bugün

dünyadaki gericiliği, dine dayandıran filozof yazar. süper tespit yetenekleri ile hemen çözümlemiş olayı.

fakat olayların sonucunda ulaştığı şeyleri neye dayandırdığına anlam verememekteyim.

dini inancı olmayabilir anlarım, ama dini inancı olmayanların bile içerisinde bir saygı olmalı değil mi? her nasıl ben senin burda annene sövsem zoruna giderse, insanların dini inancının direği olan peygamberine laf uzatırsan onlarında zoruna gider.

şimdi; karşılıklı değerlere saygı duyulmayan bir insandan, gericiliğin anlamını öğrenmek istiyorum..

aydınlanmış olmak, insanların değerlerine saygı göstermemek midir?

bu soruya cevabın "hayır" ise;

-sen din üzerinden prim yapmaya çalışan bir asalaksın.

bu soruya cevabın "evet" ise;

-pardon ama sana gericiliğin anlamını yanlış öğretmişler.

saygılar.
(#12718042)

türk kızı adlı seks düşkünü nemfoman şeytanlar hakkında yazdıkları ile takdirlerimi kazanmış yazardır.

sözlük kızları rahatsız.
#13068329 entrysiyle, cümle kurabilen adamların da varolduğunu hatırlatarak sevindirmiştir kendisi. en çok sen yaz.
"ahmet altan sözlük yazarı olsaydı nasıl bir sözlük yazarı olurdu ?" sorusunun yaşayan cevabı.
(#13203560) hadini aşan yazar. inanmaya bilirsin lakin bu senin hakaret etmeni gerektirmez. senin inandıgın degerlere bir hakaret edilir şaşar kalırsın yazarı.
bir entry'sinde türkçe'yi övüp öbüründe yeren(gerektiği yerde değil, tamamen alakasız sebeplerle sırf çamur atmak için), hz muhammed'e hakaret edip daha sonra pkk'yı ulusalcı yapan ve bütün ulusalcılar böyle diyen garip bir eleman. adamın hayat felsefesi troll'lük. ama beceremiyo. yani aklı başında bir troll bir tarafı tutar ve karşıdaki cenaha ölümüne kusar. ama bu adam her tarafa kusuyo ve belli bir yerden sonra bıkkınlık getiriyo.
amacına ulaşmış insanların dikkatini çekmeyi başarmış yazar. annesini hiç sevmediğini her girdiği entry de, bize ispatlamaya çalışan yazar. insanların sevdiği değerlere küfür veya hakaret edip kendi değerlerine, sevdiklerine saygı duyulmasını beklemiyorsun heralde. o yüzden bana ona küfür edenlere kızmıyordur gayet geniş karşılıyordur diye düşündüğüm insan. annesinin biricik yazarı. kedi canını senin..
Güneydoğuda yaşanan ahlaki çöküş ve ensest olaylarına getirdiği açıklama ile güldürmüş yazardır.

Kapak. Pardon kaynak: http://www.google.com.tr/...cial&client=firefox-a

Lütfen dikkat: kaynak konusunda yazar gibi arka değil, google arama sitesi gösterilmiştir.
(#13231666)

öncelikle marksist bir arkadaş(a benziyor). takip ettiğim bir yazardır ayrıca. ancak nick altıma yazdığı entrysinden dolayı kendisine yakıştıramamak mı desem? yoksa bilgisizlik mi desem? bilemiyorum...

