bugün

eskiden siyavuşpaşa'da da şubesi olan ancak şimdi bize en yakın ünverdi ve şirinevler'de şubesi bulunan bir banka.
En sevdiğim banka. 15 yıldır beni hiç üzmedi. Yapı kredi ile anlaşması var atm'lerini kullanabilirsiniz.
havale ücreti almıyor.
yaklaşık 10 yıldır müşterisiyim. an itibarıyla yapmış oldukları terbiyesizlikten dolayı tüm hesaplarımı kapattım. artık çalışmıyorum, kimseye de tavsiye etmeyeceğim.
Makas aralıkları baya iyi döviz ve altında en iyi banka birde özel kur oldumu harika .
Madem müşerisi pek yok, niye her yerde şubesi var ?

Tanım: işi gücü altın olan ve altın hesabı açtıran ilginç bir banka.
bankadan altın veya döviz almayın. Alış ve satış arasında büyük fark ediyor.
kuveyt türk alış ve satış 282 tl yanlış bilgilendirmeyin.
Kuveyt Türk (Kuveyt & Türk):

1989’da kuruldu. Yüzde 62.24’ü Kuwait Finance House KSC, yüzde 18.72’si Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün.

#banka
bugün bursa şubesi tarafından arandığım banka. ayrıca para isterken sizin gardaşınız olan banka.

merhaba baybars bey diye başladı bankacı. çektiğiniz öğrenim kredisinin son taksidini ne zaman ödemeyi düşünüyosunuz dedi. hatırlatalım diye aradık dedi. tamam dedim, halledeyim dedim onu. tamam gardaşım aklında olsun faiz işliyor aman dikkat et dedi, teşekkür ettim kapattı. buram buram samimiyet hissettim o bankacının gardaşım hitabıyla ahahhahah.
Eft ücreti almayan döviz ve altın hesaplarında hesap işletim ücreti almayan banka.
Sağlam kazıkçı bankadır kendisi.
kısıtlı şube ve atm sayısını ptt ile anlaşma yaparak gidermeye çalışan banka. şimdi mesaj attılar ptt atm'lerinden bakiye görüntülemek ücretsiz, para çekmek 1 tl imiş.

adamlar işi biliyor.
Bankadaki paranıza zaman zaman ulaşamama riskiniz olduğu bankadır. Bu bankaya müşteri dostu diyen adam ne bankaları ne de finans sektörünü tanıyordur. Ben paramla rezil olmak istiyorum diyen varsa buyursun bu bankanın müşterisi olsun.
Sanılanın aksine yalnızca islamcılar’ın değil hemen her kesimin hesap açtığı mantıklı bankadır.

Müşteri dostudur çünkü...
arge merkeziNe sahip olan firmalardandır.
kemalistlerin sevmez göründüğü gizliden repo yapıp yüksek faizler aldığı bankadır. evet..
Kesinlikle ve kesinlikle uzak durulması gereken banka. Müşteri temsilcisine ulaşmak mümkün değil. Yarım saatten önce ulaşırsanız çok şanslısınız.

Gelelim müşteri temsilcisine neden ulaşmak istediğime. Döviz hesabım var. 1 gün boyunca hesabımdaki dövizlere ulaşamadım. Hesaba giriyorum hesapta para yok. Kendi paramı alıloydular. Şimdi bankanın önündeyim hesabımı kapatcam. Paramın hepsini de başka bir bankaya aktarcam.

Eşit: beyler bankada sakallı adamlar çalışıyor bilginiz olsun.
Az önce kırtasiye'den alışveriş yaptım, hesap'ta para olmasına rağmen işlemi onaylamadı. sizde de böyle oldumu?
geçenlerde Kuveyttürk'e ait bankamatiğimi içinde para olmasına karşın bir mekânda kullanamadım. Bankayı aradım ve sebebinin içkili mekânlarda kartımın kuveyttürk tarafından kullanıma kapatıldığı söylendi. Resmen banka paramı zaptetti. "Paramı kullanmak istiyorum size ne" dedim fakat sözümü dinletemedim. Tekel bayilerinde de kullanamazmışım.

Yarın Kuveyttürk'e "yallah arabistan'a" diyeceğim.
yok arkadaş böyle banka. gidiyorsun insan gibi ilgileniyorlar. hesap açtırdım, 10 dakikada kartımı verdiler. çay söylediler, hesap işletim ücreti yok, eft yok havale yok daha ne.

edit: müşteri hizmetleri berbat telefonda saatlerce bekletiyorlar.
Bugün, öğleden sonra hesap açtırdım müşteri hizmetleri masası'na oturur oturmaz çay , su ikramı geldi hesap açıldı 10 dakika sonra kartım basıldı eyvallah dedim çıktım.
yapık kredi denen banka yılda 120 tl ücret alınca yeter artık dedim.
Cuma günleri öğleden sonra mesaiye geç başlayan bankadır.

Ona göre 13:30'a yetişeceğim diye koşturmayın.
internet bankacılığı on numara olan banka.
hesap işletim, eft, havale gibi ücretleri almayan faizsiz sistemle çalışan, islami kuralları ön planda tutan, faiz yerine taksitli sistem ile para kazanan iyi bir banka. sıkıntısı çok fazla atm si yoktur. benim sansima gittiğim her yerde var, sonuç olarak iyilerdir. vesselam.