bugün

Vermesi zordur. Alması kolaydır. Kilo verdikten sonra farketmediği anlaşılır. Forum korunmaya özen gösterilir.
Ama biraz salmıştır hızlı hızlı kilo almasada yavaş yavaş kilo almaktadır.
Bkz:Kendimden biliyorum
Kansere sebebiyet vermesi nedeniyle estetik kaygılar bir yana klişe olacak ama sağlık için yapılması gereken eylemdir. Kaldı ki zor bir şey mi değil dengeli beslenme ve 40 dk kadar yürüyüş ile uzun sürse de açlık çekmeden fazlasıyla kilo verdim. Önce Beden kitle indeksini ölçün ve uzmanlara kulak verin. Şimdiden yolunuz açık olsun. inanırsanız yaparsınız.

Beden Kitle indeksi: http://www.sbn.gov.tr/BKindeksi.aspx
Uzman'a kulak verin: http://www.iha.com.tr/hab...klastikca-artiyor-507356/
çabalayıp, başaramadığım bir eylem. olmayınca olmuyor. beden yapısı ve genetik faktörlerin engel olabileceği bir durum.
Doğumdan sonra 45 kg vererek, yapılamayacak bir şey olmadığını tüm çevreme gösterdim.
Sadece istemek lazım. Gerisi kendiliğinden geliyor.
Bu aralar uğraştığım eylem. En az 6-7 kilo gitmesi lazim..
Saglikli beslenme ve yürüyüşle elde edilecek sonuçtur.
(bkz: Olmuyorsa zorlamayacaksın)
Hayatım boyunca yaptığım en doğru şeylerden biri. Zira yüz kiloya dayanmış olan bedenimi ipin ucundan döndürdüm. Zor bir durum kilolu olmak. Bir kere başlı başına bir mutsuzluk sebebi. Ne giyseniz olmaz, olsa bile yakışmaz. Sağdan soldan acıyan gözlerle burun burun gelirsiniz sürekli. Toplum içinde bir şey yeyip içmek büyük derttir mesela. Hadsizin teki çıkar en olmadık yerde en olmadık şekilde canınızı yakabilir o çirkin sözleriyle. Yani her alandı kısıtlısınızdır, en çokta kendi ruhunuzda, kendi beyninizde. Tüm bunların yanında bir de sağlık sorunlarınız vardır uğraşmanız gereken. Zordur yani özetle.
Hiçbir zaman beceremediğim eylemdir.
Uğrunda iki hafta önce spor salonuna basladigimdir. Haftada 3 gün gidiyorum. Bu sefer fit olmayı taktım kafaya
eğer 3-5 kilo ve hatta 10 kilo fazlaliginiz varsa bunun en iyi yolu iyi bir programla ağırlık kaldırmaktır. tabi kardiyovasküler egzersizler de arada olmalı ama temel amaç, kasları yırtarak yeni dokular inşa etmek. böylece hem yağ oraniniz azalır, hem kas oraniniz artar, böylece birkac ay içinde gayet ideal bi gorunume ulaşırsınız. hem beslenme düzenini çok değiştirmeye de gerek yok, tabi bazı zararlı alışkanlıklar dışında...
Karar verirseniz bir koyun atabilirsiniz arkadaşlar. yemek yapmaya ve yemeye bayılan ben başarmışsam , herkes başarırır.
görsel
Uğrunda nice yiğitlerin telef olduğu amaç.

Simdi efendim ben çocukluktan beridir azicik tombalagim. Çok degil ama. Ne sismanim ne de normal. Annem babam beniz zorla mcdonaldsa gotururdu kucukken. Hatta yemek istemediğim zaman hamburgeri zorla yediriyolardi. Haliyle azicik kilolu oldum.

Simdi ben diyorum ki biraz kilo vereyim de hic olmadigim kadar fit olayım. Ancaak. Birisi diyo ki lifli yiyecek yemeyeceksin öbürü diyo karbonhidrattan kesinlikle uzak duracaksin baskasi gluten senin en buyuk dusmanin bi baskasi da diyo ki ekmek yedigini görürsem ağzına hamburger köftesi sürerim 200 kilo olursun bi ayda..

