bugün

zordur, yolları uzundur ama imkansız değildir. nefisle baş etmek sağlam irade gerektirir. 105 kilodan 63'e düşerek bunu kanıtladığım için mutluyum.
Kilolu insanlar için çok güzel bir durum olmasına karşın zaten hali hazırda zayıf bir insan için çileye dönüşecek bir durumdur.

Misal kuzenım kastamonunda ünv okumaktadır. 65 kilo 1.75 boyunda olan bu adam 3 ay sonra istanbula geldiğinde 55 kiloya kadar düşmüştür. Resmen kaptan amerikanın filmdeki ilk hali gibi olmuş adam lan.

Rutin takıldığımız kafeye gittik. hemen hemen her masa tanıdık simalardan oluşan ortam. Masaya selam vermek için gelen 15 kişiden 10u kuzenime "kardeşim çok kilo vermişsin hayırdır hastamısın?" tarzı yaklaşımlarda bulundu. Ulan çocuk hepsine de sıkılmadan bunalmadan aynı cevabı verdi. Demem o ki çok zayıf olmakta kötü şişman olmakta kötü.

Kıvamını iyi ayarlayın.
Simdiye kadar hic beceremedigimizdir. Kilo veren biri, bir seyler yerken bu konuyu anlatsa?
3 beyaz hayattan çıkarılmazsa ve düzenli bir beslenme sistemi oluşturulmazsa gerçekleşemeyecek durum.sporu zaten söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.
Abur cubur yemiyorum. Çikolata sevmem. Ekmek en fazla bir dilim. her yemek yanında salata. günde en az 2 litre su. bakınız. hala kocaman göbeğim. siktir edin ve yiyin.
diyetisyene basvurmadan verilmemesi gerekir. (bkz: ben)
105 kilodan 80 kiloya düştüm. 5 ayda. Hemde kas yaparak. Anlatsam bitmez.
uzun suren istir. 3 verip sikilinca 33 geri alan girismesin. vucuda yazik.
20 kilo veren biri olarak eskisi kadar gözümde büyütmedigim eylem. Cokca spor yapıp yemeğe dikkat ederek sağlık sorunu olmayan bir rahatça kilo verebilir.
geceleri yemek yemeyip gündüzleride ekmeği azaltma ve birazda yürüyüşle oluşan eylem.
Acilen yapmam gereken eylem.abur cuburu kesip biraZ da spor yaptık mı olacaktır.
Yıllardır yiyip yiyip kilo almayanlardandim. iş güç derken sporu da yalan ettim biraz, ramazandan kurbana 10 kilo aldım amk. Kurbandan sonra hepsini verecegim inşallah.
Kısmet işi.
spor yapmak şarttır. diyet yapayım spor yapmayayım diye boşuna aç kalmayın. gidip biraz spor yapın ölmezsiniz.
Kilo verince toparliyor vucudum goruntuyu
ama simdi de idare ederim galiba
51 kiloyum 47 olmak istiyorum belki 48
Dünyanın en güzel duygularından birisi. Aynanın karşısına geçtiğinde duyulan gurur ve mutluluk.
Hic bir yerden arastirmadim ama son iki uc haftadir beni bir meyve sevdasi aldi her aksam yiyorum eskiden haftada en fazla bir iki kez yerdim iki ic haftadir kendimi daha hafif hissedoyorum insanlarda zayifladigimi soyluyor yoksa ben kac kilo oldugumu bilmiyorum.
almaya benzemez zordur ama kararlı olunursa verilebilir.
tartıya yansımaması bol su tüketimiyle ilgili olabilir. bu konuda kendi çapımda gayretlerim var. şükür fazlam 1-2 kg ama kas yüzdemi arttırmam gerektiği için biraz daha hassas davranıyorum. nacizane birkaç öneri verebilirim;

yağ yakan, sindirim sistemini düzenleyen çaylar içebilirsiniz.
şahsen sabah kahvaltıdan sonra ginkgolu yeşil çay (ginkgo konsantrasyon için yeşil çay da iyi bir yağ yakıcı ve antioksidan olduğu için)
öğle öğünü varsa öğleden sonra da piyasadaki form çaylarından içebilirsiniz (sinameki otu fazlalıklarınızı atmaya yardımcı olur)
akşam yemeğinden sonra sindirime yardımcı olması için rezene çayı içebilirsiniz
gece yatmadan önce de bağırsakları temizlediği ve yatııştırıcı, uykuyu düzenleyici olması nedeniyle papatya çayı içebilirsiniz.

beslenmede zaman aralıkları önemli. meyveyi öğlen yersen yarar ama gece yersen zarar gibi, gece yemeleri doğrudan kilodur.

ara öğün yapacaksanız nesfit, eti lifalif gibi ürünler yararınıza olur.

en azından gün aşırı koşuya çıkmak önemli, zira kio vermenin en önemli öğelerinden biridir.

özet: düzenli/ölçülü beslenme ve düzenli spor.
Olağanüstü mutlu eden durumdur. Özgüveniniz yerine gelir, karşı cinsle daha fazla muhattap olmaya başlarsınız, etraftan aldığınız övgüler çektiğiniz tüm açlığa ve yorgunluğa bedeldir.
neden bir başarı hikayesi gibi sunulduğu anlaşılmayan durum.

arkadaş 3 kilo veren işte müthiş sırrım diye poz kesmeye başlıyor. gören de 400 kilodan 100 kiloya indi zannedecek. kanseri yenmiyorsun ki fazla kilolarını veriyorsun.

ki kimi insanlar da kilolu olmaktan rahatsızlık duymayabilir. sağlık sorunu vs. olmadığı sürece.
onca diyet programı ve aylarca uğraş gerektirir.

öneri: makasla yağlarınızı kesiniz.
Abur cuburu kesip tempolu 40-60 dk arası bir yürüyüş ile acısız ama uzun sürece yayılmış bir şekilde yapılabilecek eylemdir.
Geceleri yemeyin, ogunleri ekmeksiz yiyin, her gun en az 50 mekik cekmeye calisin, yapabiliyorsaniz yarim saat hafif tempolu koşu.
Okuldan eve 1 saat yürümek, ana öğün yerine Bi kaç meyve yiyip 10-15 dakika sonra doyduğunu hissetmek, gün boyu karnının yarısını boş bırakmak. Neticesinde 1 ayda 15 kilo vermişliğim var.