bugün

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
(bkz: şimdi ağzının yerini öğrendim)
(bkz: yavaş ol hayvan terli)
kimi birinci nesil yazarların kendisini sözlüğün allah'ı saymalarından daha absürd değildir.
(bkz: orhan pamuk akıllı olsun)
klavyeyle yapılan yazarlık için
kimi yedinci nesil yazarların parmaklarının çok uzaması.kaslanması
girdikleri entrylerden anlaşılası bir durumdur.
(bkz: alayına gider)
(bkz: bir ateistin yakarışı)
(bkz: ben sana ikinci nesil olamazsın demedim)
(bkz: adam haklı beyler)*
YAZAR SÖYLEMiDiR AMA YANlış yazarın yanlış söylemidir.
ÖZGÜRLÜKLER FATiHi BLUEVELVE HAŞMETMEHAPLARı SÖZLÜĞÜN DiKTATÖRÜYMÜŞ DE HABERiMiZ YOK.
TERTiPCiLiK DESEN VAR. TiRANLıK DESEN VAR. HAD BiLMEZLiK DESEN VAR.
YAZARıN KELiMELERiNE YASAK KOYMAK SENiN NE HADDiNE BRE DENSiZ.
KÜFÜR ETTi DESEN ANLARıM DA iKi ADıM GERi FALAN HADDiNi BiL HADDiNi.
ULUDAĞ SÖZLÜĞÜN TEK DELi DUMRUL UMU SANDıN KENDiNi?
ÖYLE BOL KESEDEN ATMAKLA, AHKAM KESMEKLE OLMUYOR O iŞLER.
KiME YAZDıĞıNı, NE iÇiN YAZDıĞıNı BiLMESEMDE, ÜSLUBUNU ASLA MAZUR GÖRMÜYORUM.
YEDiNCi NESiL, BiRiNCi NESiL FALAN FiLAN YOK BURDA.
NESLiNLE DEĞiL, iNSANLıĞıNLA, EDEBiNLE, DÜŞÜNCELERiNLE, SÖVGÜ iÇERMEYEN ENTRYLERiNLE YAZAR GiBi YAZAR OL.
YA DA S...R GiT.
demek ki dilleyecek kıvama gelmişim, diyebileceğim,bir bluevelve aforizması.
(bkz: Durup dururken sözlük içinde tartışma çıkarmak)
yaftalamaktan hoşnut olan 2. nesil yazar söylemi. eğer ki 1. nesil yazar söylese biraz daha kâle alınabilirdi ama nedense pek bir abest kaçtı bu durum.
hala kişilerin zekalarını böyle basit şeylerle ayırt eden insanlar var mıymış acaba diye düşündürüyor insanı.
burdaki sistemi tam bilmemekle birlikte yılda 2 kere nesil değişimi yaptığına dair bir bilgi var aklımın bir kenarında. bu da demek oluyor ki sadece 3 sene gibi kısa bir sürelik yazarlık geçmişi farkı var ortada.
eğer ki sorun format bilgisi ise amenna kabul eder kenara çekilir diğer yazarlar.
ama yıllarca başka sözlüklerde takılıp, gelip bir de buraya bakayım diye düşünmüş 7. nesil ya da 17978. nesil yazar damgası yiyen birine bu şekilde saçma ithamlarda bulunmak saçmalıktan başka bir şey değildir.
madem burası bir sözlük herkes fikrini belirtmekte özgürdür değil mi?
nedir bu ben daha büyüğüm kaygısı?
sonra da bu kavgalar nerden nasıl çıkıyor diye soruyorsunuz.
ahanda burdan! kendini üstün gören bireyler topluluğu, aşağılanan yeni bir nesil.

(bkz: buyur burdan yak)

edit: ayrıca yeni gelen nesillerin eski nesillerin götlerini yalayacağına dair bir antlaşma ben imzamaladım girerken! ortada bir görüş varsa ve bu görüşün aksini düşünüyorsam söylemeliyim bunu ulu orta her yerde yoksa nasıl özgür olurum?
Yedinci nesil yazar: Benim gördüğümü sen de görüyor musun?
Yedinci nesil öbür yazar: Evet, aman tanrım, bu o, bu o...
Yedinci nesil yazar: inanamıyorum, onlardan birini canlı canlı gördüğüme inanamıyorum. Abi bunu da gördüm ya, artık gam yemem.
Yedinci nesil öbür yazar: Allah'ım, binlerce şükür. Ya gidip yanına konuşsak mı?
Yedinci nesil yazar: Abi yok, bana tutar bi "merhaba" falan der, düşüp bayılırım. Boşver, onu yürürken izleyelim. Yazarken gözleyelim. inanamıyorum ya.
ikinci üçüncü ne bileyim dördüncü nesil yazar: Haha, merhaba ölümlüler, arkamdan ne konuşuyorsunuz bakalım?
Yedinci nesil yazar: Kkk...kkk... kkk. *
Yedinci nesil öbür yazar: Hebelee hebelee, bizle konuştu, hebeleee.
ikinci üçüncü ne bileyim dördüncü nesil yazar: Haha, zavallılar.
birinci nesilleri yalamak isteyen ikinci nesilleri gördükten sonra çok koymayan hadise. elimde belgeler var. açıklarsam ortalık karışır. evet, ben bluevelve ile mütemadiyen mesajlaşan birisiyim. öyle derin bağlantılarım var bu sözlükte...
kesiverin gücünüz varsa.
zekiliği ve aklı nesillere bağlayan yazarın saçmalığıdır.

uzun uzun yazmak çok şey bilmek değildir, kısa ve öz yazmak da laf kalabalığı yapmadığın anlamına gelmez.

kısacası sokakta görsen tanımam dediğimiz insanlara oturduğumuz yerden bok atabilmek ne kadar da kolay bir eğlence haline gelmiş değil mi a dostlar ?!
(bkz: isim ver isim)

(bkz: kast sistemi)
yeni nesil kimlerin ellerinde yükselecek dememe sebep olan dumurumsu.
sözlük seviyesini aşağılara çeken durumlardan biridir.
kimi 7. nesil öncesi yazarların da yaptığı hatta hala yapmakta olduğu durumlardan çok da farklı olmayan hadisedir. evet 7. nesilde neresiyle konuşması gerektiğini bilmeyen çok kişi vardır ama daha önceki nesillerde de durum farklı değildir. demekki neymiş, olay kaçıncı nesil olup olmadığınla alakalı değilmiş. tabi idrak edebilene...

(bkz: tencere dibin kara)
(bkz: ortalık kel ali nin bağa döndü)
ordan dil kesmek kolay değil .