bugün

Türkiye'nin en modern şehri olmaya aday bir şehirdir. Gerçekten gezip görürseniz ne kadar modern bir şehir olduğunu anlarsınız. Sanırım depremden sonra daha da modern olmuştur. Genelde ismi izmit olarak bilinir merkez ilçesi izmit olduğundan. Çarpık kentleşme maalesef mevcuttur. Eğer ilk kez ve otogara giderseniz otogarın etrafında koca koca binalar görürsünüz. Zira millet depremden sonra büyük binalar yapmışlardır ve dağların tepesine yapmışlardır. Bu şehir biraz iticidir aslında. Böyle bir türlü sevdiremez kendini. Fabrikalar ve sanayi şehridir. itici bir havası vardır bu yüzden. Hava kirliliği bazı yerlerde belirgindir. insanları biraz saygısız ve yobaz bence. Ağırlıklı olarak kapalı kadınlar vardır. Genç erkekleri apaçi tiplidir. Bu şehirde yaşamak için tek sebebebiniz burada bir Fabrikada çalışıyor olmaktır. Genelde işçi kesim yaşar. Buradaki en ilginç deneyimim ''Çorba Çeşmesi'' idi. ilk görünce adı çorba çeşmesi sanmıştım fakat içinden gerçekten çorba aktığını gördüğümde afalladım. Aslında gayet modern güzel bir şehir. Ayrıca burada kaybolma ihtimaliniz fazladır. Her yer birbirine benzer.
Berbat sehir. 3 gundur burdayim hala alisamadim. Insanlari bi tuhaf yobaz gibi, zilyon tane ulasim araci var bu yuzden hava kirliligi mezcut.

Sehirde sirkulasyon her daim devam etmekte, sanki herkesin bi yere yetisme cabasi var gibi.

Sanayi sehri oldugundan ekmek kapisi cogu insana, bu yonden guzel. Zaten burda yasamak icin tek sebep isci olmak.

Acayip derecede carpik kentlesme mevcut. Yani tek bir bolgeyle sırlı degil, her yer ayni sekilde.

Velhasil, sevmedim seni kocaeli.
Saraybahçe çocuğuyuz,kolorduluyuz.
çarşı, yürüyüş yolu,sekapark,marina,heykel harikadır.

ncity,outlet , real gibi güzel alışveriş merkezleri vardır.

maşukiye gibi cennnetten bir parça piknik alanı vardır.
memleketim ve ayrıca sanayi bakımından gelmişmiş bir şehirdir.Üni için gelicekler için diyeceklerim kampüs kışın çok soğuk
Gölcük ve Değirmendere Kocaeli' nin en iyi yerlerinden biridir. gölcük genellikle 99 depremi le bilinir ayrıca 99 da depremde gölcükdeydim
dün çok kötü trafik vardı tabi istanbulluların halini bilmem ama burası kötüydü.
çok fazla yobaz insanı içinde barındıran il. kullar beldesini hiç sormayın. tekel yok lan etrafta.

kışı ortalamanın üstünde soğuk geçmekteymiş. hırrı yedik.
Şehir merkezinde her köşe başında bir çiğ köfteci said olan şehir. Sekapark ın oralar güzel. izmit ten gölcük e vapurla geçmek te zevkliydi.
afedersin yarak gibi şehirdir. bi zamanlar severdim ama artık nefret ediyorum amına kodumun şehrinden.
şehir merkezinden izmit diye bahsedilen yer.

filanca yer nerde diye sorulduğunda insanların ata demirerin Trakya taklidi şivesiyle eliyle çooook uzakları işaret ederek izmitte demeleri tuhaf olmaktan öte hayli komik.
gece hayatı neredeyse tokat'ın gece hayatı kadar fail olan mükemmel şehir. istanbul'a 1 saat mesafede bulunup istanbul'a göç etmeyi akıl edememiş olan halkını tek tek tebrik etmek lazım.
insanları soğuk havası kasvetli olan sanayi şehri.
gölcük ilçesiyle yaşadığı büyük şoku atlatabilen, içinde duyguları körelmiş, laik diye geçinen insanların çok olduğu sözde sanayi şehri. orada yaşayan akrabalarımdan nefret ediyorum. erkek yalakası köpek hepsi.
çarpık kentlesmede dünya markası şehir. boğuyo sevemiyorum, ve sıkıcı.
zamanında çok gittiğim il. gerçekten güzeldir.
o yolculuklarımdan bir tanesinde anlatılan efsaneye göre, burada yapılan bir rallide polis rallicileri durdurup ruhsat sormuş.
Su an gitmekte oldugum sehir. Bu ikinci oluyor. Kristo Cafe'nin hayrani olmustum ilk gittigimde. Oradan cikmam heralde bu sefer. Guzel bir haftasonu - belki biraz soguk su aralar - bekliyorum.
karamürsel'ine gidilmeyesice şehir. havası bir gariptir. okulları da hep dağa yapmışlar.
yarın izmit yürüyüş yolunda kadınlar günü sebebiyle rastgele 8 tane kadına gül vereceğim şehirdir kendileri *
eskişehir'de öğrencilik yapmış biri için travma sebebidir. taşınalı 3 ay oldu, hala gidip 2 bira içecek adam gibi bir yer göremedim.

edit: bilen eden varsa aydınlatın beni dostlar!
türkiye'nin en borçlu belediyesine sahip ilimizdir. belediye akp'lidir tabi ki.. borcu 5 milyar 700 milyon tl, geliri 2 milyar tl'dir. belediye başkanının villası meşhurdur.

http://www.odatv.com/n.ph...leri-kim-cikti-2603141200
moruk çok aso olmuşsun, bi kayıntı yapıp geliyorum vb cümleleri duyabileceğiniz, körfez kokan şehir.
Altı özlem Tekin, üstü Seher dilovan şehir.
ikamet eden arkadaşlarım AKP alacak diyor ama inanmak istemiyorum.
yitip giden şehir. ne güzeller güzeli kocaelsiporu kaldı ne de havası.
yapışkan şehir...
havası yapış yapış...
bir de çene suyundan içmişsen, iyice kavrar seni, yapışır sana...
bi yerlere bırakmazmış diyolla...
kartepe harici gereksiz şehir.

(#24028239)