bugün

(bkz: esre)
Kesre ( http://www.kesreotel.com/ ), Alaçatı'nın ana caddesinin paralelindeki Cemaliye Çıkmazı'nda, hem Alaçatı'nın sunduğu yemek, içki, eğlence olanaklarının dibinde, hem de gürültüden ve kalabalıktan azade bir konuma sahip, sakin bir oteldir.
dikkatimi çeken ulu kişisi.
evrim teorisini maymundan insana evrilme olarak anlayan (ya da anlayamayan) , ara geçiş formlarının olmadığını söyleyip bilim dünyasını katleden, oxford üniversitesindeki profosörlerin de kendisi gibi cehaletle dolu olduğunu ve basit bir teoriyi bile anlayamayacak kapasitede olduğunu zanneden yazarımsı.
Evlenmeden bir kadınla film izlenmeyeceğini söyleyen mümin kardeşimizdir.
Evet arkadaşlar siz istiyor film önce evlenecek ozaman. *
(#31618084)
yaz babam yaz adlı arkadaşın iftiralarına şu entry'de cevap verilmiştir:

(#31622154)
düşüncelerine katılmasam da düzgün üslubunu takdir ettiğim yazar.
Güzel dusunceler için tesekkur ederim.

Üstte bi arkadaş evrimi maymundan gelme olarak anladigimi iddia etmiş. Oysa teoriye ilişkin yorumda, tur kuzeni kavramını kullanmış idim. Oxford universitesine dair beyanim da makro evrimi reddeden bazi bilim insanlariyla ilgili idi. Bazen farklı fikirlerden olmak, objektif okumayi engelliyor demek ki.
Bazı düşüncelerine katıldığım için takip ettiğim, taktir ettiğim yazar.
(#31648545) Asjdjslhjsjsja.
Kuranda videoları izlemek bastıra bastıra harammış. Kuran indiğinde video mu vardı lan?
Puhaha bi yazar.
Kuran'da harama bakmanin haramligi birçok ayette ifade edilir.

Okuyucuların kastimi anlayabilecek duzeyde kucuk miktar zekasının olduğunu kabul ederek dipnot açmayı unutmusum. Ozur diliyorum.
şeriatı sürekli savunmasına daha fazla dayanamayarak nickinin yanındaki butona dokunmaya karar verdiğim yazar. inşallah türkiye" ye şeriat gelmez. yoksa bavulları hazırlamaya başlayabiliriz. dışarıya kapanan bir ülkede yaşamak keyifli olmaz çünkü.

artık okumayacağım ama kendisinin sözlükte iyi vakit geçirmesini temenni edip köşeme çekilirim.
şeriatla ilgili yazılarını beğendiğim yazar. şeriatı çarpıtanlara iyi ders vermştir.
Şeriatı savunusumu reddeden kişi zaten Musluman değildir.

Fakat Müslüman olmayıp yine de karşı goruşleri takip eden arkadaşlara da profilim ve mesaj kutum her daim açıktır.

Olumlu olumsuz gorusleriniz için tesekkur ederim.
Takdir ve takip ettiğim yazar.
inşallah kendisi gibi bilgili Müslüman yazarların sayısı artar.
Nazik yorumlar icin çok tesekkur ediyorum.
(#31728497) ateistlerin dünyada
geriye bırakacağı tek şey dışkı
dolu dondur şeklinde entry giren yazar.
Kendisi miras bırakacak herhalde.
Senin de öldükten sonra cesedin
Herkesinki gibi çürüyüp gidecektir.
Çok geçmeden herkes unutacaktır.
Hayallerde yaşamayı bırak.
Bu kadar sığ görüşlü birisini görmedim.

