bugün

Öğrenci ve öğretmenlerinin kar tatili yapan illere imrenerek baktığı illerdir. Ancak erzurum'da uzun süre kalmış birisi olarak diyorum ki o kar o soğuk benden uzak olsun da varsın tatil de yapmayalım.
izmir, Aydın, Antalya.

Hani olur da onlarca yıl sonra mevsimler döner de iklim şaşarsa belki, o da belkiiiiiiiii.

ilkokulu Nazilli'de okumuş biri olarak ilk karı*, televizyon haricinde on yaşımda Denizli'de görmüştüm.
Çanakkale.
california, nevada, new mexico, texas, louisiana, florida eyaletlerindeki şehirlerdir efendim.
izmirdir bırakın tatili kar adam yapmaya kar topu oynamaya bile şansı yoktur.
Kesinlikle aydındır, 20 yılda sadece 2 kere yapdı onda da kar tutmadı ki tatil edilsin.
tabiki de mersindir.
Antalya'da yağmur yüzünden her yıl ortalama bir hafta tatil olur.
ankara don tatili belki verilebilir ama.
tabii olarak adana ve mersin.
manisa'yı da bu iller arasında sayabiliriz.
mersin'dir...

bahar aylarında sıcak dolayısıyla okulların tatil edilmesini ümit ederdik hep küçükken..o da olmazdı.
geliboludur kesinlikle.
cumaya az giden illerdir.
(bkz: mekke)

(bkz: medine)
Adana.

Ne yollar kapanır, ne okullar tatil olur, ne hayat felç olur, ne bir kış turizmi vardır.

O kadar karsız bir memleket ki, adana'ya kar yağmış diye türkü yakmışlar. O kadar imkansız.
Bütün akdeniz ve kıyı ege illeri.
izmir.

Yanılıp yenilip yağsa şaşırıyoruz hayat felç oluyor kar yağınca ne yapılıyordu bilemiyoruz.
Erzurum galiba her kar yagdiğinda okullar tatil olsa erzurumda eğitim olmazdi herhal.
Trakya

Eskiden 3 5 tatil olurdu yıllardır tatil yapacak kadar kar yağmıyor.
Hiç unutmuyorum lisedeyken oturduğum ilçede tatildi de okulumun olduğu ilçede tatil değil diye imamdan önce uyanıp okula gitmiştim.
Ha okudum da ne oldu? Bir bok olmadı.
Yine nefffffret doluyum. Tşk
Ah Yazzıık laan.
görsel
adana ve mersin. kar mı o da ne?
artık yüce Allah ın kıymetli kullarını kar yağan memleketlerde tuttuğuna inanmaya başladım. kar görebilenler çok şanslısınız.