bugün

ılk bır ay okulu bırakıp bırakmamak arasında kaldıgım ıyıkı bırakmamısım dedıgım,mezun oldugum bununla da gurur duydugum üniversitedir.
(bkz: kocaeli üniversiteli olmak bir ayrıcalıktır)
genellikle istanbul daki üniversitelerin alternatifi olarak düşünülen,öğrencilerinin hafta sonu istanbula aktığı,yakın arkadaşımın yeni mezun olduğu üniversite
Öğrenci belgesi almaya gittiğimde öğrenci belgesi almak için bizzat başvurduğum halde bana öğrenci belgesi vermemeyi başarmış universite.Efendim tüm başvuruların internetten yapılması gerekiyormuş.
yüksek lisans programları konusunda getirdiği şartlarla bende yeni ufuklar açmış güzide şehrimin güzide üniversitesi. bak sen çok bilmişe ne diyor. işletmedeki ana bilim dallarına başvurabilmek için iibf, işletme ya da siyasal bilgiler fakültesi mezunu olmak gerekiyormuş yani eskaza edebiyat fakültesi mezunu iseniz başka kapı* şimdi bu anabilim dalındaki yüksek lisans programlarına bakıyoruz; muhasebe-finansman, üretim yönetimini geçtim ama yönetim organizasyon programının da niye bu başka fakülteden öğrenci almayız uygulaması içine katıldığına kafam basmadı arkadaş. bu dalın en çok beslendiği bir başka bilim dalı da/dalları da endüstri psikolojisi/sosyolojisidir. en azından bu alanlara opsiyon tanısaydınız. ki hacettepe üniversitesinde aynı adla yüksek lisans eğitimi veren yönetim organizasyonun sayfasında bangır bangır davranış bilimleri, iibf mezunlarının başvurularını kabul ediyoruz diye yazmışlar. bir siz çok biliyonuz di mi? ibişler.
iyice abartıp vizemi finale girdikten sonra açıklayan üniversite. *
Ortaöğretim kurumlarından bile daha erken açılacak olan üniversite.Yeni akademik takvimi 11 eylulde baslıyor.
adından ilerde sıkça sözettirecek üniversitedir.
Yeni gelecek olan öğrencilerin merkezdeki güzel havaya aldanmadan sıkıca giyinip gelmesi gereken bir kampüse sahip üniversite. Ayrıca umuttepedeki kyk yavuz selim yurdu türkiyedeki en modern yurtlardan biridir.
(bkz: yavuz selim öğrenci yurdu)
umuttepe yerleşkesi mimari olarak süper bir yer olmasına karşın yer itibariyle dağın tepesindedir ve yokuşlar insanı mahvetmektedir.birde minibüs faciası vardır o konuya başka zaman girelim.
1. uluslararası sosyal bilimciler kongresini uluslar arası ilişkiler bölümü hocalarından bekir günayın düzenlemiş olduğu üniversite.
kullar beldesindeki kampüsünün en ivrenç olduğu üniversite
umutsuz tepe adlı kampüsü olan,hayatımın 4 yılını(belkide 5-6-7) geçirmek zorunda olduğum okul.
içindeki yavuz selim yurdunda internete girmek için saatlerce bekleyebilmeniz muhtemel olan üniversite.
Mühendislik Fakültesinin sitesi: http://mf.kou.edu.tr
umuttepe kampüs içerisinde dandik yol dizaynı yüzünden sık sık çimlerde kestirme yollar bulunur.
abbas güçlü'nün tırsıp illallah dediği üniversitedir.
(bkz: genç sensin bakış da götüne girsin)
1999 yılı depremi sonrasında kaydımı yaptırdığım, iletişim fakültesi ve diğer bir çok fakültenin herekeye taşınmasıyla ilk başta canımızı çok sıkmış olsa da dolu dolu 4 yılı küçücük bir kasabaya sığdırmamı sağlayan üniversite.girmeyi çok istediğim marmara üniversitesi iletişim fakültesi kocaeli depremi nedeniyle şubat 2000 de eğitime başlarken koü 8 kasım 1999 itibariyle eğitime başlamıştır. ve şu anda uzay üssünü anımsatan umuttepeyle hiç bir zaman eskisi kadar sıcak olmayacak ama eğitim kalitesini bu kampüsle çok daha ileriye götüreceğine inandığım üniversitem.
(bkz: komsuoğulları beyliği)
Şu sıralar gereğinden fazla siyasete bulaşan; üniversiteye sürekli emekli generalleri, müsteşarları panel için davet eden üniversite.
su sıkıntısı yüzünden öğrencilerinin perişan olduğu üniversitedir.
(bkz: kocaeli de su sıkıntısı)
veziroğlu kampüsü

ağaç yok, prefabrik konutlar, pepsi sponsorluğunda yapılmış mavi baraka, bok kokan körfez...
metal kaplamalı prefabrike vuran güneş, sınıfın içerisinde pişmene ve serinlemek için seni dışarı atıyor. dışarıda farklı bir durum yok. öğlen sıcağındasın güneş tam tepede, ağaç arıyorsun gölgesinde uzanayım diye ama nafile bu çabalar, ağaçlar 1 metre boyunda. prefabriklerin dibine geçeyim dersin, güneş tepede 2,5 metrelik prefabrikte gölge bulamazsın. su almaya kantine gidersin. kafana defterini koyarsın yüyürsün. adeta çöldesindir....
Hazırlıkın bulunduğu izmit merkezdeki Anıtpark yerleşkesine diğer bölümlerden öğrenci girişi yasaklanmıştır. Bunu sağlayabilmek için hazırlıkta öğrencilerin öğrenci kartları farklı renk olanlarla değiştirilmiştir. Diğer yerleşkelerden gelen arkadaşlar kartlarını girişte bırakarak içeri girebilmekteler. Faydası görülmeye başlanmıştır,uygulamadan beri hiç slogan atan,bildiri dağıtam görmedim. Belkide bu ara bir durgunluk vardır.
rektörünün bayan olduğu üniversite,hatta eski rektörün eşi olması ilginçtir.