bugün

inanılmayacak boyutlarda,önyargı insanıdır,muhalefettir,bilgi sahibi olmasada,fikir sahibidir..tembeldir,uyumayı,çalışmadan,üretmeden kazanmayı, yemeyi çok sever..
Yaydığı elektrik öylesine güçlüdür ki, patlamak üzere olan bir volkanın uyandırdığı duyguyu uyandırabilir.
Koc gibi oldugunu dusunup geceleri koyunlarla beraber citlerden atlayan ve kurban bayrami geldiginde yurtdisina kacan erkek modelidir.
ormandaki bir kaplan gibi vahsi, fred astaire gibi zarif burctur. binaeylehen ateşle yaklasmayin çok fena patlar.
hayatı sakin ve rahat yaşayan nazik insanlardır, etliye sütlüye karışmayı pek sevmezler. bir çoğunu akşam bir yerlere gitmek için çağırdığınızda "abi uzandım şimdi dizi falan izliyorum, sonra görüşürüz" deyiverirler.
çok afedersiniz ama;kendinin ta..aklı olmakla öven insan.
koç, burcu ve erkeğinden oluşan muhite şen* üçlü... koç * kesilip afiyetle, pardon, burcuyla yenilecek, leziz, temiz, semiz ve mutlu zamanlara kaşarlı tost vurulacaktır. * * * *
genelde suratı asık olsa dahi küçük bir kıvılcımla çok çabuk patlar, espri yapar, eğlendirir.

abest esprileri veya saçma diyologların adamıdır. her işe elini atar doyduğu an bırakır.

önemli olan uğraştığı etkinlikteki kendi belirlediği zirvedir. bir işe girmeden önce "ahanda şuraya kadar gelsem bana yeter" derler ve oraya gelene kadar uğraşırlar ve de gelirler... sonra da bırakır başka bir uğraş bulurlar. önemli olan çevresindekilerin zirvesi değil kendinin belirlediği küçük zirvelerdir.

çok zor aşık olur. beynindeki mükemmel'i bozamazlar. sonraları o mükemmelin bozulması gerektiğini, bozulmazsa mutlu olamıyacaklarını anlayana dek pek kızları umursamazlar.

süper bencil insanlardır. tek başına mutlu olabilirler. biraz narsistlerdir.
dostluğa da çok değer verirler, vefalıdırlar. arkadaşlarının doğum günlerini bilirler yada unutmamak için çaba gösterirler.
zeki, cesur atak, lider karakterli, önde giden, yenilikçi, doğrucu, espirili, sevecen, biraz egoist ve kendini beğenmiş, çabuk öfkelenen ama kin tutmayan, hızlı, soluk kesici ve kaliteli yaşayan süper bir erkektir. bulursanız kaçırmayın derim.ve de nefesiniz yetecekse, kaçırmayın...
Charles Chaplin
Arturo Toscanini
Tennessee Williams
Henry James
Marlon Brando
Joseph Pulitzer
Vincent Van Gogh
Thomas Jefferson
OTTO VON BismarCk
latin atasözü, "birini tanımak hepsini tanımaktır"ın geçerli olduğu tek grup.
hepsi aynıdır bunların. dikkat çekmeyi severler, nispeten espritüeldirler falan filan.
kimseye güvenmezler, hep arkalarını kollarlar, asla açık olmazlar, B planları vardır, ben onu demedim ki..yanlış anlamışsın en sık kullandıkları açıklama biçimidir. hep en mantıklı olanın kendileri olduğunu düşünürler. burda patron benim havasındadırlar. kincidirler. onları bu kadar temkinli yapan korkak olmalarıdır aslında. ama süper cesur insan kamuflajı yaparlar. hayatında güvendiği tek insan olursanız ve ona artık tahammül edemediğiniz için hayatlarından çıkarsanız ömürlerinde ilk defa elde ettikleri, düşündüklerini ve acziyetlerini anlatabilme imkanını da ellerinden almış olursunuz. bir koç burcu yalvarmaz ancak o kadar bencildirler ki sırf kendi konforları için bu gibi durumlarda yalvardıkları da olur. ha baktılar ki girişim başarısız oldu, bu sefer ben sana yalvarmadım ki ayağına yatarlar falan. hep strateji yapmak zorundadırlar, konuşmaların ve olayların gidişatlarını yönlendirdiklerini sanarlar, çoğu zaman da öyledir*. velhasılı kelam çok gereksiz, kendileriyle sorunları olan insanlardır. mücadeleyi ve kişisel buhranlarla uğraşmayı hobi edinmiş arkadaşlara basarılar dilerim, yolları açık olsun.
erkeklerin genel sorunu büyüyememe,çocuk kalma bu burçta tavan yapmıştır.*evet içerilerde bir yerlerdede hep bi çocuk tarafın kalması,daimi bir enerjiklik iyidir hoştur da *...abartmasalar daha hoş olacaktır...aksi taktirde yanınızdaki kızın kendini çocuk bakıcısı kıvamında bir hede* hissetme ihtimali yüksektir.
bu arada yaşları 30 u geçtiyse idare edebilirsiniz belki ama henüz 20 lerindeyse*işiniz kesinlikle daha zordur. * * * *
kafa olduğu kadar sinirlenen bi yapısı vardır, yine de sevilen kişilerdir çevrelerinde.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç) ***
cogunlukla nisan'ın ilk 20 gününde doğan insanlardır. birden çok işi birarada yapmaya çalışırlar, doyumsuzdurlar, her seye atlarlar.**
aklına geleni söyleyiveren tipler bu burca mensuplardır. *
hırslı ve tutkuludur. ateş grubuna ait koç insanı her ortamda dikkat çeker. yüzeysellikten hoşlanmaz. genelde başları önde yürür, tıpkı heran toslayacak bir koç gibi.
adam gibi sevebilme ve aşık olma potansiyeline sahip erkeklerdirler.
koc burcu devletinin nufus kayitlarinda kullanilan bir ibare.
zor erkek. pohpohlamak lazımdır. kendini ezdirmeyen, akıllı ve hayır demesini bilen kadın ister. onu elde tmek için bir kez şansınız olur sadece. onda falso verilirse asla kazanılmaz.
(bkz: rahmi koç)
(bkz: espiri mıçmak)
(bkz: Émile Zola)
sinsi erkektir. gizli kamera çekimlerin çoğunda başrol oynarlar.
dünyanin anasini bir pula şıp diye satacak kişilerdir.

(bkz: Jackie Chan)
Ego tatminine çok ihtiyaç duyar. En önde olacağım diye yapmayacağı yoktur. Bay ukala. Yatakta, aşkta, işte, güçte en bencil burçtur. Karşısındakini kırdığını da anlamaz. Kolay kolay da beğenmez. Asla af dilemez. Onlara kalsa dünyada herkes aptal, bir kendileri akıllıdır! Millete öğütler verir, ukalalık taslar. Önüne yemek koysan beğenmez.
çin takviminde ejderha burcuna tekabül Eder. bu erkekler orda da aynı özellikdedirler ilim çinde de olsa gidip alırlar.