bugün

ülkenin gerçek sahibi olduklarını sanan, kendi görüşleri dışında bütün siyasi görüşleri aşağılayan ekibe verilen isim.

aynı zamanda kemalizm i herkesin uzlaşacağı ortak yol olarak göstermeye çalışırlar. devrim kelimesini sahiplenmişlerdir. herksin bir gün kemalist olacağını öngörürler.

21. yüzyılın ittihat ve terakki partisi üyeleridir.
ülkenin geleceği olan tayfadır.
türban ile alıp veremediği olan cenah.
(bkz: drunken sailor)*
sol görüşlü insanlar olduklarını sanan eküri.
başörtüsüne değil siyasal islamın bayrağı olan türbana veya diğer deyişle sıkmabaşa karşı çıkan milli ideoloji.
(bkz: sir isaac ve tayfası)*
(bkz: akp iktidarını hazmedemeyen kemalist tayfa)
başkentleri izmir dir. denize girmeyi çok severler.
atatürk ün izinden gitmeyen sadece atatürk ü kullanan tayfadır.
deniz kenarlarında ''nedense'' hep villaları falan olan gruptur.
nedense hep güzel işlerde çalışır baya hali vakti yerinde insanlardır.

''nedense''
namaz kılmayıp üstüne bir de bununla övünerek islam dinine mensup olduğunu iddaa edenleri vardır aralarında. hatta 3 kere üst üste cuma namazı na gitmeyenlerini bile gördüm bu eküri arasında!
şeriat den baska bir laf bilmyen kişilerdir. onlara göre onlardan başka herkes ülkeyi satıyor.

he almanya'da türk dönercisi açılınca seviniyorlar tabi. o almanya'nın türklere satılması değil. yahut belcika'da türk bakan olunca bu türk'lerin gücü olarak görülüyor seviniyor ama aynısı burada olunca ülkeyi ona buna satıyor oluyor..

öz be öz türk'üm.
elitist laikçilerdir.
-ülkenin gerçek sahibidir çünkü ulu önder atatürk kurduğu cumhuriyeti türk gençliğine emanet etmiştir, arap özentisi gençliğe değil.
-başkenti birilerinin gavur izmir dediği yer değil 13 ekim 1923 ten beri ankara olan tayfadır.
-türban ile alıp veremediği olmayan tayfadır, siyasi islamın bayrağı gibi dalgalanmasından rahatsızdır.
-muasır medeniyete ulaşmakta arap kültürünün etkisinde gelişen hayatın rahatsızlığını duyan tayfadır.
-vakit gazetesi tarafından küfür ve hakarete maruz kalan tayfadır.
-70 yaşında bir adamın 14 yaşında bir kıza tecavüz etmesini kaldıramayan tayfadır.
biz sadece kendi görüşlerimize değil,mantıklı olan ve vatan için faydalı olan her i,nsanın görüşüne saygı duyarız. bide biz kimseyi düşüncesinden dolayı yargılamayız. biz sadece vatan hainlerini ayırırız onlarda zaten bizim için değersizdirler ve hiç bir önem arz etmezler.
anayasa mahkemesi tarafından laiklik karşıtı hareketlerin odağı olduğu saptanmış bir hükümetin devletin başına geçmesini haklı olarak kabullenmeyen, gün geçtikçe eli ayağı türbana dolaşan aziz türk milletine asil kimliğini, atatürk ün evlatları olduğunu hatırlatmayı kendilerine görev bilen, atatürk kemalist değildi diyerek kargaları bile güldüren otkafalılara ve sözlükte atatürk e, atatürkçülere, ulusalcılara saldırmakla özel olarak görevlendirilmiş hücrelere ve fethullahçı çetelere bir gün hadlerini bildirecek olan tayfadır.
arada sırada cumhuriyet adını koydukları dışarı çıkıp eğlenmek için miting yaparlar.
düşünen tayfadır. bazılarının düşünebileceği en falza komiklik yapıp böyle başlıklar açmakken onlar ülke,dünya ve genel durum üzerine düşünür. fikir alışverişi yapar.
bazıları gibi sadece alış yapmazlar.işte bu alışı kuvvetli olanlar sözlükte ahkam keser.

alışı kuvvetli olanlara selam olsun. *
"Tayfa" olamayacak kadar asillerdir.
(bkz: fetocu tayfası)
ileriye değil geriye tekabül eden oluşumun üyeleri.
cumhuriyeti içine sindire bilmiş kitledir,
demokrasiyi araç görüpmeyip, "gerektigi yerde inmek" istemeyen insandır,
bu ülkenin efendisi olarak görülen köylüye "ananıda al git" demeyen saygı duyan kitledir,
hiç bir zaman "askerlik yan gelip yatma yeri degildir" demeyecek, hepimiz askeriz diyecek kitledir,
demokrasiyi sadece bir sıkma baştan ibaret sanmayan kitledir,
hiç bir kimseyi " allahsız , allahlı" diye ayırmayan kitledir. *
günün 365 günü balkonlarına bayrak asarlar.
(bkz: kürtçü dinci işbirliği/#5259170)
simdi abi adama sorarlar sen bu kemalist tayfayı elestirirken ulkenin gelecegi icin mi yoksa senin kemalist tayfayla kavgalı olan dinci tayfanı one cıkarmak icin mi elestiriyorsun diye.

hadi onu gectim bu kemalist tayfa nedir ,kimlerdir, nerde yasar ,ne yer ne icer bir acıklık getirelim yoksa ben ataturk u severek ve ben onun kurdugu cumhurıyete saygı duyarak yoksa kemalist tayfa mı oluyorum, oyleyse bu genellemede bir sorun var;cunku benim yalım yok,ataturk sevmek icin maddi bir cıkarım yok ,ataturk u kullanmak icin bir nedenim de yok .

ama en azından yalaka degilim, liboslukla işim olmaz,kendi cıkarım icin allah rızasını işe karıstırmıyorum,aglayarak tribunlere de oynamıyorum, bu durum beni hangi tayfaya dahil eder bilmiyorum ama dinci tayfaya olmadıgı kesin.