bugün

sıla gençoğlu'nun üç dört gün içerisinde piyasaya sürülecek üçüncü solo albümünün ismi.
(bkz: am göt meme)
acaba albümün kapak fotoğrafı daha kötü olabilir miydi diye düşündüren, 25 Kasım 2010 tarihinde raflardaki yerini alacak olan, sıla'nın üçüncü albümünün adı.
(bkz: konuşmamız gerek diyen sıla)
sıla nın 25.11.2010 da çıkaracağı yeni albümü.acısa da öldürmez ile bizi büyüledi. merakla beklenen albüm.
1 - Öndeyiş
2 - Acısada Öldürmez
3 - Kafa
4 - Oluruna Bırak
5 - Boş Yere
6 - Gol
7 - Boşver
8 - Tamda Bugün
9 - Cam
10 - Kafoz
11 - Zamanında
12 - Vur Kadehi Ustam

şarkılarının bulunduğu albümdür. vur kadehi ustam ı zaten biliyoruz.zamanında şarkısını daha bi çok sevdim.
şarkı listesinde müthiş bir uyum bulunan albüm.
--spoiler--
11 - Zamanında
12 - Vur Kadehi Ustam
--spoiler--
sıla'nın bugün piyasaya sürülmüş olan albümüdür.

şarkıları;

1- öndeyiş
2- acısa da öldürmez
3- kafa
4- oluruna bırak
5- boş yere
6- gol
7- boşver
8- tam da bugün
9- cam
10- kafoz
11- zamanında
12- vur kadehi ustam
2010 yılının en iyi albümü olmaya aday, mükemmel şarkılarla dolu sıla albümü.
sıla'nın vur kadehi ustam yorumuyla şimdiden gönüllere taht kurmuş albümdür. heeeyt be.
buyrun buradan dinleyin;
http://www.ttnetmuzik.com...adigimiz_Seyler_Var/56357
harika bir albüm. gerçekten konuşmamız lazım.
sıla'nın yeni çıkan süpersonik albümüdür. dinlemeye değer bir albüm olmuş. ortalıkta popüler müzik adına dolaşan çöpler gibi değildir, kalitelidir. ancak klip de, kapak da pek olmamış gibi be izmirli. gerçi mühim değil bizi içerik ilgilendiriyor.
sıla gençoğlunun yeni albümü.. çok çok çok iyi.. beklenti büyüktü açıkçası, son iki yıldır ilk iki albümünü tekrar tekrar dinlemiş biri olarak epey heycanla bekledim bu albümü.. ilk defa dinlediğimde bir soğuk geldi şarkılar.. imza albümünde de aynı şey olmuştu.. bir kaç dinleyiş, dinleyiş.. ve evet, budur! sıla artık neylerse güzel eyler; kabulümdür.. bütün parçalar güzel.. hepsi etkileyici.. dinledikçe demlenen, içlenen, işleyen şarkılar.
http://galeri.uludagsozlu...C3%BCk-capsleri_69440.jpg
sıla'nın muhteşem sesi ile harmanlanmış muhteşem bir albümdür. Favorim öndeyiş acısada öldürmez cam zamanında ve vur kadehi ustam isimli şarkılardır.*
acısa da öldürmez'i kaç gündür dinliyorum bilemedim şimdi.
sıla gençoğlu'nun enfes mi enfes son albümü.

sağda solda yazılanlara bakıyorum da, elalem bu albümü beğenmemiş. ama en süper şarkı şu diye tüm şarkılar da yazılmış. beğendim demek ve takdir etmek neden bu kadar zor anlamıyorum. elalemin gagalarına 1001 övgü, bizim solistlere cehennem yazıları. neyse...

albümü gol şarkısı hariç ayırt etmeden dinliyorum. genelde tek tek şarkıları yorumlardım ama bu albüm son dönemlerin en iyi albümü. nokta.

bi kere düzenlemeler müthiş, acısa da öldürmez'in nakarat kısmı hariç sözler de süper. (klip berbat ötesi) besteler de hiç fena değil. sıla'nın sesine-yorumuna diyecek hiçbir şey yok zaten. uçuyor hatun resmen.

vur kadehi ustam süper olmuş, fasıl düzenlemesi ile. insanlar bu halinden çok şikayetçi ama elimizde zaten sade-akustik versiyonu vardı; onu dinliyorduk. bize böylesi bi güzel çeşit sunmaları da süper olmuş.

albüm albüm gibi olmuş işte. tam güzlük, tam kışlık.
son olarak; zamanında başka bi şey olmuş. şarkıdan öte bi şey olmuş.
tam da bugün vurgun üstüne vurgun.
oluruna bırak bi harika, kafa başka bi harika, boşver pek bi leziz olmuş.

