bugün

sözlüklerde planlanan zirvelerdeki başlıklara yazılan klişe cümledir. ben katılıyorum çünkü sözlükten yaklaşık 400 civarında kankam var, pompaladığım en az 30 kız yazarı da ekle ne etti: dörtyüzotuz. mhp'nin 430. yılı kutlu olsun. yok lan başka bişey anlatıyordum sanki. neyse bir başka güzide yazımızda anlatırız. şimdilik esen kalın.
aynı zamanda katılmadığım için kimseyi tanıyamayacağım zirve.
içimi okumuşşun ey yazar dediğim cümle. aslında bu düşünceyi paylaşan insanlar olarak bir zirve yapsak diğer zirvenin anasını ağlatırız gibi gelmekte bana.
ara ara benim içimde de vuku bulan cümledir.
kimseyi tanımayan yazarların bir köşede pusmuş düğün sıkılganlığı yaşayacağı gerçeği göz önüne alınırsa haklısındır lakin özgüveni yüksek kişiler ve içince açılan kişiler buna aldanıp gitmemezlik etmesin. katılamasamda önemli olan niyetlendirmekti.
tam bir özgüven testi olacak zirvedir. hiç kimseyi tanımıyorsanız, gidin rastgele birini bulun sanki lise arkadaşıymış gibi. muhabbet edin, gerisi gelir. millet olarak sıcakkanlıyız malum.
zaten amaç ta budur, sözlük ailesi olarak herkes herkesi tanısın, herkes herkese pompalasın.. örneğin zall da c e m'e pompalasın.. olma mı?
herkes birbirini tanısa zaten böyle pata küte kimse konuşamazdı.

(bkz: değil mi ama)
enteresan bir kalıp... örnek vermek gerekirse dün gittiğim bursa zirvesinde en azından 50 - 55 kişi vardı, daha önce çoğu karşılaşmamıştı. buna rağmen kısa süre içerisinde kaynaştılar.
ayrıca bir sürü zirveye gittim, kimse bir seri katil tarafından kaçırılmadı, hiçbir kız tacize maruz kalmadı. yani rahatlıkla gelebilirsiniz, ne de olsa bu zirveye katılan herkes sizin gibi birer insan.
(bkz: hadi kaynaşın siz kardeşle içerde)