bugün

taksimetre yerine yol ölçme ve ücretlendirme duyusunu kullanabilen insan.
(bkz: kara inci taksi durağı)
ticari taksiler dükkan gibi olmadığı için, müşteri hergün farklıdır. o yüzden müşteriye saygı falan da pek olmuyor. yok kısa mesafeye söylenmeler. yok beni trafiğe soktun. yok at hırsızı tipler. yok trafikte maganda kullanışlar.
korsan taksiler de ise aynı müşteri ile muhatap olma durumu hasıl olduğundan. müşterilere daha kibar davranırlar.

korsana evet veya hayır diyenlerden değilim. lakin, bu ticari taksi canavarları varken (küçük bir azınlığı hariç tutuyorum), korsanların yayılması önlenemez.

evvela ticari taksiler para üstü vermeyi öğrensin...
ne kadar ücret vereceğiniz daha önceden belli olduğu için daha avantajlı olan taksi çeşidi. en azından taksiciye "siz bildiğiniz yoldan gidin" dediğinizde küçük bir istanbul turu atmanıza gerek olmayacağını biliyorsunuz.
kesinlikle desteklediğim oluşum.

bir kere fahiş fiyat yok. seni istediğin yerden alıp istediğin yere hiçbir ara yola sapmadan veya yolu uzatmadan götürüyor. gece gündüz tarifesi gibi bir olay yok, ücret standart. araçları kesinlikle ticarilerden daha bakımlı, şoförleri de daha kibar. ücret belli olduğu için bozuk para derdi de yok.

taksiciler, taksici akrabası olanlar kızmasın boşuna, temizleyin içinizdeki hödükleri, adam gibi hizmet sunun, biz de sizi tercih edelim. istanbul'a gelen neredeyse her yerli ve yabancı turiste şehir turu atmadan tatmin olamıyorsunuz di mi?

manisa'dan izmir havaalanına gitmek için 90 tl'ye anlaşmıştım bir keresinde. yol yaklaşık 100 km kadar, yani km başına 1 tl bile değil ücret. aynı yolu 30 km eksiğiyle izmir'den gitmek de yaklaşık 100 tl, e ne anladım ben bu işten? ayrıca adam daha gün ağarmadan gelip evimden aldı, iç hatlar giden yolcunun kapısına bıraktı, daha ne?

bir de taksi plaka ücretleri var ki sormayın, o plakaları sahiplenen g.t laleleri yüzünden şoför de para çalıyor müşteriden. bilmeyene uzun mesafe geçirip daha fazla para kazanmaya çalışıyor, ya da kısa mesafe almıyor. zira patron olacak lale her gün en az 400-500 tl istiyor şoförden.
anadolu yakası, küçükyalı civarlarında sağlık sorunlarımdan ötürü aylardır aradığım hede. çok lazım yahu. yok mudur bir bilen?
izmir'de de yavas yavas varligini hissettiren ulasim yontemi. kolay ve ucuz. mis.
emek ekmek hırsızlarıdır kendileri.
Başlıca müşterileri, kons, travesti, torbacı, it, kopuk olan taksi çeşidi. Büyükşehirlerde sivil trafikçiler vardır onlar bakar bu işlere. Taksici esnafı zaten haliyle kopuk olduğundan korsan taksici süzme kopuktur. Yerine göre pezevenklik yerine göre torbacılık yapanları dahi mevcuttur. Normal vatandaş pek binmez yani bunlara.
istanbulda var mıdır merak ettiğim... Bilen yazar arkadaşların mesaj atmasını rica ediyorum. Acil numara lazım
Istanbul da zibilyon tane olan yasak taksidir.
devamlı müşteri olayının boka sarabildiği bir müessese daha.

http://www.sariyermanset....ksiciyi-oldurdu-6924h.htm
kendi arabam ile o kadar çok dolaşıyorum ki arkadaşlarımın bir çoğunluğunun yapmam gerektiğini söylediği meslek her akşam kafama göre istanbul Anadolu yakasında araçla geziyorum denemek isterim ama karşımda ki insana da güvenmem lazım aslında ek gelir gibi fena olmaz üniversite öğrencisiyim. Her neyse benim araçla bir yere gitmek isteyen olursa deneyelim özel mesaj atsın.
şaşırtıcı olan ise karayiplilerin kovalamadığı sektördür. (bkz: boktan tespitler)
Edit:ihale yine türk'e kaldı amk.
Kullanmaktan memnun oldugum sey.
Çok ilgililer heryerden alip goturuyolar dun sari taksiye binip gittigim yere 100 lira odedim bugun ayni yere korsan ile gittim 50 lira odedim.

Taksici yavsakligi yok.
Kartal dan bin, çatalca da in 60 lira. Normalde o parayı kadıköy bostancı arası verirsin akşam saatlerinde.
normal taksi bulmak çok zor artık. korsan taksiler daha uygun fiyat sunup, daha saygılı davranıyorlar. salı günü mecidiyeköy'den, şile sahil kampa 200 lira vereceğim.
istanbul’daki toplu taşıma sorunu nazara alındığında, kaçınılması güç faaliyettir. izin olmadan yapılan yolcu taşıma faaliyeti korsan taksi olarak nitelendirilir. Ülkemizde son dönemde oldukça sık yapılmaktadır. Korsan taksi nedeniyle ilgililere 20.342-Tl idari para cezaları uygulanmaktadır. Ayrıca yakalanılması halinde aracın 60 gün süre ile bağlanması da cabasıdır. Uygulamada bu cezaya ek 2/3-a da denilmektedir. Yediemin otoparkından çıkarmak ve korsan taksi cezası idari para cezasını iptal ettirmek için avukat tutmanız gerekebilecektir.