bugün

saygılıdır.
gün boyu kocasını özleyeceği için; öperek, sarılarak uğurlamak istiyordur.
annedir.kocasıyla kalmaz çocuklarını da tek tek öperek kapıdan uğurlar.bir de bizim annede pencereye çıkıp el sallama vardır gidenin ardından. dış kapıdan çıkıp mutlaka yukarı bi bakış atıp el sallamak vaciptir, farzdır efenim hergün hergün.evden tartışmalı bile ayrılsan o hareketler yapılacaktır.bir keresinde daha ilkokul 3 e gidiyorum annemle atıştık ne atışacaksın o yaşta asilik yapmaya çalışmışımdır ya neyse öpmedim annemi gidiyorum da demedim zaten çarptım kapıyı gittim. yürüyorum okula doğru bayada bi uzaklaştım. aklıma kötü kötü şeyler geliyo ya anneme bişey olursa vicdan azabında ölürüm ya nasıl öpmeden çıkarsın aptal şey kendi kendime karalar bağladım yok olmaz böle deyip bi koşu yaklaşık iki kilometre yolu geri dönmüştüm.öpüştük koklaştık derse falan da geç kalmıştım ama büyük bi huzur doldu taştıydı içimi unutmam o günü.
insan evladıdır, analar doğurmuştur, soğukta hiçbir işi yokken kalkıp uğurlamaya çalışıyorsa saygı duyulması gereken bir olaydır.
on numara ev hanımıdır. bu devirde zor bulunur böylesi. allah herkese nasip etsin.
kadın gibi kadındır, elleri öpülesidir. (bkz: kadın anam)

edit: ilk "yha bırakın bu tip tabuları yhaa komik oluyosunuz" diyecek çağdaş(?) arkadaşa bende şuku...
Fedakar annelerimizdir. şimdinin kızları çalıştığı için içlerinde pek ev hanımı bulunamamaktadır dolayısıyla büyük ihtimalle aynı zamanlarda evden çıkılıyordur. Ama çalışmıyorsa mutlaka eşini kapıda uğurlamalı güleryüzlü olmalı ve mutlaka eşine sarılıp öpmelidir. Bunu yapmayan kadından hiç bişey beklenmez. Çünkü erkeklerin en azından bu hareketi sonuna kadar hakettikleri görüşündeyim.
sevgi emek işi...
Sabah birbirine öpücük verip birbirini uğurlayan sevgililer gece özlemle döner birbirine ve içinden buram buram ev yemeği kokusu gelen evlerde mutluluk olur..
Pencereden eşine el sallayarak evden ayrılan koca için huzur eve dönüş yoludur,ve huzur verebilmek belki de en önemli erdemidir evliliğin..
Popoyu dönüp yatan kadın ise zannımca ailesine huzur vermek için çabalayacağı saatleri uykuda geçiren akılsız kadındır.
Gün be gün modernleşirken çokça mutsuz olmuyor muyuz..
eşini seviyordur. sevgi varsa bunlar olması gereken şeyler. zorunluluk değil, candan yapılır.
hayalimdeki kadındır. "sen hadi gir içeri bekleme" demek isterim ayakkabılarımı giyerken.
annem.
senelerdir hasta olduğu zamanlar bile kalkar, kahvaltı yapar babamla birlikte. kapıdan geçirir. pencereden ya da balkondan da el sallar hatta. candır. yenilesidir.
(bkz: çok özledim be sözlük)
hemen hemen her yazarın annesidir. ve hemen hemen her yazarın hayalindeki eş adayıdır. peki ya eş olabilme ihtimali? sanırım imkansız gibi.
ev hanımı olduğu için yapacak işi olmadığından 1-2 dakikada olsa zaman doldurmak amacıyla bu eylemi gerçekleştiren hanımdır.
kahvaltısını, çayını da önüne koymuştur o hanım. elin poğaçacısına muhtaç etmemiştir kocasını... nasıl saygı duyarım ona, nasıl! bir dediğini iki etmem!

bu devride kalmadı böyle kadınlar tabii... öğleye kadar dana gibi yatıyor lan çoğu... bi siz yoruluyosunuz sanki!
örnek bir davranıştır türk kadınına özgüdür fakat oldukça gereksiz bir davranıştır.
kocası gittikten sonra 4 saat daha yatandır.
akabinde hemen sevgilisini arayıp eve alıyorsa pek ev hanımı değildir. *
Karısını çalıştırmayıp paşalar gibi bakan Nadir erkeğin karısıdır.
Hayali bile güzel.
Kadın milletidir ne yapaçağı hiç belli olmaz. Kapıdan biri çıkarsa diğeri içeri girer.
ÖYLE KADIN PEK KALMADI GÜNÜMÜZDE...
her sabah kocasıyla birlikte uyanan onun yanında olduğu göstermeye çalışan kadındır. kocası işe gittikten sonra yatan kadınlar yerine kocası işe gittikten sonra evinde temizlikle uğraşan kadınlar tercih edilesidir.
belki çok büyük birşeymiş gibi gözükmez ama, bence mutlu bir ilişki, küçük detaylarda yatar. Yani hangi erkek sabah ona kalkıp kahvaltı hazırlamış bir eş istemez ve onun üzerine titremez? Çünkü sabah kalkıp kahvaltı hazırlayacak kadar düşünceliyse eğer, daha bir çok jesti vardır o kadının. Sonuçta sabahın köründe uykusuna kıyıp kalkıyor kadın. tembel değil bir kere. Tabii erkekte eşşek olup karşılıksız bırakmamalı.

Kısacası harika bir ev hanımı denebilir.
zamanla bir yarışı olmadığı için psikolojik olarak rahattır. eşini seviyordur. dahası saygı alışverişi vardır aralarında. eşinin kahvaltısını yaptırır, bir bardak çaylarını karşılıklı içerler, eşini uğurladıktan sonra, evde ki işine göre, ister yatar ister işine bakar. olması gereken budur.
aşık olan kadındır sevdiği adamla geçirdiği saniyeleri bile önemsiyordur. ev hanımı yerine kadın denilse daha bir hoş olacaktır. eminim ki ev hanımları yani çalışmayan kadınlar diğerleri sokak kadını oluyor ya kendilerine kadın denmesine hasret kalmış durumdadırlar.
götünü devirip yatan ev hanımı değildir, sorumluluğunun bilincindedir.