bugün

daha evvel, kayseride malum olduğu üzere, büyükşehir belediyesine atfen bir takım yolsuzluk suçlamaları yapıldı. ortada yolsuzluk vardır yoktur o ayrı bir konu. ancak bu olaydan sonra,abdullah gül cumhurbaşkanı sıfatıyla çıkıp belediye başkanına ben kefilim dedi. ve polis vs müdahele etmeden dümen altı edildi iddialar. oysa üstüne gdilip aydınlatılması gerekirdi; tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim yiyor/mu acaba diye?

bugün, yine bir başka belediyeye izmire polis baskını yapıldı. ve sonrası malum. hem de seçim arefesinde.

bir yeşil biri beyaz iki farklı şehir. toplumun bu derece keskin çizgilerle birbirinden kopartılması ve düşman edilmeye çalışılması ne derece doğrudur?zira, ortada bir çifte standardın olduğunu görmemek için gözlerin kör olması gerek.

bana öyle geliyor ki, akp kendine çok güveniyor ve seçim yatırımı olarak kirli şeylere başvuruyor. öyleki, kılıçdaroğlu bir aydır götünü yırtarak seçim reklamı yapıyor ama akpden ses yok. akp'nin, bdpye karşı duvara toslama ihtimali var; gözden çıkartılan kürt halkı ve kürt sorunu ve güneydoğu'da gösterdiği zayıf adaylar sebebiyle; mhpye karşı duvara toslama ihtimali var; seçime 1buçuk ay gibi az bir süre kala ortaya çıkan mhp yöneticilerinin seks kasetleri sebebiyle - ben şahsen bir akp sempatizanı olarak bunu seçim arefesinde allahın işi, tesadüf falan diye görmüyorum, ve mhp seçmeni de böyle düşünüyordur sanırım -, chpye karşı duvara toslama ihtimali var; ergenekon davasındaki ilerlemelenin bir türlü sağlanamaması, chpnin çok inandırıcı olmasa da, daha ciddi şekilde projelerle seçime hazırlanması ve en nihayetinde izmir büyükşehir belediyesine yapılan baskın.

akp, bu küçük şeylerden medet umarak seçimlere hazırlanıyor, ama fena halde yanılacak gibi. 2002den bu yana 9 yıl geçti ve verdikleri sözlerin hangisini tuttular allah aşkına? sürekli, yandaşlarına çalışan bir iktidar,uzun vadede muktedir olamayacaktır.

statükoya karşı sesi gür çıkan akpyi sevdik biz, ankaralılaşmaya başlayan akpyi değil.

dileriz, en kısa zamanda uykularından uyanırlar.
birisinin belediyesi hakkında yolsuzluk idaaları ayyuka çıkmışken basanı, soranı olmaz. diğeri bir sabah aniden jet hızı ile basılır.
cehennem & cennet.