bugün

yıllardır süre gelen çay harareti alır yalanından farklı olmayan, bizlere empoze edilmiş kandırmacadır. yaptığım deney ve gözlemlerden yola çıkarak kedilerin her seferinde 4 ayak üzerine düşmediğini buldum.

(bkz: kedi her zaman bal yemez)

bu deneyi yapmak çok kolay! malzemeleri veriyorum, not alın ya da not almanıza gerek yok. bu entry silinmezse buradan okursunuz.

malzemeler; 1 adet 4 ayaklı kedi. genelde 4 ayaklı olurlar zaten, bazıları geçirdiği talihsiz kazalar sonucu 1 ayağını kaybetmiş olabilir, lütfen deneyimizi onların üzerinde gerçekşleştirmeyelim istirham ediyorum.

yapılışı; 1 adet 4 ayaklı kediyi tedarik ettikten sonra; sokaktan olabilir, pet shop'tan olabilir, ya da komşunuzun kedisi olabilir artık nereden tedarik edebilirseniz. fakat 4 ayaklı olmasına dikkat edin. öncelikle kediyi ön ayaklarına yakın yerden tutup 153 cm ila 206.5 cm* arasında bir yükseklikten boşluğa bırakın göreceksiniz ki 10 atışınızdan 6'sında "iki ayak", 1'inde "üç ayak", 3'ünde ise "dört ayak" üzerine düşecektir. bu işlemi yaparken kedinin sizi cırmalama ihtimalini göz önünde bulundurarak aşısı tam olan kedileri tercih edin. kolay gelsin.

yoksa allah muhafaza;
(bkz: kuduz)
Şuuru açık olmayan bir kedi için doğru itiraftır. Tarafımca bir kedi ailesinin tüm bireylerine uygulanmıştır. yaklaşık 15 metre yükseklikten kuyrugundan bırakılarak test edilmiştir. ilkin 2 yavru kedi üstünde denenmiş başarılı sonuç alınmıştır. Yavruların ters bırakıldıktan sonra kendini hemen dönderme hızı ve yeteneği diğer yetişkin elemanlara göre ilerde olduğu not edilmiştir. Anne ve baba da sırayla atılarak olumlu sonuç alınmıştır. işin ilginç tarafı ise bu kediler düştükleri yerden, bir yolunu bulup tekrar yanınıza gelmiş olmasıdır. ve sapasağlam bir şekilde. Burdan da kedilerin biri beni atsın diye can attıkları çıkarımını yapabiliriz. Lakin kedileri buna alıştırmamakta fayda var. Düşme eyleminin hoş bişi olduğunu keşfeden kediler bulunduğu yerden zevk olsun diye atlıyabilir. Havadan kafanıza kedi düşebilir. Aman diyim.
kedilerin anatomik yapıları dört ayakları, aslında ön patileri yere basar önce, üzerine düşecek şekilde yaratılmıştır. farklı bir denge merkezine sahiptirler. isterseniz kuyrugundan, isterseniz kafasından tutun atın; vücut ayaklar yere gelecek sekilde dönecektir. düştüğünde ayakları kırılmaz, çünkü ön bacaklar kürek kemiklerine eklemlerle değil, kaslarla baglıdır. bu kasların esneyip yaylanması, kedinin yere yumusak bir iniş yapmasını da sağlar. fakat belli bir yükseklikten sonra, örnegin apartmanın 10.katı gibi, hayvan ne kadar dört ayak üstüne düşsede, yere düşüş hızının fazlalıgından dolayı hayvanın yaralanma ihtimali oldukca yüksektir. * *
Doğruluğu tebrübe edilmiş ve her defasında dört ayak üzerine düşmedikleri görülmüştür.
bir zamanlar kız arkadaşım olan şahsiyet ve ailesi yaz tatilinde iken evde bir başına bırakmış oldukları kedileri mavi * tek başına yalnızlıktan ve ilgisizlikten sıkılan bu sevgi arsızı mahluk apartmanın 6. katından kendini boşluğa bırakmış ve dört ayağının üzerine düşmek yerine, çöp konteynırına bodoslama dalmıştı. Daha sonra veteriner hekim tarafından kontrol edilen mavi nin herhangi bir problemi olmadığı anlaşılmış ve doktor tarafından yine dört ayağının üzerine düşmüşsün mavi kardeş gibi gayet lüzumsuz bir espri yapılmıştı. doktora gerçekten mi? diye soran gözlerle baktığımız da, hayır yani espri yaptım, yoksa kedi ön patilerinin üzerine düşer dengesini öyle kurar bıdı bıdı gibisinden açıklama getirmişti. Ahh ulen mavi gece gece aklıma geldin. * *
Kediyi 5 katlı bir apartmandan aşağı atın, nasıl attığınız farketmez o yine ayakları üstüne düşecektir. Bu deneyi aynı kediyle en fazla 2 kez yapabilirsiniz. Ne diyorum allahım ben ya, millet kedi sapığı olmuş.Hayvan Polisi yok ki burda şu densiz yazarları tutuklattırayım. Yok yok, en iyisi ben gelip sizi aşağı atayım bakalım dört ayak üstüne düşecekmisiniz. Akşam akşam cinlerim tepeme sıçradı!
elbette yalandır. ancak tek bir durumda kediler dört ayak üzerine düşemez: sıfır yerçekiminin olduğu bir ortamda. mesela şöyle: https://www.youtube.com/watch?v=O9XtK6R1QAk
Tabi ki de yalan. Ve bunu bile bile deneyenler mallar var. Belki bazıları bilmiyor (sanmam) ama düşünemeyecek kadar aptal değillerdir heralde.