bugün

kendisi gibi düşünmeyen herkesin aptal olduğunu düşünen, hayatta en doğru şeyleri kendisinin söylediğini zanneden, kendi düşüncesinin aksi bir düşünceye zerre tahammül edemeyen insandır.

bu insanlar çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. örneğin, referandumda evet diyen bir insana düşünmeden aptal damgası yapıştıran bir hayırcı, başbakan'ın sesini duyar duymaz 'değiştirin şu kanalı' diyebilen bir kemalist olabileceği gibi, referanduma hayır diyenleri bir türlü anlayamayan ve onları 'vatan haini' ilan eden bir evetçi veya kemal kılıçdaroğlu'nun sesine dahi tahammül edemeyip, 'değiştirin şu kanalı' diyen bir akp'li şeklinde de karşımıza çıkabilir.

ne yazık ki bu insanlar çoğunlukla da cahildir.

(bkz: acı ama gerçek)
(bkz: at gözlüğü)
din konusunda ise :
müslümandır.
cemaatçilerdir..
an itibarı ile yanımda haberleri izleyen insandır. izlerken yaptığı yorumlardan başlıktaki insan olduğu anlaşılmaktadır.

(bkz: babam)
uludağ sözlükte bolca mevcuttur. içinde ramazan geçen bütün entry lerim mutlak suretle eksilendi. dahası mustafa kemal in adı geçen entry lerim ıskasız eksşilendi. vatan millet sakarya üçlüsünü bir arada kullanmak imkansız zaten.

şimdi, tüm görüşleri bir arada yansıtan kelimeleri yazdığıma göre gecenin eksi rekorunu kırabilirim. merak eden değerli yazarlarımız takip edebilirler.
başka fikirlere saygı gösteremeyen, faşist kelimesini anlamlandıran insandır.
kendi görüşünün faşistidir.
sözlükteki hali için (bkz: art arda eksi oy veren ibne)
yanlızca kendi görüşlerinin doğru olduğu varsayar.bencildir.
(bkz: kemalist)
kemalisttir. okulundan ve ailesinden öğrendiklerine benzemeyen görüşler ileri sürüldüğünü görünce ne yapacağını bilemez...

(bkz: darbe duası))
bazen hepimiz yaparız. tahammülün de bir sınırı var arkadaş. sen iran'da zina yaptığı için asılmak üzere olan, taşlanarak öldürülmekten kıl payı kurtulan kadına bunları yapan mantığa tahammül edebiliyor musun? irandaki çoğu kişi için mantıklı bu yapılanlar. ama bana göre değil. tahammül edemiyorum. hadi suçlasana beni.
eğitimsiz insandır.
öyle bol keseden atıp tutmayın vay efendim bu insanlar bilmem neymiş diye. ben uğruna kanımı canımı verdiğim vatanımı düşünürken bir diğeri kalkıp " bölelim, parçalayalım,yutalım" diyecek. sabır taşımıyım ben. tahammül edemem ben böyle bir görüşe.
empati sıfırdır. sabit fikirlidir. tartışmak imkansızdır. he deyip geçin.
bencil insandır.
jimmy tudeski diyebiliriz kısaca.
(bkz: benim)
(bkz: gurur da duyarım)
niyeyse genelde türk ve müslüman oluyolar, her iki durumun da özüne aykırı olmasına rağmen.
akp'lidir.

çıkıp kendisini eleştiren herkese çatan bir boşbakanı alkışlayanların farklı görüşlere tahammüllü olduğunu söylemenin mantıklı izahı var mı?
at gözlüğünü seven insandır.
hiç bir mekanda saygı görmesi olanaksız olan ve tartışmaya girilmemesi gereken insan modeli.
Maalesef birçok kemalistin bulunduğu durum
nefret ettirdiniz amk .
Aktrolldür,kendi gibi düşünmeyen herkez yanlıştır,dinsizdir,imansızdır,haindir,kötüdür.