bugün

korkudur. *
özellikle türk korku filmlerinde olmazsa olmazlardır, bunlar genellikle inanç menşeili unsurlardır; cin, tabut, mezarlık, kaşarlanmış bir imam vb.
- gıcırdayan kapılar (hep yağlamak istemişimdir o kapıları)
- seksi gecelikle dolaşan bayanlar
- saçma ve ürkütücü çığlık fonları

vs.
özellikle amerikan sinemasında haber muhabiridir.
musluktan damlayan su sesi. **
siz banyo yaparken perdenin arkasından gözüken eli bıçaklı bir adam. duşakabinden soğuttular koca bir nesli.
koca memeli kızın merdivenlerden korkuyla aşağı inmesi veya çıkması.
kilolu gözlüklü komik adam: her zaman ilk ölendir genellikle kaçarken ölür.

yalnız,agresif,kavgacı adam: pek fazla konuşmaz,her türlü sorunu kaba kuvvetle çözme taraftarıdır.elektrikli testereli adamın üstüne çıplak elle yürüyecek kadarda cengaverdir.genellikle filmin sonunda kendisini arkadaşları için feda ederek ölür. *

sevgilisi olmayan güzel kız:grubun tartışmasız en korkağıdır.oldukça çıtıpıtı olan bu kızımız her an kaçmaya hazırda bekler.arkadaşları için kesinlikle hiçbirşey yapmaz.ya kaçarken yada hiç beklemediği bir anda sırtından bıçaklanarak ölür.

çirkin iyiliksever kız:grubun en olumlu insanıdır.psikopat bir katile bile insancıl yaklaşır.ölür sonuçta.

birbirini seven kız ve oğlan:en sona kadar bunlar hayatta kalır.genellikle yalnız,agresif,kavgacı adamın fedakarlığı sayesinde kurtulurlar.oğlan kurtulmasa bile kız kesin kurtulur.oğlanın tek başına kurtulduğu daha önce gözükmemiştir.
korku seviyesinin tavan yapacağı bir sahnenin karanlık bir yerde geçmesi.ardından gelen çığlık sesleri,sarsılan kamera, karmaşık karaltılar ve içine edilen korku beklentisi.
ip atlayan küçük kızlar ve tabiki banyo aynası kapatıldığı sırada arkada beliren kişi.
korku filmlerinin vazgeçilmez temalarından biri cinsellik'tir efendim. acaba korku afrodizyak etkisi mi yapıyor anlamış değilim.
karanlık,yüksek ses efekti.
ikisi kız beş genç (öğrenci olmaları ilk tercihtir), içki, sigara, seks, dublex ev ve gizemli bir katil. katil mutlaka dört genci kendi yöntemleriyle öldürür çünkü beşinci genç kendisidir.
belli belirsiz kah çocuk ağlaması kah çocuk gülüşü,
uzun sessizlik ardından aniden gelen bağrış, pıtırtı, patırtı veya benzeri,
dolaşan gölgeler,
'oraya gitmeyin, onu yapmayacaktınız, bunu yapan kimse sağ çıkmadı' tadında öğütleriyle eksik olmayan yeri geldiğinde teyzeler, yeri geldiğinde dedeler, amcalar,
bir de hiç anlamam bir gerginlik esnasında ısrarla açılmak bilmeyen ışıklar, sürekli görüş mesafesi burnunuzun ucudur, attığın adım belirsiz, açsana ışığı ibibik,
esrarengiz, fazla sessiz yabani komşular,

korku filminin olmazsa olmazlarıdır.
sarışın hatun,görkemli bahçeli bir ev,gıcırdayan kapı,uzuuuuun merdivenler ve merdiven dibi bir oda kapısı.
aptal resimler çizen mal kız çocukları. genelde donuk bakışlı olurlar. saçları koyu renkli (tercihen siyah) ve uzunudur. bi de daha tombik olanına rastlamadım, zayıf oluyor hepsi.
(bkz: duman)
iri yarı, gözlerini sürekli büyüten ve kötü olduğunu sonlara doğru gözler önüne seren zenci.
kendiliğinden kapanan kapılar.
ani çıkışlardır.
sarışın kız. o kızın o yana bu yana kaçışırken fıldıran göğüsleri. korku filmini izletende budur aga. *
siyah zemin üzerine contrastlarıyla feci oynanmış illustrator tarzında resimler ve gothic fontlardan oluşan DVD kapak ve afiş çalışması.
karanlığa bodoslama dalan mallar, gruptan ayrılan mallar, karanlıktan usul usul gelip ortamı geren zararsız mal.. ha bir de katil. film boyunca öldürme eğiliminde olduğu için seri katil psikolojisi sergiler bu katiller.
sevişen bir çift.
arena ve parmak izi soundtrackleridir. ben her filmde karşılaşıyorum. en kötüsü benzeri oluyor.
filmin kendisir. olmazsa zaten korkman için bi neden olmaz.*