bugün

zangief'i seçmek.
normalde hiç kavga eden bi tip değilim ama sevgili muhabbetlerinde elbet bi aptal çıkıp sizi kavgaya zorluyor. bütün kavgalarım sevgili olaylarından oldu zaten. boksör kırığım duruyor hala sağ serçemde , arada ağrıyınca hatırlatıyor onu. (bkz: gözümden yaş geldi)
Kavga etmek en büyük hatadır.
1-Öfkelenmeden kavga etmeye çalışmak.
Öfkenin verdiği acımasızlık, güç, ve serilikten mahrum kalacağınız için muhtelemen dayağı yersiniz.

2-kavga ettiğiniz kişiyi gereğinden fazla dövmek.
Kavga ettiğiniz kişiyi haddinden fazla döverseniz, kavga ettiğiniz kişi büyük bir ihtimalle peşinizi bırakmaz. Arkadaşları, akrabaları vs. ile gelir karşınıza. Yada bir köşede bıçaklanırsınız.

3-boyuna posuna güvenerek kavgaya girişmek.
Sokak kavgasında boy-kilo fazla önemli değildir. Kavga ettiğiniz kişi sizin yarı boyunuzda ve yarı kilonuzda olabilir ama sokak kavgasında tecrübeli ise sizi evire çevire rahatlıkla dövebilir. Böyle kişilerden yediğiniz dayağın psikolojik travması çok ağır olur.

Hiçbir zaman medeniyeti elden bırakmayın. Ortadoğudan ibret alın. Kavgalar ile adam olunsaydı ortadoğu adam olurdu.
ilk yumruk çeneye atılmalıdır, sonra vay efendim ben niye dayak yedim demeyin. Çeneye, doğru ve iyi bir yumruk atmak kavgayı lehinize çevirir.

Edit: boksör arkadaşım söylemişti ona da hocası söylemiş.
geçen göbekli gücü kuvveti olmayan tontiş bir arkadaşımla şu boks makinesi şeysine gittik neyse hayatımda doğru düzgün yumruk atmadığım için barbie gibi koşup vuran adamdan en çok 100-200 fazla vurabildim görende boyuma posuma bakar beni yaman fighter sanır sjsj.biraz yumruk çalışsam fena olmaz daha ciddi bir ortamda gelin beyler şu boks şeysine deseler sıçtık.
"amaca giden her yol mübahtır" sözünün arkasına sığınarak, belli başlı sizi canınızdan olmaktan kurtarabilecek hareketlerden kaçınmaktır.

bir yıl kadar evvel eğer kürdün(gerçekten kürttü. hatta kaydı bulunamadı ve 2 yıldır ortalıklarda olmadığı ortaya çıktı bir süre sonra) birinin satırlı saldırısından kurtulmuş biri olarak kesinlikle belirtebilirim ki o toplara tüm gücünüzle geçirin. canınızdan olmaktansa hayatını mahvetmek iyidir. hoş, birazcıcık abartıp komaya sokmanızı da tavsiye etmem kafasını oraya buraya vura vura. adam öldürmüş hissi yaşatıyor, her bünye kaldırmayabilir.
Kaçmak . Dayak yiyin ama kaçmayın . Kalkmaya çalışın ama kaçmayın . Vurmaya çalışın ama kaçmayın . Ağzınız burnunuz kırılsada pes etmeyin.