bugün

toplumu aşağılamaları, halka koyun sürüsü demeleri ve kendilerini bir bok sanmalarıdır.

bu adamlar halkı demokratik tercihlerine saygı duymuyorlar, onları iki paket makarna ve bir torba kömüre göre oy verdiklerini iddia ediyorlar. böyle söylemleri olan bir kemalistin halk tarafından sevilmesi mümkün değildir. bu toprakların değerlerine saygı duymayı öğreneceksiniz.
kemalizm dedikleri şeyi bokunu çıkartırcasına kullanmalarıdır. böyle rakı sofraları falan kurulur kemaller bir araya gelir kahkalar atılır son derece neşeli bir ortamda herkesin karnı tokken karnı aç olan insanların ne kadar aptal olduğundan bahsedilir. halbuki mustafa kemal hiç bir zaman böyle değildir. ama ondan primlenmeye çalışanlar böyledir.
(bkz: ah siz yok mu bende diyordum nerde kaldılar)
kemalistlerin sevilmediğini sanan zavallıların hezeyanıdır efendim.

bu ülkeyi padişahın malı olmaktan çıkarıp, bireylerden oluşan topluma hediye eden kişinin amaçlarını özetleyen kemalizm'e, üçbeş yobaz soytarının kara çalma çabasıdır.

bıyıkları pır pır da etse, sinirlerinden popolarının üstünde duramasalar da bu yobaz soytarılar hiçbir zaman çatlamaktan kurtulamayacaklar.*
(bkz: kemalist kafası)
cemaatçi amerikan uşağı köpeklerin sevilmeme nedenleriyle karıştırılmaması gereken nedenlerdir.
yıllardır atatürk'ü karga kovalatıp rezil ettikleri yetmezmiş gibi, atatürk'ün arkasına saklanarak; demokrat geçinip, halkı 3. sınıf vatandaş yerine koymaları, herşeyin doğrusunu biz biliriz iddiaları, vs.. lafım "gerçek atatürkçülere" değil, üzerine alınması gerekenler kendilerini çok ama çok iyi biliyorlar.
aptal olmaları.
sevilecek yanlarının olmamasından dolayıdır.
dindar zannedilen 31 cilerin gerçek yüzlerini bilmeleridir.
(bkz: şimdi sakin ol ve yavaşça sol elime bak)
temel neden, tekke ve zayiyeleri kapatması, saltanat ve hilafeti kaldırması, laikliği getirmesi ve tevhidi tedrisat kanunun çıkarması nedeniyle, dini kullanıp halkı maddi manevi sömürme ve yönetme imkanları kalmayan zamanın yobazlarının, yeni kuşakları önce gizliden gizliye, şimdi ise açıktan açığa zehirlemeleri ve bu kuşakların kulaktan dolma bu hikayelere inanmaları olabilir.
,
elitist yapıları olduğuna inanıyorum ondan olabilir. ayrıca, yer yer ulus devlet vurguları can sıkıcı hal almaktadır.
doğru söyleyenin dokuz köyden kovulma nedeniyle aynı nedenlerdir.
türk milletinin her tarihi ve dini hususiyetine ağyar olmaları.
mustafa kemale besledikleri sevgi veyahut her ne yapıyorlarsa bunun putperestlik düzeyinde olması.
avrupalıları her ne yaparsa yapsın suçsuz, mükemmel, medeni, türk insanını da ne yaparsa yapsın suçlu, aciz, barbar kabul etmeleri.

avrupalı ve heykel gördüler mi tapınır bunlar!
Kemalistlerin ekseriyeti alevi mezhepcisi tiplerden oluşur. Ataturkle yahut düşünceleriyle alakalari olmadığını az biraz mürekkep yutmuş herkes bilir.Esasında atatürk onlar için bir maskedir. Sag milliyetçi iktidarlarda toplumdaki konumlarinı korumak için atatürk'ün arkasında saklandılar. Şimdiki iktidarda atatürk gardları geçerliliğini kaybedince kimilerinin gerçek yuzü çıktı. Dünün atatürkçusü can dündar gibi mesela. Kemalistlerin toplumda sevilmemesi bir realite olmakla birlikte bunun en büyük eksisi atatürk'ün de bu sığır sikleri yüzünden itibari düşüyor. Ben atatürk'ün hatırası adına üzülüyorum.
Kemalistleri sevmeyen yobazlar bir düşünsün bakayım sizi seven varmı şu koca dünyada... Size düşman lazım değil, siz düşmansızda birbirinizi yiyorsunuz zeten... Eliniz kolumuz uzağa yetişmese, yaşadığınız yerlere kan, savaş korku getiriyorsunuz.