bugün

entry'ler (144)

aldatılmak

bu sene alaylıyısını yaşadığım fiil. ulan gizli gizli biriyle buluşmak, sevişmek bilmem ne tamam hadi her şey tamam ama "bu benim 6 yıllık arkadaşım, kardeşim gibidir" diye evimize kadar getirip çocuğumuza "halan" diye tanıttığı kişiyle aldatmak nasıl bir statü? ben nasıl bir gavatım? bunlar başıma nasıl geldi? tey allah'ım yarabbim...

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=Wmdk0Vmmmd8

(bkz: bizon murat)

halkın zamlara isyan etmeme nedenleri

uyuşmuşluktur efendim. normal insanların aksine türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan insanlar sürekli kriz modunda oldukları için beynimiz korunmak adına kendini uyuşturuyor. hep bir şeylerin faşizmiyle, hep bir şeylerin yokluğuyla, zulmüyle sınanmak durumundayız. bu dehşete bilinçli insan bünyesi dayanamaz.

çok mütevazi biri olmak

özünde çok kibirli olmaktır. fazla mütevazi davranmaya çalışmak, gizli bir böbürlenmedir: "çok fazla şeye sahibim ama öyle değilmiş gibi davranacak kadar da tevazu sahibiyim aman allahım!"

pekeke

bence doğrusu pekake'dir. partiya karkeran kürdistan. arap alfabesinde ilk k "kaf" ikinci k "kef".

kendi yarattığı domuza düşman olan tanrı

kendi yarattığı meleğe verdiği iradenin neticesi olarak kendisinden başka bir şeyin karşısında eğilmemesinden hoşlanmayarak cennetten kovan tanrıyla aynıdır. yapıyor böyle çocukluklar...

hayatı boyunca hiç vurdurmamış erkek

doğru zamanı, doğru kişiyi bekliyordur efenim. haddizatında her insan evladı bu zevke mazhar olmak ister.

gecenin şarkısı

king crimson-epitaph.

https://www.youtube.com/watch?v=AuA0HQ4Zobc

yanlış anlaşılmak

daha kötüsü, doğrusunu anlatmaya çalışmaktan imtina etmek olan durumdur. yanlış anlaşılmışsındır ve sanki o yanlışlığı yapmışçasına garip bir utanç duyarsın. itham edildiğin şey o kadar kötüdür ki, bunun hakkında konuşmak bile korkunç gelir insana.

allah a söylemek istenenler

seni artık sevemiyorum. şah damarımdan yakın olup buna rağmen bana bu kadar bigane davranmana olan tahammülümün sonuna geldik. buna kafirlik deniyor işte. münkir değilim, varlığını inkar edemem. ama inanmakla iman etmek de bir değilmiş ve ben artık sana iman etmiyorum. hatta şeytanın safına bile geçmiş olabilirim bir miktar. bu topraktan yarattığın baş belalarına da sırf sen yarattın diye boyun eğmekten vazgeçiyorum. topraktan yarattıklarının gözü hep toprak mahsullerinde. mülklerin, kağıtların, madenlerin peşinde melekelerini kaybettiler. irade verdin, egoları yüzünden birbirlerini harcadılar. ben hepsini gördüm. bütün bu hırslardan azade tuttum kendimi. karşılık olarak gönderdiğin belalara da hakkıyla sabretmedim mi? zorda kalınca "ma veddeake rabbüke ve ma kala" dediğini hatırladım muhammed'e. ama yok, muhammed'den sonra bir peygamber daha geldi. peygamberliği lanetleyen bir peygamber, bir deccal. ve dedi ki: "tanrı öldü." ben de artık hakikati ararken ruhunu şeytana satan dr. faust'un, nietzsche'nin cehenneminde yanmak üzere seni terk ediyorum. sen de bana inanmaktan vazgeç.

ilişki boka sarınca evlenmek

tekrar boka sarınca da çocuk yapıyorsun. ondan sonra zaten sıkılmaya imkanın olmuyor diyorlar.

affetmek

sindirim sistemine, kan akışına, kalbe, beyne iyi gelir.

bira içmelik arkadaş veritabanı

beyinde çok hızlı taranan bir alan olması sebebiyle gelişmiştir. zira çoğu insan her hafta ortalama 1 defa bu kategoriden muhtelif vakitlerde muhtelif arkadaşlarını seçmek suretiyle bira içme eylemine girişir.

depresyondayken gülünce depresyonun bozulması

bunun alternatifi depresyondayken hunharca yemek yerken zevk alınması sebebiyle depresyonun bozulması. daha çok aile evinde başına gelir adamın. depresyondan geberiyorsundur, annen elinde kadayıf tabağıyla gelir, depresyonun bütün karizması çizildiğinden seni terk eder.

yazarların içinde bulundukları durum

benim için an itibariyle adam yerine konmamaktır. ulan sekiz yüz takla atıyoruz, yine de yokuz bazı dünyalarda...

reddedildikten sonra 1 kova yoğurt yiyen erkek

bir karton sigara içmekten daha akıllıca olanını yapan erkektir. metabolizmayı düzenlemek kafaları kurtarabilir...

ateist derneğine kurban derisi bağışlamak

vegan topluluğuna bağışlamak kadar manidar olan eylemdir.

ankara vs istanbul vs izmir

istanbul'un tenezzül edip katılmayacağı karşılaştırmadır. istanbul değil türkiye'nin, dünyanın en derinlikli, en özel şehridir dostlar. bizlerin kıymetini bilmediği bu şehir için ne savaşlar dönüyor bilemezsiniz.

özlenilen dizi karakterleri

sense8deki lito ve hernando. çok alışmıştım lan her gün görmeye. arkadaşlarım gibi olmuşlardı artık...

ilginç takıntılar ve saplantılar

Çogunun dayandigi mantiksal bir açiklama yoktur. Mesela ben çift sayilarda zeytin yiyemiyorum.