E ben de haliyle diyorum ki O yok bu yok ne var lan it. Yedigim seylerde olan her şeyi saydiniz ibneler. Bol bol su iç diyen de vardi bak onunkini uyguladım. Bu sefer de tuvaletten cikamaz oldum. Neymis gunde 4 litre su icersem zayiflarmisim. Olmaz olsun böyle zayiflik. Nalet gelsin ya. Özgür olmadiktan sonra napayim zayıflığı.

Biriniz de tutarli bi sey soyleyin arkadasim. Lif yok ekmek yok. Peki ne var sabah kahvaltida. Kepekli ekmek demeyin lütfen. Nefret ediyorum kendisinden.
başarması sanıldığı kadar zor değildir.

aşık olun. terk edilin. rejiminiz başladı hayırlı olsun.
kilo vermeye uğraşacağına önce almamayı öğren o zaman öyle bir dert kalmaz. kiloyu aldın mı verilmesi pek mümkün olmuyor bir miktarı hep kalıyor.
isteyip de yapabildiğimdir ama süreç zorlu olduğundan pek girişmiyorum o işlere.
Neden nasıl olduğunu anlamadan ve hic gerek yokken hala devam ettiğim eylem.
sadece az yemekle kilo verilmez.
e v e t.

hareket edeceksiniz az biraz.
üstüne normal yiyeceksiniz.
ama a s l a gece yemeyeceksiniz!
gece yemezseniz tamamdır!

kahvaltıda abandıysanız böyle aşırı, akşam çorba ye geç yani.
mantık bu coni bravolar.
Günde 6 öğün yemek düzenli uyku, spor, en önemlisi pirinç pilavı, ekmek ve asitli içeceklerden uzak durmak gerekir. fakat kilo verirken vücudunuza işkence yapmayın canınız ne isterse yiyin ama az olmak kaydıyla.
Oruç tutarak yaptığım eylemdir.
gün itibarı ile 30. kilomu vermem ile birlikte "şişman"dan "toplu" veya "gürbüz" klasmanına terfi etmiş bulunuyorum.

yaza kadar bomba olacağım ulan o aç kalmalar o ağırlık kaldırmalar boşuna olmayacak.

hayalim, yazın bir tatil beldesine gidip üst çıplak gezmek. 20 yılın sonunda bunun bana vereceği zevki tahmin bile edemezsiniz.

ha unutmadan kilolu arkadaşlar çekinmeden mesaj atsınlar her türlü konuda yardım edebilirim. hatta bursa'da yaşayanlarla yüz yüze salon, fitness coach, doktor vs. ne gerekiyor ise konuşabilirim.

sağlıklı kalın.

edit: 20 gün geçmiş sözlük. 8 kilo dahs verdim. totalde 38 oldu. son düzlükteyim. çok mutluyum.
ben kilo vermemek için uğraşırken insanlar neler yapıyo arkadaş ya. eğer kilo vermek istiyosanız, benimki gibi fakir hayat sürün, o zaman isyeteseniz de yiyemiceniz için ne kadar istiyosanız zayıflarsınız.
Gereğinden fazla verilmemişse harikulade bir şeydir . Kızlar arasında " aa sen kilo mu verdin?" Sorusu can alıcı sorulardan.
genellikle kadınların spor salonuna paraları serpiştirdikleri türkiyede en güzel iş yapan maddi gelir işyeridir.
Rezonans terapi ile gıda bağımlılıklarından kurtularak diyet yapıyor hissi olmadan zayıflamak demektir.
Karbonhidratları tüketmeyi azalttığınız da (komple bırakmanız en doğrusu), kendiliğinden oluşan vücuttaki hafiflemedir.
Gıda intoleransından kurtularak doğru beslenmeye başladığınız da vücutta oluşan yağ miktarındaki düşmedir.
Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. http://www.megalifeterapi...imliliklarindan-kurtulun/