bugün

sürekli tüketilen fast food.

(bkz: burger king)

(bkz: mc donald s)

hazır içecekler cola vs.

sürekli tüketilen tatlı türü aşırı şekerli besinler.

ve ekmek...

gibi nedenlerdir.
güneş battıktan sonra yemek.
tecrübeyle sabittir efenim, su içmemek önemli bir nedenidir bu sorunsalın.
bize bilmediğimiz şey söyle mayk. şunu yapıyosunuz bu yüzden haberiniz olmadan kilo alıyosunuz de alnından öpim.
mutsuzluk.
hareketsizlik...
Kesinlikle gece yenen çikolatalar...
kış mevsimi.
-ergenlik

-üşengeçlik.
Yiyip yiyip yan gelip yatmak.
ergenlik, stres vb. nedenlerdir.

(bkz: on ikinci sınıfta alınan on kilo)
Şahsım adına hormonal bi sebebi yok henüz. Tek nedeni buffalo gibi yiyip koltuğa gömülmek.
Allah islah etsin ya yazık bana.
Hamilelik.
depresyon.
haraketsizliktir.
Yemin ederim ki yemeden içmeden ziyade hep sinir stresden oluyor bu kilo e tabi hayatımzda o kadar g?t olursa normal mk.
isteyince kilo verebildiğini ve taş gibi olabildiğini görmenin verdiği rahatlıktır. koy götüne isteyince veriyorum zaten diyip salarsiniz ve sonuç 10 günde 3 kilodur. selam o hikayedeki mal benim.
(bkz: Su içsem yarıyor)
Çok yemek de acaba bir insan keyfinden mi çok yemek yer?

-uzun yıllar ilaç kullanımı kilo aldırabilir. Ki şahsımın hikayesi budur.
-tiroid sorunları kilo alımına ve verememeye sebeptir.
-kan değerlerinin düşük olması vitamin mineral eksikliği kilo vermede zorluk çıkarır. Kilo sebebidir.
-genetik miras bu konuda çok önemlidir.
-aile içindeki yemek yeme düzeni ve tüketim alışkanlıkları önemlidir. Her gün makarna pilav mantı pişen bir haneni bireylerinden hele hele evlatlarından fit olmayı beklemek anlamsızdır. Karbonhidrat tüketimi düşmeli protein tüketimi artmalı. Sebzeye ağırlık verilmeli.
-kullanılan yağlar çok önemli zeytinyağı ve tereyağı kullanılmalı.
-ve en önemlisi insülin direnci. insüli direnci yenen yemeklerin şekere dönüşüp kana karışmasınî engeller ve doyduğunuzu anlamazsınız. kadınlarda bel çevresi 88 cm'yi geçmişse erkeklerde 94 cm'yi geçmişse büyük ihtimalle bu kişilerde insülin direnci mevcut. işte bu yüzden eğer kilo vermeye çalışıyor ve iradesiz olduğunuzu düşünüyorsanız en azından bir dahiliye uzmanına gidin ve bu saydığım kan testlerini yaptırın.

-bunlar bir düzene girdikten sonra porsiyonları küüçültüp hareketi artirarak kolayca kilo kaybedilebilir.
düzensiz ve sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam.

Düzenli olarak eve fast food sipariş edersen hem sağlıksızlık hem hareketsizlik şartını sağlar kilo alırsınız.
Bir gecede bir albeni, bir tuzlu çubuk, bir eti karam, iki paket 25 kuruşluk cips tüketmek.
iş bu entry bir isyandır.

Ulan bir gün olsun birader o kadar yemek yeyip nasıl kilo alamıyorsun! Kilo alamamanın nedenleri ne? Kilo almak istiyorsanız makarna yiyin demekten başka bi boka yaramıyorsunuz! Bu nedir la milletin derdi kilo vermek olmuş biz alamıyoruz, ağlıyor muyuz piçler?
her gece snickers yemek.
yağ oranı ve kalorisi yüksek besinler tüketmek.
vücudun günlük ihtiyacı olan hareketliliğe ulaşamamak veya alınan besinleri yakmaya yetecek hareketliliğe ulaşamamak.
şeker vb hastalıklar.
Can sıkıntısı.