bugün

işin garibi bu tip açıklamalar sadece zaman gazetesi cephesinden geliyor.
atatürk vatanseverlerden bahsediyordu . bölücülerden değil .
işine gelen lafı işine gelmeyen lafa monte eden şakirt söylemi.
aziz nesin kemalist değildi.

(bkz: götten element uydurmayın)
sandığa gidemeyen benim gibi insanların hayır diyecekse bile evet demesine neden olacak fark.
arkadaş millete iq testi mi yaptınız? herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı?

seçimlerin hemen sonrasında başlayan "%60' ı aptal" söylemleri seçim zamanı yerini "vatandaşım bana oy versin yakasına yapışayım"' a bırakıyo. işte milletin aptal olmadığı burdan belli. kendisine hakaret edip sonra oy isteyen zihniyeti ayırıyo.

"tunceli %81 hayır verdi. bilinçli kent". ee birader! ankara %54 evet verdi, ankara bilinçsiz mi? evet vermek zorunda mı millet? ne yüzle oy istiyceksin daha sonra?

şimdi utanmadan sıkılmadan partinin durumu iyi diyolar. oylama öncesi kıyametler kopuyodu bu anayasa oylaması şöyle böyle diye. şimdiyse partinin oyu artı falan diyolar. umurlarında değil ülkeye ne olduğu aslında! parti ençlik kollarında mısınız? ulu sözlük şubesi mi?

atatürk' ün partisini ne hale getirdiniz arkadaş yazıklar olsun!

ve bunları anayasanın geçmesini istememiş biri söylüyo. ya da siz polyanacılık oynayın.

edit: çok merak ediyosan evet türküm. hem de en az senin kadar. dna testisine de varım. hem de gurur duyuyorum. akp' li değilim. sen kimsin?
atatürk türkleri kastediyor. şimdi de atatürkçüler türk taklidi yapanları.
(bkz: sıradaki)
sanki akapenin tek muhalifi kemalistlerdir. yanlıştır .
(bkz: bu ne yaman çelişki anne)

aslında atatürk göz boyamak istemiş olabilir mi ?

kısa zamanda 600 yıllık medeniyeti yıkıp yerine yenisini kurmak zor iştir. halkın buna izin vermesi zannımca iyi bir şey değildir.
atatürk olması gerekenden bahsetmiş aziz nesin gerçeklerden...
atatürk zamanında akp ve akp destekçilerinin olmamasından kaynaklanmaktadır. o zamanlar da akepe zihniyeti olsaydı atatürk o zihniyete sahip insanları "zeki" sınıfının dışında tutmayı ihmal etmezdi.
şeriatçıların halka sahip çıkma yavşaklığının bir örneği daha başlıkta belirtilmiştir.

Toplumlar ilerlemek için her zaman kendilerini dinamik olarak eleştirmek durumundadır.

ve birinci hatta ikinci dünya ülkelerine kıyasladığımızda son derece cahil bir halkımızın olduğu ortadadır.

Bu cehaleti söylemek yanlışsa, cahil halka, "sen her şeyin en iyisini biliyorsun" demek. dilim varmayacak kadar kötü bir sıfata takılmış davranıştır.

sorunumuz ortadadır.
gayet abuk bi ayrımcı tavır. oy vermedim ama evet veren bi çok arkadaşım var. götü yiyeniniz varsa iq testine sokalım sizi. mahcup olursanız afişe ederim!
şakirt tesellisidir. atatürkün zeki dediği halkın ortak adı türk idi.
o halk bu halk değil canım, o halkın hiç bir şeyi satılık değildi, oyu dahil.
komünist aziz nesin bu millet aptal demiştir. atatürk ise zeki demiştir.

aziz nesin kemalist olmadığına göre yanlış fikirdir.
%58 lik aptal güruha mensup şakirt söylemidir. aziz nesin bir akpliden çok daha kemalistti. en azından satılık değildi.
seçim olaylarından sonraki gece piyasa yapan başlıklar. aziz nesin ve atatürk söylemleri.
kemalistlerin mustafa kemal e de hayır dediği durumudur.
hız problemi tabi..
sadece aptal demekle de kalmıyorlar efendim. cahil de diyorlar. ben bu kelimeden yola çıkarak saptamamı paylaşmak istiyorum değerli türk vatandaşları (evetiyle, hayırıyla). madem bu adamlar cahil. yahut varsayalım cahiller. cahili kandırmak kolaydır bunu herkes bilir. bu halka "hayır deyin", "hayır"lı oylar hatta "hayır"lı bayramlar derken, doğrusunun hayır olduğunu dile getirirken neden bunları kandıramadınız. kendi safınıza neden çekemediniz? cahil değillermiş demek ki. geçin bunları. bırakın insanları suçlamayı. herkesin seçme hakkı var, bu hakkını kullanmak vatani göreviyse ve vatandaş sandığa gidip oyunu kullandıysa görevini yerine getirmiş demektir. neden hayır dedin? neden evet dedin? sorularını soramazsınız. sorsanız da kişi buna cevap vermek zorunda değildir. ne bileyim bu sanki dediğim olmadı, giydireyim, ezeyim, atatürk'ü de arkama alayım sıyrılayım biçiminde gibi geliyor bana. ne dini ne de atatürkü kullanın. hoş olmuyor. yakışmıyor.
cehape ve zihniyeti bu halka aptal dedikçe hiçbir zaman başa gelemez.aklı ve zekası üstün olan insan referandumda "evet" oyu veren insandır gerçeğini hatırlatır.
"atatürk 1930'lardaki durumdan bahsediyordu, o zamanki toplum zekiydi, şimdi akepe sayesinde aptallaştı toplum, o yüzden aradaki makas açıldı" demeyi bile beceremeyen köktenkemalistlerin çürütemedikleri paradokstur.

ulan yalan da olsa böyle bir kurtarış yapabilidiniz, bakın ne kolay gol yiyorsunuz!
kemalistlerin kendileri ile birebir çelişme kanıtıdır.

şimdi dangul bir takım insanlar diyecek ki (demiş de olabilir) ozaman ki halk elitti, aydındı vs vs.. birileri saçmalamadan ben söyleyeyim o zamanki halkın içinde okuma yazma bilen sayısı parmakla sayılabilecek kadardı. velhasıl kelam atatürk zeki olmayanların varlığını bilse bile halka saygı duyar ve yine aynı cümleyi kullanırdı. ancak günümüzün atatürk istismarcısı akma kemalistleri ne yapıyor halkı aşağılyor. hem de çoğunluk olan halkı. neden?

'çünkü kemalistler için zeki halk ancak kendilerini destekleyen halktır' o sebeple bu hadsizler halkı güruh olarak görürler. bilmezlerki zihniyetleri çürümüş ve kokuşmuştur. 10 seçimde üst üste sandığa gömseniz yine erken seçim isteyecek ve yönetime talip olacaklardır.

sonuç: yıllardan beri aldıkları babayı almaya aynen devam.

öneri: hakiki kemalist olmayı denemelerini kendilerine öneririm.
bir de beyinsizler var onlar da bu başlıkları açıyor.
(bkz: iki farklı durumu birbirine benzeten aptal şakirt)
--spoiler--
kemalist, kraldan çok kralcı olduğu için normal olan durumdur.
--spoiler--

arkadaş kralcı olan padişahım çok yaşa zihniyetinde olanlardır.
(bkz: tayyip çok yaşa)