bugün

Kısaca Müzik dehasi. 28 yaşına kadar ortalığın amina koymuş. Bı on yıl daha yaşasaydı nolurdu kim bilir.
bir dönemin efsanesi...bunu ilah gibi gören bir kaç arkadaşım vardı geçmiş zaman...
abartılı takı ve kıyafetleri... ekseri bir çoğunun terso olup ucuz şarapla kafa bulmaya çalıştıkları yaşam standartlarıydı....
harika 2-3 parçası halen hafızamda.
eroinin bitirdiği hayatlar içinde façası o biçim düzgün kurt cobain ayrı bir dram'dır!
29 sene önce bugün intihar etmiş efsanevi nirvana vokali.
bi ara bu herifin köpegi asıgıydım. sonra büyüdük. hala severiz ama ergenligimdeki tadı da kalmadı acıkcası.

edit: sarısın pek sevmem.
Tadı kalmaması kısmı popüler kültürün artık mal mal şarkılar ve barzo barzo erkekler servis etmesinden dolayı eksik gacı. Kişinin kro olması da etkiler bunu tabi neyse o ayrı konu.

Tam bir efsanedir. Rip.
(bkz: where did you sleep last night).
27 ler kulübünun manik depresif üyesi.
lithium, come as you are, something in the way, smells like teen spirit gibi ölümsüz şarkılara imza atmış nirvana grubunun '' ben asla ünlü olmayı istemedim '' diyen ve evinin garajında tüfekle kendini vurarak intihar eden vokali. last days adlı film kendisinin son günlerinden esinlenilmiştir.
çok erken bu dünya hayatından ayrılmış nev-i şahsına münhasır müzik filozofu. yaşasaydı kendisinden sonraki müzik adamı/ kadını jenerasyonunu da çok daha yoğun etkileyebilirdi. yine de müziğe kendine has bir damga vurmuştur.
bir de ölümünün arkasındaki sır perdesi hala aydınlatılamamıştır. ölümü intihar olarak geçse de cinayete kurban gittiği yönünde iddialar da bulunmaktadır. hatta bir araştırmacı yaşadığı bölgeyi dolaşıp kurt, müziği ve ölümü hakkında röportajlar yapıp bir belgesel haline getirmişti.
Ülkücüdür.
6 gün önce ölümünden 30 yıl geçmiş olan, rock müziğine ve kültürüne ısınmamı ve sevmemi sağlayan efsanevi isimdir.