bugün

yeni traş olmuş erkeğe söylenen söz:
-"ooo kaymak gibi olmuşsun oğlum"
kışın buz tutmuş yokuşlarda, çocukların kıçlarının altına poşet ve türevlerini koyarak yaptıkları şey.
ayrıca;
(bkz: ski)
bal, ekmek kadayıfı, kemal paşa ile süpper olan tatsız...
argo: "becermek" -kaba anlamıyla- . *
(bkz: bolvadin kaymagi)
erkek türü tarafından sıkça kullanılan kelime.örneğin,
-la şu karıya bi kaysam kendime gelecem.
bembeyaz anlamına da gelen sözcük..
sesteş yapıya sahip bir sözcük olup bir kaç anlama gelir. kullanımı karışıklığa yol açabilir. şöyle ki: *

vena- baba ben kaymak istiyorum.
baba- annene söyle yapsın oğlum.
vena- !'^+%&
düz, ıslak veya kaygan bir yüzey üzerinde sürtünerek kolayca yer değiştirmek, yerini değiştirmek, görüşünü değiştirmek anlamlarına da gelen muhteşem bir fiilimizdir kendileri..
kemalpaşa tatlısıyla süper olan bir süt ürünü.
Kayak, snowboard yapmak.
keskin şerbetli tatlıların -ekmek kadayıfı gibi- yanında tatlının keskin tadını hafifleten sütten elde edilen bir ürün.
şahanın 03.02.2007 tarihli programında acayip geyiğini yaptığı argoda bazı yan anlamlara sahip eylem.
(bkz: pınar altuğ'la yağmur atacan kartalkaya'da kaymaya doyamamış)**
akabinde genellikle düşme eylemini getiren durum. ıslak ve yağlı zeminlerde olması olasıdır. çevreniz kalabalık ise cümle aleme rezil olmanızı sağlayabilir. en komikleri de karlı havalarda buz üzerinde olanıdır. önce kuğu gölü balesiyle başlarsınız işte, bir kaç güzel hareket yaptıktan sonra sıra havada saltolara gelir, yeterince yükselindikten sonra topsuz alanda mükemmel bir röveşataya kalkılir ve final sahnesi olan kıç üstü oturmakla sonlanır. ve işte seyircilerin tepkileri gelir. kimileri ingiliz taraftarı gibi izler : "ovvvvvvvvvv" "uffffffffffffff" gibi seslerle. kimileriyse bir komedi unsuru olarak görür bunları, yırtar kendini gülerken, en beteri de hem kahkaha atıp hem parmakla gösterinidir. "tamam işte düştük anasını satayım daha ne gösteriyorsun, herkes görüyor zaten." ıslak zeminler ise daha aslında daha tehlikelidir, çünkü hemen yanlarında su birikintisi vardır, artistik harekete fazla zaman kalmadığından direk bitirişi yaparsınız, güzel bir geri takladan sonra su birikintisinin içine dalışa geçersiniz. tabi ki sonuç bu sefer daha komiktir, çünkü ıslaksınızdır. aman diyelim kaymamaya dikkat edelim.
(bkz: süt ürünleri)
muhabbet içerisinde kullanırken çelişkiye düşünülen kelime.özellikle bayanlarla msnde konuşulurken sorun yaratıyor.

+biraz önce bir video izledim canım acaip kaymak istedi.
-ne diyosun ya?
+öle kaymak değil dur.Skate hani...

hala yerine hangi kelimeyi kullanabilirm diye düşünmekteyimdir.Skate yapmak saçma bir kullanım.Kaykay kaymak da zor geliyor söylemesi.Kaymak istiyorum deyip yine küfür yemek zorunda kalacağız.Bunun bir benzeri de çakmak istiyorumdur.
yağ deposu..
ilkokulda koridorlarında koşup kaymakta eğlenceli bir aktivitedir.
(bkz: gönlü kaymak)
sütün yağını yoğunlaştırarak elde edilen bir süt ürünüdür. Sütü hafif ateşte çalkalayarak veya belli bir soğuklukta bırakarak elde edilen koyu ve yağlı özdür. Ayrıca bol protein ve kalsiyum içerir.
mal gibi bugün ekmeğe sürüp sürüp yediğim safi yah olan iğrenç şey. ulan damarlarımı yağ ile doldurdum sinir oluyorum.
(bkz: pişmanlık)
(bkz: kaymakam)
ekmek tatlısıyla iyi gider.
güzel türkçemizde içinde farklı anlamlar barındırabilecek nadide sözcüklerimizdendir.
kaymak lazım isimli şarkıdaki bir kelime...