bugün

entry'ler (1162)

polonya

2019’dan beri ilk defa giriş yapıyorum hesaba. 4 yıl oldu Polonya’da yaşayalı. Evs, yüksek lisans, kariyer derken yürüyoruz... buralara gelmeyi düşünen varsa özelden yazabilir.

türkiye den siktir olup gitmek

polonyaya sifir maliyetle gittim. (bkz: agh) (bkz: evs)projeden sonra orada yuksek lisansa yazildim. suan is ariyorum, mulakat asamasindayim. herkese tavsiye ederim.

kızılay

Verdiğimiz kanları Suriye'de savaşan cihatçılara veren kurumdur. Belki yaralı pkklılara bile vermişlerdir. Güvenmiyorum, kan vermiyorum.

european voluntary service

Sayesinde 2 ay Polonya da bedava yaşayıp Avrupayı da gezmeme vesile olmuş programdır. Şiddetle tavsiye edilir.

ayasofya

Kiliseden bozma camidir. Camiden bozma kilise olsaydi da benim icin zerre onemi olmayacakti.

gürcistan

Şaraplarıyla ünlüdür.

hiç kendinizden yaşça büyük birine aşık oldunuz mu

Lisedeyken bi'edebiyat hocasına aşık olmuştum. Beraber olduk. Defalarca yattık. Sonra onun sakaryaya tayine çıktı. Giderken mahvolmuştum. 5-6 yıl sonra tekrar görüştük. Çok yaşlı gözüktü gözüme. içimde eskiye dair hiç bir duygu oluşmadı.

Not: erkegim.

türkiye den gitmek için nedenler

Universiteyi burada okudum. Askerden geleli 6 ay oldu. 24 yasindayim. 3 banka mulakatindan elendim, boktan bir sirketin muhasebe burosundayim. Muhasebeden ziyade bu boktan sirketin icra dosyalariyla ugrasiyorum.

1- 1400 lira maas aliyorum
2- tahminen gunde 11-12 saat calisiyorum
3- yol parasi yok, ayin 10-15 gununu cikartacak kadar yemek parasi veriyorlar (allah razi olsun)
4- hafta ici 1 gun izin kullaniyorum onda da telefonumu dakika basi arayip isle alakali soru soruyorlar
5- mobbingden bahsetmiyorum bile
6- sirket zaten taseron. Mudurler paranin anasini bellerken biz surunuyoruz.

Burasi benim ulkem, ulkemi seviyorum. Ama ulkemin insanlarini sevmiyorum dostlar. Bu ulkeden sktirp gitmek istiyorum. Amerikada, Almanyada da gunde 8 saat calisip aksam birami yudumlamak varken gunde 12 saat calisip psikolojimin tecavuze ugramasina, bedenimin harap olmasina dayanamiyorum... 1 kez dunyaya geldigim bu dunyayi bu eziyetlerle yasamak istemiyorum.

askerliğin bittiği gün

(bkz: ne albay ne yarbay alayına bay bay)

müslüman yalanları

Islik calmak seytana cagridir yalani.

kemalizm dini

Bedevilerin korktuklari dindir.

22 yaşında üniversiteye başlamak

26 yasinda universiteye baslayip 30 yasinda ogretmen olan benim babam. 24 yasinda baslayip 38 yasinda hukuk fakultesini bitirende amcamdir. Hapiste falan yattilar bi donem okuldan atildi falan ama cok muhim degil. Gec baslayip gec bitirdiler.

11 1 nöbetindeyim

8-9 ay once benim oldugum durum. Geceleri 8 saat nobet tutardim amk. Devriyeye binbasi gelirdi amk.

29 ekim 2017 bursaspor antalyaspor maçı

Antalyasporumuzun kazanacagi mactir.

90lı yıllarda zenginlik belirtileri

Bisiklet, atari, futbol ayakkabilari, bayramlik giysiler, cocuk odasi, vs.. Daha cok orta direge hitap eden varliklardir. Bizde bunlarin hepsi vardi mesela ama zengin degildik, kendimi bildim bileli ay sonu hesabi tutmuyor.

ihsan şenocak

Universite okuyan bayanlara muhtemelen kasar gozuyle bakan adam.

üst katta sevişen komşu

Universite zamanlarindan bir ani. Ust katta degil yan dairede yanliz. Ikinci ogretim oldugum icin aksam cakti okuldan geliyorum. Tam binanin kapisina gelecekken kulagimdan kulakligi cikarttim ve elime anahtarlari aldim. Bi yerlerden acaip bir ciglik sesleri yukseliyor. Bende "noluyor amk biri karisini mi dovuyor" diye dusundum. Birkac saniye kapida durdum ve sesleri dinledim. Cigliklarin sonu gelmiyordu. Neyse binaya gireyim dedim en son. Binaya girdim ve ciglik sesleri butun apartman boslugunu kaplamisti. Giriskati oldugu icin gene biraz bekledim. Bir an polisi cagirmayi dusundum. Fakat o an isin rengi belli oldu. Caatt cutt seslerinin ardindan bir hanim sesi "askim vurma artik zevk almak istiyorum birazcik" diyordu. Adamda hinzir gibi yetisip "kes sesini" deyip tokatlara devam ediyordu. Bunu diyince soktum anahtari iceri girdim tebessum ederek. Muhtemelen beyaz yakali olan bu komsularin yuzumu hic gormemistim taki 1 hafta sonraya kadar. Adama bi baktim kel uzun boylu atletik bi adam. Kadinda endami yerinde zayif genis kalcali bi kadin.

Sevisin aga, hayat sevisince guzel...

erbil türkmenleri

yakında özgürleşecek soydaşlarımızdır.

konyaspor taraftarının gs li genci dövmesi

Epey abartilmis bir olay. Besiktasta bursa formasiyla bir gezin bakalim. Yada fener maci oldugu gun kadikoyde. Gs taraftarida her boku yer, aynisi kendilerine yapilinca aglarlar. Kardesim mac gunu senin o formayla ne isin var orada? Burasi norvec mi amk herkes herseyi normal mi karsiliyor zannediyorsun? Bu olay bi bursalinin basina gelse kimse siklemeyecekti, sirf gs taraftarinin basina geldi diye yeri gogu inletiyorsunuz. Konyayi da konyasporuda sevmem ama konyayla mac olacagi gun konyada antalya formasiyla g4zecek kadar beyinsiz degilim.

bulgaristan da satılan efes pilsen bira fiyatı

Bulgaristan turkiyeyi kiskaniyor.