öncelikle bahsettiği şey, kendi paradigmasının * dışına çıkamadığı için kendisine göre haklıdır. ancak ben de öyle değildir diyorum. çünkü kendisi dini bir tür afyon olark görüyor, sömürü aracı olarak görüyor. hristiyan olsa, 18-19. yy avrupasında yaşamış olan bir filozof olsa anlarım da. bu zamanda bunu demesi şaşırtıcı. çünkü hep bilindik teraneler. ama din toplumsal düzeni sağlar. bunun için vardır belki de. bu konuda din derken bütün dinler ok öyledir evet filan dediğimiz yok.
tahrife uğramamış ve Allah katındaki tek din olan islam dininden bahsediyoruz. dinden kastımız islam dini!..

yazarın din konusundaki eksik bilgileri vardır.. veya bu eksiği kendisi hissetmemektedir. şak şak aldığı entryler bu eksikliği hissetmemesine neden olabilir. ancak hadi burası anonim bir mekan, öyle kuru sıkıdan nick altıma dolaylı olarak din'e* bu denli rahat yargılamada bulunması kabul edilir gibi değil. kendisinin öğrenmesi gereken şeyler. ama öncelikle:

fakirlik bir suç ve utanılacak bir şey değildir. kendisi fakirdir veya değildir farketmez. ama fakirliğin utanılacak bir şey olmadığını kompleks yapmaması gerektiğini bilmesi gerekir. neyse..

dini boyutunda zenginin malında fakirin de hakkı vardır.bu konuda çok fazla hadis de mevcuttur ki en bilineni:
"komşusu aç iken tok yatan bizden değildir."/hadis-i şerif
"yiyecek ekmeği olmadığı halde kınından sıyrılmış bir kılıç gibi isyan etmeyen insanın aklına şaşarım!"/ebu zerr *
ayrıca bu konuda daha aydınlatıcı olması açısından kendisine zekat ile alakalı şu yazıyı okumasını tavsiye ederim:
http://www.murtecisozluk.com/post.php?eid=24007

----*----*----*----*----
hani dinler insanların arasındaki fakir-zengin uçurumunu beslemiyor veya artırmıyor.
sadece bu dünyanın bir imtihan dünyası olduğunu söylüyor. bunun dışında bütün insanlar Allah indinde birdir. hesap gününde malın mülkün ile değil, kulluğun ile hesaba çekilirsin.

şimdi sayın yazar bütün bu dediklerimi kulakardı edebilir.
çünkü bunlara inanmak ve doğruluğundan emin olmak için önce Allah'a inanmak gerekiyor.
(bkz: Allah a iman)
bana bazı konularda destek veren yazar. nedense benden rahatsızlık duymayan birkaç kişi arasında.

(bkz: öpülür ki bu)
sözlükte savunduğu düşüncelerin sonuna kadar arkasında duran ve bu özelliği sebebiyle dikkatimi çekmeyi başarmış yazar. bunu yaparken diğer yazarları da gülümsetmeyi eksit etmiyor sağolsun * ayrıca bu yazarı tüm yakın çevreme tavsiye ettim, artık onlar da kendisinin bütün entrylerini keyifle takip edebiliyor . * canım yaa *
kendisi bana zamanında bir okuma listesi vermiş idi. ve 2700 lira tutuyor idi güncel fiyatları ile. yaklaşık 1500 adet kitap. onun arasından 3-5 tane seçip verdi ise okuyun okutun, zırvalamayın.
(#12559530) neden bana komik gelen yazar. yalnız beli pek yok demek ne demek acaba. eheh
kürt diline olan hakimiyetini takdir ettiğim yazardır. tabiki sözlük ulusalcı,özilci,faşist çakma vatanseverleri tarafından nefret edilen yazardır.
iyi yazar takipteyiz.
ilginç hayatımızı, ilginç kürtçe kelimelerle daha da ilginç hale getiren yazardır. *
kürtçeyi dil olarak değilde, türkçe'nin bir lehçesi olduğunu bilmesi gereken yazardır.

