bugün

(bkz: mutsuzlar güzel güler)
beni de güldürenler olsa, mesela yani.
apartmanımızda erkek kayra, yan apartmanda da kız kayra var. Bir de annemin dayısının torununun ismi.
Evet bu bebelere bir gün kayra amca/kayra teyze diyecekler.
bir türlü ciddiye alamadığım erkek ismi.
Son dönem artan erkek ismi. Saçma bir isim. Evet.
deliyle deli olmayın siz de arkadaşlar. yüz veriyonuz şımarıyor iyice.
görsel
okuyalı yedi sekiz sene oluyor, hayatım durmadan kayra tarafına aktı. çok iyi anlıyorum seni canım kardeşim. en yeniden eskiye doğru bütün anılarım bir bir yok oluyor. unutuyorum. hiçbir şey yok, farkındayım.
bütün ayazların ortasında albümü an itibariyle part 1 olarak yayınlandı . gerçekten korkunç güzel .
kayra dinlerken sanki yaşıyorum olanları , çok çok çok beğendim umarım part 2 , part 3 gelir de bu keyiften mahrum kalmayız.
prova magazine'ne verdiği röportaj bu link üzerinden okunabilir.
saygı duyulan büyük bir kimseden gelen iyilik.

Tanrı’nın dünya işlerinde kendini gösteren iyilik ve bilgeliği.

Anlamı güzel olan isim.
Etimolojik olarak güçlü, sert, zor anlamına gelen kara, kavi sözcüklerinden türeyen isim. Tengri'nin sıfatlarından biri. Arapça karşılığı yaklaşık olarak kadir.
Müzik kariyerine başladığından beri dinlediğim kişi. Kendisiyle aynı şehirde doğup büyümemden mütevellit ve eskiden beri türkçe rap dinlediğimden ötürü bayağı bir bilgi sahibiyim. Yanyana gelmişliğimiz party organizasyonları için telefonda görüşmüşlüğümüz hatta lise dönemlerinde rap yaparken bulunduğum grubun stüdyosunda sohbet etmişliğimiz hatta stüdyoda parça kaydetmişliği var. Ama beni hatırlamaz.
Bir yitik canla zifir karanlıkta altı ay ve 21 gün yarenlik eden Can parçam.

Sen ecelle benden de evvel tanıştın!

Sahi hiç mi korkmadın?
hep en çaresiz anımda artık umudu kestiğim bir zaman geldin. nolur yine gel.

kadim dünyanın ilk savaşçıları çamurun içinden çıkardıkları cevheri ateşte dövüp sevdiklerini korumak için görülmemiş silahlar yapmıştılar.

şimdi ruhuma katından bir kayra ver. ver ki silah tutan elime güç olsun.

olsun ki etimle kemiğimle ve ruhumla tüm sevdiklerimi koruyabilecek bir silah olabileyim.
sanatçı olanından bahsediyorum; müthiş rapper ve dünyanın en mütevazi insanlarından biri.
ben neden bu ismi çok beğeniyorum.
Sikimsonik isimlerin birisidir. Günümüz bebeklerine konulur.
"nolur olsun, nolur olsun işte. bugün herhangi bir gün olmasın, olsun işte mucize"
kayra hikayeden de olsa bir günlük öldürün beni.

sevdiğimiz bir abimiz.
sevdiğim bir isim.
Türk mitolojisinde bir tanrı.

Farazi ve kayra vardır bir de, bunları ayıramazsınız. Ayrılmasını teklif dahi edemezsiniz.

(bkz: farazi ve kayra)

--spoiler--
baş ucumda şimdi hakan günday, kinyas ve kayra. kayra bir konuştu, kayra iki konuştu ben delirdim orda dört duvarda.
--spoiler--
Uygurlarda yaradilis tanrisi anlamina gelir, bir de kinyas ve kayra vardir ki, benim gibi depresif ruhlar icin ikisini de dene, tarafini sec olayidir.
Kinyas olmayan.
Anlamı allahtan gelen ilk iyilikmiş. Şarabın büyük bir nimet olduğu kesindi, fakat işin içine allah girince işler değişti. Destur demeden içilmez bu meret.