, çişi geldiyse, çay-kahve içiyosa, tipini sevmediyse odanı değiştirmez (değiştirmesi 2 dk sürüyor), özelde durum böyle değildir ben şunla anlaşıyorum dersin geçirirler(tam bilmiyorum burda biraz tahmin var).
4.kyk da kavga etme potansiyelin çok yüksek kardeşim o yüzden ya sabır demeye alışacaksın ya da kavga et yurttan atıl hayatın kaysın seçim senin. özelde de bu potansiyel var ama en azından verdiğin para seni söz sahibi yapıyor.

çok uzun oldu yararlı olmuştur belki.

edit: bölümden mezun oldum artık yüksek lisansa başladım ve eve çıktım. yazıyı 2 sene önce yazmışım "vay be" diyorum. bu süreç içerisinde eklemek istediğim yeni şeyler var.
kyk
1. geçen sene kyk'da düzen değişti yemekler kötü ve sürekli benzer şeyler çıkmaya başlamıştı, sadece hayati fonksiyonlarımı devam ettirmek için yemek yemeye gidiyordum.
2. devlet sana kahvaltı ve yemek için para veriyor eğer devlet sana zam yaparsa yemek şirketi olacak s.kikler, yemeklere iki kat zam yapıyor ve artık cebinden ödemeye başlıyorsun. yani zam geldi diye sevinmeyin.
3. yurt kiraları uçmaya başladı. ben çıktığımda 237 veriyordum şimdi 250 falan diyorlar. yinede elektrik, su, doğalgaz internet masrafın yok o nedenle tavsiye edilir.
4. kyk'da "bedava fiber internet" veriyorlar. palavra inananın aklını silkeyim yok öyle bir şey.
---örnek vermek gerekirse macaristanı merak ettin ve internetten fotoğraflara bakmak istedin ya boştan yere bekleme git uçak bileti al, in macaristana gör gel. geldiğinde hala macaristan fotoğrafları yükleniyor olacak.
5. bu s.kik suriyeliler kyk'ları basmış. kyk'ya çıkarsanız demeyin ki "ulan suriyeye mi geldim?". bizim yurtta gördüğüm bi suriyeli tarif edeyim. kafasında beşiktaş şapkası, üstünde fenerbahçe forması, altında galatasaray kaprisi, işte bunlar böyle arsız namussuz ibneler. görseniz sanki onlar bizim değil de biz onların yurdunda mülteciyiz amk.
6. kardeşim yaz kış cam açık dururdu. cayır cayır doğalgaz yanıyor bu kyk'da adamlara "abi kısın şu gazı g.tümüz başımız yandı" diye yalvarırdık.

Özel
1. paranın seni söz sahibi yapmadığını söyleyebilirim artık. kyk'dan arkadaşım özel yurda çıktı, kavga etmiş sonuç olarak kavga eden etmeyen herkese s.ktiri çekmişler. mahkemelik oldular.
2. fiyatları daha da uçuyor konfor hala sıfır. yatıp kalkmaya gitmek için özele geçmeyin.
Kyk özeli her şekilde döver. Tabii bazı mallar özel yurtta olunca zengin zannederler kendilerini sadexlce çaresizdirler.iki yurtta da kaldım.hem de şehrin en lüx özel yurduydu.ama kyk daki imkanlar özel yurtlarda yok.
Karma yurt diyorum gerisi önemli değil diyorum.
Eğer ankara da okuyacak varsa gölbaşında yarı özel bir kız yurdu var. Süper bi yer. Bizim zamanımız da 183 tl idi ücreti( iki sene önce).

4 blok, 5 katlı, her katta 20 oda. En fazla 4 kişilikti odalar. Dolaplar ayrı. Banyo tuvalet odaların içinde ve 7/24 sıcak su ve internet vardı.

Göl manzaralı bir yurt. Eğer yeniden öğrenci olsaydım o yurdu seçerdim kesinlikle yine.
Kyk yurdu özele göre her zaman daha iyidir.
valla tek kişilik özel yurtlar varmış paran varsa her şey kolay her şey güzel.
kyk'ya gireceğime tokiye girerim bari ev sahibi olurum amk özel yurt.
"Müstakbel yurt çocuğu" sıfatını taşıdığım için açtığım başlık.

Bu eziklik ile görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

Kyk mı özeL mi? Neden?

Edit: halen daha o yurtlarda barınan adamın yorumu, milattan önce kalanların yorumlarından daha mühim, daha reeldir.