(bkz: kürtten olsa da evliya sokma sakın avluya)
bazı faşolar tarafından dilinin var olduğunu kanıtlamak zorunda bırakılan yazar. hiç gerek yok aslında, onlar egolarını sürekli tatmin etmek zorunda olduklarından iflah olmazlar.
kafayı kürtçe-türkçe sözlükle bozmuş yazar.
sözlükte sözlük oluşturan yazar.
kürtçeyi ilginç bi' dil sanıyor.
(bkz: kürtçe ilginç sözcükler)
yeni yılını en içten dileklerimle kutladığım,

kendisine sevgi, dostluk ve huzur dolu sağlıklı bir yıl dilediğim uludağ sözlük yazarı.
geçmişinde fazlasıyla türk kızları tarafından eziklenmiş ve reddedilmiş olduğunu aşağıdaki yazdıklarından anlayabileceğimiz yazar.

--spoiler--
geri insan türünün dişi versiyonu. orta doğunun derinliklerine daldıkça iyice bozuk, huysuz, nursuz, uyuz örneklerine rastlamak mümkündür. (#12919766)
--spoiler--

(bkz: eller eller manueller)
rötuş isteğine riayet ederek, entry'sinde yaptığı yazım yanlışını düzelten ve bu hareketiyle takdirimi kazanan yazar.

(bkz: #10264703)
ipliği pazara çıkmış yazardır.
-bu kısmı önce mod bir okusun- öncelikle şunu yazalım: bakın moonlight sonata ne diyor:

--spoiler--
elbette uygun bir dille eleştirebilirsiniz. bu eleştiriyi yapacağınız yerse fikrin sunulmuş olduğu başlık değil, yazarın nick altıdır. fikrin savunulduğu entry numarası kopyalanır, yazarın nick altına bakınız halinde verilir ve fikir olumlu ya da olumsuz yönden eleştirilir.
--spoiler--

şimdi sözlük kurallarını yemiş yutmuş biri olarak şunu söyleyeyim en baştan. burada daha önce hasmet meab adlı yazar arkadaşımız, karayel2010'un muhtelif yazılarını analiz ederek entry numaraları ile, burada aktarmış ve durumu ortaya koymuştur. ama ne hikmetse hem hasmet meab adlı yazarın nick altındaki övgüler silinmiş, hem de karayel2010'un kendi yazdığı entry'ler ortaya konulduğu halde söz konusu analiz silinmiştir. bunu silen mod alenen sözlük kurallarını çiğnemiştir.
şu anda hasmet meab adlı üye sudan sebeplerle çaylak yapıldığından dolayı itiraz edememektedir. onun izni ile aynı analizi ben burada iktibas ediyorum.

yeni edit: bu arada garip bir gammazın garip bir iddiası var bu entry ile ilgili, daha garibi mod da onaylayıp önüme koyuyor bunu. rötuş isteği yapılmış. rötuş gerekçesi imla filan değil, aynen yazıyorum: "entry polemik yapmak için girilmiş." yuh artık. bu gammazlığı yapan amatör kişi hala gammaz olarak kalabiliyor mu ? veya bunu onaylayan mod'a ne diyelim ? evet pölümüg yapıyorlar komple kurdular bana. haa sahi benim çaylak yapılmamla hiç ilgisi yok bu olanların. ulan karayel2010 ! zall'mısın nesin ?

neyse konuya dönelim, ibretle okuyunuz:

--------------------------------------------- analizi yapan hasmet meab --------------------------------------

faşizme karşıyım diyen kürt milliyetçisi yazar.
bakalım "türk kızı" başlıklarına neler yazmış:

--spoiler--
geri insan türünün dişi versiyonu. orta doğunun derinliklerine daldıkça iyice bozuk, huysuz, nursuz, uyuz örneklerine rastlamak mümkündür. (#12919766)
--spoiler--

--spoiler--
doğal ve normal değiller.
erkeğini mutlu etmesi için bir kızda bulunması gereken özelliklerin tam tersine sahiptirler. üstelik bununla da övünürler. (#12744230)
--spoiler--

--spoiler--
türk erkeklerinin otuzbir çekmekten kurtulmak için evlendikleri kız türü.
--spoiler-- (#12728845)

--spoiler--
küsküyü vereceksin ağzına sussun kızıdır.
--spoiler-- (#14061101)

