bugün

görsel
yanılmayı öldürecekler, en büyük özgürlüğü isteyen herkes, kendi kendini öldürmek cesaretini göstermek zorundadır.
kendisini öldürebilen kişi, yanılsamanın sırrına ermiş kişidir.
bundan öte özgürlük yoktur.
her şey burada biter.
kendisini öldürebilen kişi Tanrı'dır.
“Bir elma, biri diğerinden değişik görünümlere sahip olabilir: Kafasını uzatıp
masanın üzerindeki elmayı görmeye çalışan çocuğun görüşü ve bunun yanında, hiç
sakınmasız, elmayı yanındakine verebilen evin efendisininki.”
kafka - aforizmalar.
"Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz."

" kaybedilen en kıymetli eşyanın, servetin, her türlü dünya saadetinin acısı zamanla unutuluyor. Yalnız kaçırılan fırsatlar asla akıldan çıkmıyor ve her hatırlayışta insanın içini sızlatıyor. Bunun sebebi herhalde 'bu böyle olmayabilirdi" düşüncesi."

Sabahattin Ali - kürk mantolu madonna.
Nasıl bir rüya gerçekle iç içe, gerçekle muhabbet eder gibi yaşanır ki ? insan sevmeye rüyalarında da devam eder mi ?
Hikmet Anıl Öztekin-Elif gibi sevmek2
“Hissizlik. Neşeliymiş gibi davranmak, mutsuzmuş gibi davranmak, orgazm taklidi yapmak, eğleniyormuş gibi yapmak, iyi uyumuş gibi yapmak, yaşıyormuş gibi yapmak. Ta ki hayali bir kırmızı çizginin bulunduğu bir ana gelip bu çizgiyi aşarsan bir dönüş olmadığını fark edene dek. Derken şikayet etmeyi bırakıyorsun çünkü şikayet etmek bir şey için mücadele ettiğin anlamına geliyor. Bu bitkisel durumu kabullenip onu herkesten saklamaya çalışıyorsun. Oysa bu hiç de kolay bir iş de değil.”
Paulo Coelho - Aldatmak
Kaykay yaparken dikkatli olunmaz bayım... -it Stephen King
For everything in this journey of life we are on, there is a right wing and a left wing: for the wing of love there is anger; for the wing of destiny there is fear; for the wing of pain there is healing; for the wing of hurt there is forgiveness; for the wing of pride there is humility; for the wing of giving there is taking; for the wing of tears there is joy; for the wing of rejection there is acceptance; for the wing of judgment there is grace; for the wing of honor there is shame; for the wing of letting go there is the wing of keeping. We can only fly with two wings and two wings can only stay in the air if there is a balance. Two beautiful wings is perfection. There is a generation of people who idealize perfection as the existence of only one of these wings every time. But I see that a bird with one wing is imperfect. An angel with one wing is imperfect. A butterfly with one wing is dead. So this generation of people strive to always cut off the other wing in the hopes of embodying their ideal of perfection, and in doing so, have created a crippled race...
"Kimse beni sevmiyor" diye bağırdım...
Annem: "Ben daha ölmedim" dedi..

Cemal Süreya
tavşan gibi korkak uykular vardır. en küçük bir endişe ruhta çıt çıkarsa dört nala kaçarlar.
kelimeler albayım,bazı anlamlara gelmiyor
Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı,gene aynı şekilde fakat her şeyden habersiz yaşayıp gidecektim.Sen bana bu dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu,benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin.
görsel
Pinokyo durdu. "Hayır, hayır olamaz! Yine mi akp iktidar oldu" dedi ağlak bir ses tonuyla.
Peter pan çaresizdi, üzgündü. Elini pinokyo'nun omzuna attı. Derin bir off çektikten sonra " koyun koyun dediniz, koyduk." dedi.
görsel
görsel
"aklın bataktaki eşek misali, hem batıyor; hem inat ediyor."
Hasan Aycın-Esrarname
görsel
Şu anda çok sıkıcı olan kitap alıntımdır.
görsel

(bkz: franny and zooey)
Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır, çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdür. - anne frank'in hatıra defteri.
görsel
“Kendini arayan bir kadının kişisel bunalımlarını çözebilecek biri gibi görmüyordum kendimi, üstelik kendini arayan kadınlar yeterince çoktu çevremde. Kadınların hayat ve aşk dedikleri şeyin aslında sürekli olarak kendilerini aramak, kimliklerini, duygularını soruşturmak, hissettikleri her şeyin derinliğini öğrenmeye çalışıp bu duygunun gerçek mi, yoksa yapay mı olduğunu araştırmak, kısacası kendilerini garip bir tutkuyla didik didik etmek olduğunu öğrenmiştim”.
ahmet altan- tehlikeli masallar.
görsel
Hem ayrıca, bu dünyada bir zamanlar bir Rembrandt'ın, bir Beethoven'ın, bir dante'nin, bir napoleon'un yaşadığı hakkında en ufak bilgisi bulunmayan birinin kendini büyük bir insan sayması son derece kolay değil midir?
Satranç-Stefan Zweig
Birbirimizi tamamlayalım dedik, sonra zamanla kalanı da parçaladık, şimdi bir sürü parça var hepsi birbirine yabancı, dağıldık.. -Kendi kitabımdan.