bugün

görsel
görsel
Keşke her çirkin böyle olsa.
Hollywood'un ve sinema dünyasının 34 beden dayatmasını umursamadan da star olunabileceğini göstermiş, her filminde iyi performansıyla hatırlanacak muazzam kadın.
çok doğal bir güzelliği olan kadın .
görsel
sarı saç ile siyah kaş kombinasyonu bir tek bu kadına yakışıyor.
henüz 32 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar 5 kez oscar'a aday gösterilmiş olan aktris.

Sense and Sensibility(1995)
Titanic (1997)
Iris(2001)
Eternal Sunshine of the Spotless Mind(2004)
Little Children (2006)
titanik filminde batmayan göğüslere sahip hatun.
eternal sunshine of the spotless mind filminde de kendine hayran bırakmıştır.
kendisi hep bir pamuk prenses imajındadır.

yalnız bir yurdum insanı olarak söyleyeyim ...

titanik de çocuğu soğuk sulara bırakarak yaptığı hareket bize tersdir.

o kapı parçasının üstünde bi kişilik daha yer vardı.
oynadığı karakterler çoğu oyuncunun aksine değişiktir.
--spoiler--
the life of david gale de muhabiri oynarken romance and cigarette de fahişeyi oynar.
--spoiler--
yeteneğinden sual olmayan, belki de sarıdan kızıla, kızıldan maviye * kadar her renk saçın yakıştığı dünya üzerindeki tek kadındır.

http://www.haironthebrain...te-winslet-alo-047308.jpg
görsel
http://www.tvrehberi.net/...nslet-20080107-359737.jpg
görsel
görsel
görsel
kate winslet'in the reader'daki performansinin neredeyse tumu soyunmak, sevismek, banyo yapmaktan ibaretti maalesef. oscar odulunu kesinlikle hak etti ama the reader filmindeki oyunculugu icin degil de revolutionary road'da canlandirdigi karakter icin.

tamam oyunculugundan bahsetmis oldum; simdi tamamen yuzeysel, sig acidan analiz edelim. bu kadinin bedeni turk olculerine gore 40'tir ve diger aktrislere gore "kocaman" duruyordur. o endustrideki ince olma, hatta inceyi de gectim de anoreksik gorunme baskisina kurban gitmemistir en azindan. bu yuzden ona sisman diyenler, koca gotlu, bilmem ne diyenler once bu goruslerinin dunyanin kadinlarinin vucutlarini nasil algiladiklarini ne bicim etkiledigini dusunsunler once. kadinlarda diyet ve spor manyakliginin bu kadar yaygin olmasinin sebebi de medyadan kaynaklaniyor; yuzlerce sene once, tombul kadinlar begeniliyordu, unutmayin.

sonra da "sevgilim sadece salata yiyor" ya da "ayy suna bak, cok sisman" gibi laflarla gelmeyin bana.
titanic'le tanınmış ve diğer filmlerdeki başarısı bu nedenle gölgelenmiş oyuncu. zira oynadığı diğer filmlerde -the life of david gale, enigma,quills, iris- gibi oynamaz bu kadın, adeta yaşar üstlendiği rolü.
evriminin nurseli idiz safhasında yer alır. gittikçe benziyor. allah sonunu benzetmesin.
son dönemin en iyi kadın aktristidir.bi kere her şeyin öncesinde her filmi izlenesidir.eternal sunshine of the spotless mind bile tek başına yeterlidir ya gerçi neyse.
2005 yılında "Bir soykırım filminde oynarsanız Oscar kazanmanız garanti" şakasını yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir.Bunu söyledikten 4 yıl sonra "Okuyucu" filminde soykırım suçu işleyen bir kadın rolüyle Oscar kazanmıştır.