bugün

Türkiye cumhuriyetinin yüzde 50 oyla seçilmiş başbakanının sözü.

Bugün söylemiş.

Vazgeçmiyor asla vazgeçmiyor.

Yazık. Bu ülke bu anlayışla mı girecekti 2000 li yıllara. Öyle bir halk ki, kaç sefer medeniyet yoluna soksan da illa geri gidecem diyor.
korkumuz rızkımıza göz dikenler diye cevap verilmesi gereken enteresan bir cümledir.
-"ben diyorum ki, bu memleket 300 milyon nüfusu rahat kaldırır."
+"neye dayanarak diyorsun bunu?"
-"rabbime sordum..."
günümüzde gerçekleşmeyecek hadisedir.
korkmayın doğan her çocuk badem bıyıklı doğacaktır.
kendi seçmenine yatırım amaçlı seslenmiş bopbaşkan sözü.
Hadisi şerif söylüyor bunu RTE söylemiyor bunları. Okumadan yazarlar tanımlamasıdır. Ha bu arada sen bile rızkınla gelmişsin maalesef.
kendi çıkarlarını milletine mal etmekten başka bir şey değildir.
türkiye şartlarında çok zor olan eylem. yapması kolay bakması zor.
rızkı ile gelir evet ama aç kalmaz sürünür. ben evlatlarıma onu yapamam bakacağım kadar yaparım, bu koşullarda onun sayısı aksilik olmaz ise 1 tanedir.
bize prezervatifin önemini gösteren döl israfı beyinlerin cümlesi. yandaş topluyorlar bu bağnazlar kendilerine. döller israf olmasınlar, akp'li olsunlar.

(bkz: yalnızlık allaha mahsus)
çocuk yapma teşvik cümlesidir. yapmak istemeyen, rızık geleceğine inanmayan yapmasın kardeşim silah mı dayandı kafanıza.
elbet rızkıyla gelir.ancak sadece karın doyurmak yeterli değil günümüz şartları için. eğitim, giyim... herşeyin para olduğu bir devirdeyiz. tabi çocuğumuzun mendil satarak aile ekonomisine katkı sağlamasını istemiyorsak.
(bkz: rızkını arayan kaç milyon işsiz) yetmez ama yapın*(!)
o çocuk bez, pişik kremi, mama parasını zıbınının cebine koyup gelmediğinden yanlış önermedir. çocuk bir şekilde yaşamakta, büyümektedir ama gelecek meçhuldür. bu kimin umurundadır, o ayrı konu!
hafız efendinin übersonik söylemlerinden sadece biri.

görsel
çocuğa harcanması gereken rızk doğalgaz ve elektrik zammına gitti bile hem bir dakika ya rızk mı vardı bu memlekette . nerde yaşıyoruz ki biz. bu laflar birtakım insanların hain planların işlemesi için söylenmiş havaya laflardır.
(bkz: en az 3 çocuk)

ha yalnız dindar olarak yetiştirmek şartıyla yoksa tinerci olacaksa hiç yapmayın daha iyi. ülkecek yetiştireceğimiz nesile uygun kaçmıyor. 3'ünden 1'i tinerci olursa atın onu atın ondan bir bok olmaz.
duyunca kınadığımdır, 3 çocuk yapın demesinde bir sorun yoktur, fakat önüne imkanınız varsa diye küçük ama açıklayıcı bir cümle sıkıştırsa hiç gerek kalmayacak bu kadar tantanaya.
yakında prezervatif ve doğum kontrol hapları da toplatılmaya başlar. çocuk aldırmak hepten yasaklanır.
(bkz: adana da intihar eden anne)
bu bazı şeyleri açıklar nitelikte.
http://www.facebook.com/p...amp;type=1&permPage=1
halkın inancını yok saymayan bir ifadedir.
yıllardır muassır medeniyetler seviyesi maskesi altında yok sayılan kültür ve inanç bu beyanatla "hiçlikten" kurtulmuştur.
o çocuklar kötü şartlarda büyüdüğü için,
bi kısmı ailelerinden şiddet gördüğü ve bazıları sokaklarda mendil satma vb. işlerde çalıştırıldığı için,
iyi eğitim alamadıkları için,
yetişkinliklerinde iyi bir gelecek kazanma imkanları güçlü olduğu için,
sağlık, ulaşım gibi konularda, şehir içinde yaşadıkları sorunlar bile yeterli çözümlenemediği için,
özgür ve güvende olmadıkları için;
hiç ama hiç endişelenmeyen, gerekli müdahalelerde bulunmayan başbakanın sözü. onun çıkarına hizmet ediyorsa mübah her şey...
Gelsin gelsin rızkıyla gelsin. ilerde hırsız, psikopat falan olsun sadece karnı doyarsa olacağı bu.Eğitimsiz olsun, cahil olsuni kandırması kolay olsun.
(bkz: türkiye de çocuk işçilerin durumu)