emeği geçen herkese helal olsun. özellikle akustik düzenlemeler için. her bi enstürmanı keyifle duyabildiğimiz için.
sıla'nın 'konuştuğu' albümdür. ağzına sağlıktır. bir kaç kadeh alkol eşliğinde dinlenmesi tavsiye edilir.
evli çiftler arasında, bir dönem mutlaka geçmiş/geçen/geçebilecek cümlelerden birisi. mutlaka ama.
oluruna bırak şarkısı insanı ağlatacak kapasitede bir şarkıdır.
kimse farketmemiş ama boş yere şarkısı bu albümün gizli hitidir. ilk albümdeki dön demeyi unuttum ve ikinci albümdeki inşallah gibi. other demişti dersiniz.
ilişki yaşanan bir kadın tarafından söylendiği taktirde ayrılığın yakın olduğunun en somut göstergesidir.
allahın belası şarkı.. adından yola çıkarak konuşmayı gerektirir ama insanoğlu hep en çetrefillisini seçer.. ayrılmak, yarıyolda bırakmak.. terketmek.. acıların en büyüğümü göz göre göre vermek..
pis herifler! bir düşünün konuşarak çözülemeyen ne var!!! eğer konuşarak çözülemiyorsa!! öyle diyorsanız! bunu iddia eden herkes sırf şu yüzden yalancısınız dürüst değilsiniz..
O ZAMAN BÜTÜN SAVAŞLAR ANLAMLI!!
bilmem nereden yıllardır görmediğin bir adam geldiği zaman koşarak giden sen!! seni seviyorum merak etme!! bana hiçbir zaman şans vermedin!! ben hep en sondaydım!
çok acıyoru canım ama seni çok seviyorum!
geri dönme çabasıdır. geçici bir yükselme devrinin ardından sorunlar yine çözülemez taraflar mağaralarına çekilir.
sıla'nın yepyeni albümü. diğer albümleri ile kıyaslamayacağım, albümü kendi içinde değerlendirdiğimde ise her şarkının kendini dinlettiği bir albüm diyebilirim. slow ağırlıklı bir albüm olduğu için dinlendikçe kendini sevdiriyor. bu albüm sonbahar, hatta kış albümü; asla bir yaz albümü değil.
albümdeki şarkılar ve benim düşüncelerim ise şöyle:

öndeyiş: güzel bir intro olmuş.
acısa da öldürmez: en öne çıkan şarkı bu. çabuk yakalıyor ve uzun süre tekrar dinlettiriyor kendini.
kafa: oldukça kafa bir şarkı. sözler basit ama dikkat çekici. iyi gelmez mi deniz havası sözleri beni hemen çarptı. deniz deyince akan sular duruyor bünyede. iyi gelmez mi be sıla, şimdi beraber binsek alfamıza, açsak radyoyu ve yol nereye biz oraya gitsek. adrasan'dan girsek, mordoğan'dan çıksak. çok iyi gelir valla.
oluruna bırak: harika bir slow. benim gibi ilişkileri oluruna bırakmayı sevmeyenler için bile sözler gayet çarpıcı olmuş. üzülmeye mi değer kısmındaki sıla'nın ses tonuna hastayım.
boş yere: yine çok iyi bir slow. sağ elimi solumla avuttum en dikkat çekici sözler.
gol: albümün hareketli parçası. bence olmasa da olurmuş, çünkü hareketli parçalar böyle güzel slow albümlerde çabuk bayıyor.
boşver: biraz yavan olmuş bu şarkı. akorlar çok düz, belki o yüzden.
tam da bugün: sana değerde geçer, beni delerde geçer. hoş bir slow daha. biraz fazla dingin. ud çok iyi gitmiş yalnız bu şarkıya. gitar ve piyano ile batıya göz kırparken, ud ile doğuya selam çakmış.
cam: sosu eksik olmuş bu şarkının biraz. meyan kısmı durumu biraz düzeltiyor.
kafoz: kafa'nın remiksi. kelimenin ayrı bir anlamı var mı diye baktım, bulamadım. remiks sevmem pek ama bu başarılı olmuş.
zamanında: dingin bir şarkı daha...bariz sezen aksu havası var. bakmadım söz-müzik kimin ama sanmıyorum sezen aksu'nun olduğunu. sezen sevenler için enfes bir parça.
vur kadehi ustam: zaten bildiğimiz ve sevdiğimiz şarkının gayet eli yüzü düzgün, gayet tatminkar yorumu.