Edit: bi de ölünün arkasından prim yapıyor.
Ölmüş gitmiş işte. Rahat bırak artık.
işi gücü provokasyon olan cahil ergen.
Bahsettiği biyolojik bir gerçek yüzünden ateistleri çokça kızdırmış yazar. Pardon o ben oluyorum. *

Hele aralarindan biri var ki yarısı kadın ve çocuk olan 20 milyon insanın katili Stalin'in savunduğu halde dönüp dolaşıp basligima uğruyor. Sanki 20 milyon kisinin tumu solculara zulüm etti. Zihniyete bakar mısınız?
adam gibi adam gerçekleri söylüyor .
(bkz: donuz)
Maalesef özel mesajda mantıki gerçekleri acikladigim insanların burada kendi anlayış probleminden oturu aciklayamadi sendromuna girmeleri ciddi olarak komiktir.

ikinci olarak, hz ömer peygamberi öldürmeye gelirken yolda iman etti. Bu doğru bir gorus olamaz.
Maalesef fafnir arkadaşla mevzumuzun tartışmasını tamamlamadan bu yorumu hos olmamis.

Zira ortaya attığim tüm iddialar rasyonel gerçeklikler idi. Önce bitirelim sonra yorum yap kardeş. Vaktim yok diye cevabını geciktiriyorum.
Adamı özelden sıkıstırmayın bence. Gizli bir mevzu vardır tamam olur. Lakin tartışacağız konuları sayfaya taşıyın bizde faydalanalım.

Diğer taraftan böyle düzeyli tartısabılen ateist yada kemalist sayısıda çok az. Adamlar ana, avrat düz gidiyorlar buda onları zaten alt olmaya itiyor. Kesre seviyesinde efendi ve temiz konuşan ateist varmı? Yukarıda " fafnır " denilen arkadaş var oda düzgün birisine benziyor. Türk torunuyum ben çok kurnazdır ama ağzı bozuk değildir.

Vallahi arkadaşlar efendi efendi tartışın ve sözlüğe örnek olun. Fakat küfür bazın birisi gelir ortaya pisler gider. Zaten küfürbaz pısledımı mesele de duruyor. Sayfa işlemiyor. Bunu moderatör lere söylüyorum ama anlamıyorlar.

Küfürbaz encok zall a zarar veriyor haa sevgili moderatör ler. Sözlüğe girmek isteyen küfür, hakaret duymayamı yoksa fikir okumayamı giriyor?
"mevzumuzun tartışmasını tamamlamadan"

uzun bir tartışmanın sonucuna varmadan da kişi hakkında yorum yapılabilir. bunda hoş olmayacak bir durum göremiyorum.

ortaya attığın iddialar ispatlanmamış teorilerdir. toplumun büyük kısmının ispatsız kabul etmesi ya da felsefi olarak kılıfına uydurulmuş olması onları gerçek yapmaz. gerçek için örnek vermek gerekirse; bulunduğumuz fiziksel ortamda, "su 100 derecede kaynar" sözü gerçektir.

ama suyu kaynatan dumansız alevden yaratılmış cindir dersen bu gerçek olmaz. (kimsenin böyle bir beyanı olmadı sadece örnek verdim)

yine söylüyorum tartışmalarımızda orta yol bulmamız pek mümkün değil olaylara çok farklı açılardan bakıyoruz. bence yapılması gereken bakış açılarımızı anlamak ve yolumuza devam etmek. kaldı ki burası bilimsel bir tartışma platformu değil sosyal medya sayılabilecek ticari bir web sitesi.

not: (#31737211) fikrim değişmedi.
Su an sınav dönemimde olduğum için mobil harici giremiyorum.

Özetle okuyuculara meseleyi aktarayim:

Bu kişiler sanki evrenin kendi kendine olabileceğini ispatlamışlar gibi (ki bilime aykırıdır), tanrının varlığı için scientific delil istiyorlar.

Tanrının ebedi ve ezelini de akla uygun felsefi teoriyle aciklayinca hala hadi ispatla diyorlar.

Tartışmayı kilitliyorlar.

Arkadaşım senin de evrenin başına dair öne surduğun her şey felsefi, hicbir muteber bilimsel aciklamasi yok hatta felsefi olarak irdelenince akla mantığa aykırı.

Bunu savunan en büyük ateistler bile koseye sıkışınca "evrenin nasıl olduğu bizi ilgilendirmez" cümlesini 20 sayfalık terimsel yazıda veriyorlar ki sanki bir halt söylemişler ve kanitlamislar olsun.

Vaktim olunca tartışmayı tamamlayıp hepsini inşaallah size aktaracağım.