bugün

(bkz: terkedeni bir başkasını terk edince anlamak)

hayat öğretiyor bazı $eyleri i$te...
üzücüdür. evet çok üzücüdür. fakat en saf aşkta budur. her zaman onu görmek istersiniz. yapabileceğiniz en iyi şeyde budur zaten. onu gördüğünüz an sizin için her şey anlamsızdır. boşverirsiniz hayatı. geceleri uyumadan önce hayaller kurarsınız ya da şarkılar dinlerken. hep bir umit taşır içiniz. gerçekleşmeyecek bir umit. bir gün sever beni belki diye. lakin sevmeyeceğini bilirsiniz. hayallerle yaşarsınız. hayallerin tükendiği an acı gerçek çarpar sizi. reddedersiniz onu ama bilirsinizki o doğru söyler. yaşlar dökülür o an. elinizden hiç bir şey gelmez. içiniz kan ağlar fakat ne kadar acıtsada vaz geçemezsiniz ondan...
karşılıksız sevmek in tanımı çok bilinenin aksine yanlış bilinir. sevginin karşılıksız olması için , o sevgi duyulanın, kendisine duyulan sevgiden hiç haberdar olmaması gerekir.sevgi varsa ortada , tek başına yaşanmalı hiç bir zaman " o da beni sevmeli " , "o da beni severse " gibi düşüncelere kapılmayarak karşılıksız sevgi olur. bunun ise taşıyıcısı çok az bulunur...
insanların yaşamak istemediği ama yaşanılması gereken bir durumdur. çünkü kavuşunca hayal kırıklığı,kavuşamayınca aşk olur.
(bkz: beşiktaşk)
TAM KARŞılığı budur. Ama herkese nasip olmaz.
Gerçekten karsılıksız sevmek, olgunluk gerektirir. Aksi örnekleri; tutku, hırs, takıntı ile karısır...Karsılıksız sevmekten kastedilen, karsılık beklemeden sevmektir; sevip de sevilmemek değildir...Bunu karısıklığa sebep vermeyecek şekilde belirttim; birbirinden ayırmak için..
yoktur. her insan kendi için sever. kendini sevemeyen başkasını zaten sevemez.
annenin evladına olan sevgisidir. ne yaparsa yapsın evlat; her türlü, her daim severler. bambaşkadırlar bambaşka.*
aşkın en uzun sürenidir.
karşısına çıkıp "neden beni sevmedin?" demek, aynaya bakıp "neden onu sevdim?" demekten daha kolaymış
herkes yerine sevebilirdim seni. ama sen benim yerime kendini sevmeyi seçtin.
olmayandır, varsa da yakında genel ortalamaya girecektir.
aşk her zaman karşılıksızdır zaten. kimse kendini kandırmasın. hiçbir zaman karşındaki seni onu sevdiğin gibi sevmez. herkesin aşk anlayışı farklı zaten nasıl karşılıklı olsun ki. karşılıklı aşk ancak hayallerde vardır, bir de masallarda.
beklemektir...belki oda sever umuduylaa beklemek..
Her adına rastladığımda icimi fena yapan,aşkın en acıtan halidir .
Malesef ki vardir ama.ne kadar istemesek de.
Genelde benim gibi malların içine düştüğü, ömrünü yiyen ve salak salak bakmaktan öteye geçemediğiniz durum. Sonunda hep babayı almak da yanında bonus olarak sunulur.
nalet olsun denilesidir.yalnızdır kişi sen ona taparsın onun umrunda bile olmaz.onun umrunda olmadıkça iş uzar gider.sonu olmalıdır ama olmaz.zamanla evlenirsin çocuğuna onun adını verirsin.ya da evlenemezsin öldüğünde cesedini çok koktuğu için komşular bulabilir.lanet olsun işte.
karşılıksız çek gibidir adamı dinden imandan çıkarır.
Canına takedip allah belanı versin demektir.
gözler bakar da görmez eller tutar da bilmez.
gece gündüz farkedilmez.
insan görünümlü mal davranışları sergilemektir.

herşeye hıhı / evet deyip bütün emeğini sarfetmektir. klasik deyimle elinde sadece karşılıksız çek ile kalacagını bile bile peşinden gitmektir.
Zaman zaman "siktir olup gideyim artık" duygusu daha ağır basıyor.
karşılıklı olmasından daha az yaralar, gözlemledim..
karşılıksız olması tutkuyu tetikler ve adeta hastalık haline gelebilir, onca çabaya ve zamana rağmen hala karşılık bulunamamışsa; en doğrusu çekip gitmektir.
öyle sikim bişeydir ki hastalıktır aq anlatılmaz yaşanır yaşarsan sikilirsin.