bugün

pamuğu suyla ıslatıp tampon hareketlerle sık sık sıvı almasını sağla. oradan oraya taşıyıp da zorlayayim deme hayvanı sakın. inşallah ölmez.
adresini ver ben arabayla gelip alayım kediyi veterinere götüreyim, nasıl rahat ediyorsunuz öyle.
Ya ben köyde yaşıyorum en yakın veteriner bir saat zaten gece yol bilmem iz bilmem tek yapabileceğim şey bu kızmayın inan'ın sabahtan beri ağlamaktan canım çıktı hareketsiz sadece nefes alış verişini göbeğinin kalkıp inmesinden anlıyorum pamuğu yapsam düzelir mi korkuyorum yakiaşamıyorum bile geleli 4 gün oldu.
Kefinin ağzına su verdim azıcık hareket etti nefes alıyor ama boynunu hareket ettirdim verirken anlamıyorum felç mi oldu sadece nefes alıyor.
Sabaha ölür diye çok korkuyorum.
Hic degilse hastaneye fln goturseydin amk ya.
Aradım yakında olan veterineri 72 saat süresi var. Sabaha kadar sessiz bir ortama koy beklet dedi iç kanama olabilirmiş. Sabah götürücem hala nefes alıyor
eğer kapı kapanırken kedinin baş kısmına fazla basınç geldiyse ki kedi yavru muhtemelen, kemik yapısı tam oturmamış olması ihtimaller dahilinde, serebral ödem gelişmiş olabilir. Bu da eğer bir an önce tedavi edilmez ve önlem alınmaz ise hematoma dönüşerek ölüme yol açacaktır. Olasıdır ki hareket etmeden yatıyorsa motor becerileri kaybolmus yahut kaybolmaya başlamıştır.

Kedinin bir yerine küçük iğne batırarak refleksini ve hareket yetisini ölçerek durum değerlendirmesi yapabilirsiniz. Yahut tek göze ışık tutarak göz bebeğindeki miyozis belirlenebilir. Eğer bu daralma iki gözde birden olmuyorsa beyin hücrelerinde sorunlar ortaya çıkmış demektir.

Bir an önce tam teşekküllü bir veteriner hekime gidilmesi elzemdir.
Google a yazdınız mı bulunduğunuz ilin hayvan ambulansı hizmeti var mı diye? Alo 153 bir deneyin.
Keşke olsa baktım yok. Sadece bir veterineri arama şansım oldu o da sabaha kadar bekleyin dedi.
Dualarım pisicikle. Lütfen haberdar et bizi gelişmelerden.
Elimizden bir şey gelse keşke ama sadece iyi dileklemizi yollayabiliyoruz.

Bende bir dostumu geçenlerde kaybettim o yüzden çok hassasım bu konuda, umarım sağlığına kavuşur minik arkadaşımız.
Şuan kedi nefes alıyor umarım büyük bir şeyi yoktu ama durumu aynı herkesin bir şekilde yerde sadece nefes alabiliyo. Veteriner 9.30 da açılacakmış onu bekliyoruz herhangi bir müdahale de bulunursa ücreti nasıl olur ben ilk defa veterinere götürücem o hayla parayı az çok alırım diye de telaş etmeyim.
Babanı suçla. Sonra travma filan yaşa. Psikolojin iyice bozulduktan sonra. Green peace için çalış.
Vegan ol.
Sonra buraya gel.
Bu argümanlarla sana yardımcı olamayız;
Minik zebra.

Tercihen nihat hatipoglu hutbesine de katılabilirsin. Hatta nihat bey iki okusun uflesin hic bi şeycigi kalmaz. istersen kedini istediğin cinse filan dönüştürür hem.

Ne duruyorsun?
Gec olmadan başla.
Babanin kafasini kapiya sıkıştır.
9 canlı oluyor onlar. birşey olmaz.

benim yavru kediyi köpek ağzına alıp sağa sola sallamıştı, ısırmıştı.
biraz psikolojik travma geçirdi o kadar.
görsel
Köyde yaşıyorum veterinere götüremem arabamız yok şuan tek amacım akıl almaktı. Yetkili bilgili birisi değilim veterinere götüremediğinm için internette arattım yeterli bilgi bulamadığım için açtım gerçekten böyle kötü şeyler yazmayın inan'ın psikolojim bozuluyor. Kediyi veterinere götürdük şuan yoğun bakımda iğne falan vurdular 2-3 gün beklemek lazımmış vücut ısısı düşükmüş.
Son durum nedir? 2 gün oldu.
Götürüldükten 2 gün sonra veteriner mesaj atıp öldüğünü söyledi zAten önceki günler konuştuğumuzda yaşarsa felç kalma ihtimalı olduğunu söylemişti ne yalan söyleyim ya yaşasın ya ölsün diye dua ettim. Felç kalması ölmesinden daha kötü . Dün de mesaj atarak öldüğünü söyledi eskisi gibi üzülmüyorum elimden geleni yaptım ölmesi hayırlı olanmış.