--spoiler--
doğal çirkinliğiyle hayret ettiren kız tipidir.
--spoiler-- (#10263481)

--spoiler--
çoğu feodal ataerkil sistemin ve toplumun kulu ve köpeğidir.
--spoiler-- (#12557062)

--spoiler--
erkekle olan aşk-meşk, seks işlerini bile bir çeşit üstünlük sağlama ve hakim olma mücadelesi olarak gören ve tamda bu merkezde hareket eden tipsiz, tatminsiz, psikoseksopat kızlardır.
--spoiler-- (#12567053)

--spoiler--
laz, çerkez ve gürcülerinde aynı tipsizlikte ve daha beter huysuzlukta olduğu kızlardır.
--spoiler-- (#12920764)

--spoiler--
aile ve toplumca reddedilip aç, açıkta kalmamak için namus diye bir kavramı savunmaya zorlanan, sikişmeyi en büyük kabusu sayan gizli mastürbatör ve giderek aseksüel zavallılar sürüsüdür.
--spoiler-- (#13155034)

--spoiler--
çözdüm ben bunları. bunlar mutlu olmak istemiyorlar. bunların tek derdi insanları germek, sorun çıkarmak, adilik ve pislik yapmak. en güzel hayat bunlara.
--spoiler-- (#13258423)

--spoiler--
geneli çirkin, alayı kaprisli, bazıları kompleksli, cinsel açıdan tatminsiz psikopatik kızlar topluluğudur.
--spoiler-- (#14088749)

veeeee itiraf geliyor:

--spoiler--
aslen pek ilgilenmediğim, ilgilendiğimde de daima ağzımın payını aldığım çok garip kız türü. başlıca özellikleri de çirkin ve sinirli olmalarıdır.
--spoiler-- (#14024648)

yani bunca hakaret ettiği türk kızı kendisine yüz vermemiş.

***********************************************************************************

şimdiiii aynı yazarın
şu başlığa yazdığına bakalım hep beraber : (bkz: adriana lima ya özenip kıllarını almayan kürt kızı)

--spoiler--
(bkz: boktan mizah anlayışı)
(bkz: ırkçılığın dayanılmaz kokuşmuşluğu)
(bkz: insan düşmanlığı)
--spoiler-- (#13328687)

bir de izmirli kız ve kürt kızı karşılaştırmasına yazdığı entry:

genel ve ortalama olarak;

--spoiler--
-izmirli kız genel olarak daha güzel ve bakımlıdır.
-kürt kızı daha kolaydır.
-izmirli kız laik ve modern, kürt kızı alevi değilse muhafazakar ve dindardır.
-izmirli kız anasının gözü, kürt kızı genelde saftır.
-izmirli kız sevgili ve eş olursa bir gün % 90 terk edilirsiniz. kürt kızıyla % 90 evlenir ve ayrılmadan yaşarsınız. yani kürt kızı eş veya sevgilisine daha bağlıdır.
-izmirli kız çoğunlukla kürt kızı daima evlenmeden sevişmez.
-izmirli kız bireycidir, üzerinde toplumsal baskı azdır . kürt kızı feodal ve törel baskı altındadır.
-izmirli kızla sevişilir, kürt kızıyla aile kurulur.
--spoiler-- (#12706387)

değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum. bu adam bu tayfanın en ılımlısı. diğerlerini siz düşünün artık.
bu yazarı anlamak ve/veya çözebilmek için yazdıklarına monitörü kuzeybatı yönüne çevirip mars ile merkür'ün venüs'ü aralarına aldığı bir pozisyonda amuda kalkıp tek gözünüzü kısarak bakmanız gerekiyor. o anda elinde küp şeker tutan yeşil saçlı bir su perisi belirip size bu yazarın sırlarını veriyor.
yalnız mars ile merkür, venüs'ü 2046'ya kadar bir daha aralarına almayacaklarını açıkladılar.