bugün

son dönemlerde sıklıkla herkezin ağzından duymaya başladığım,zannedersem gine tikilerin başının altından çıkan salak bir ifade.her tanıştığı adama iki saniye sonra "kanka naber yaaaaa" die yaklaşan bu insanların ne kadar samimi olduğu tartışılır..
kankardeşliği kavramının içeriğininde ismi gibi küçültülmesi sonucu her önüne gelene kanka nbr yaw?* diyelaf atması sonucu artık ortamda cok dolasmakta olan tümce
normal zamanda sallamadığın * insanlar tarafından * söylendiğinde nooluyoruz ya dedirten soru cümlesi.
kanka kanku kanki gibi türevleri bulunan kanımca tiki ya da ciks olarak tabir ettiğimiz kişiler tarafından türkçeye kazandırılmış ama zamanla birçoklarının diline dolanan kimilerininse aga gibi kardeş ya da gardaş söylemi yerine samimiyeti dile getirmek için söylediği laf..
kendilerinin yakın olduğu kişilere gördüklerinde söyledikleri kötü bir hitahap sözü.
kampüsistandaki derya'nın tanıdığı tanımadığı herkese söylediği cümle.
boğulası insan çeşidinin lafı.
geyiktir.
Kanka naber yaaaa
iyi aga senden nbr iiidri nolsun işte aynen devam
Kanka sen hangi bölümdeydin
Veterinerlik
Ya aga senin isim neydi vs vs vs

diye devam eder ama kanka denen kişinin adı bile bilinmez.
Oysa kanka kavramı = kankardeşi gibi yakın kişiler arasında kullanılır benim bildiğim...
-kanka naber yaa
-ben senin nerden kankan oluyorum??..

bu verilmesi insanlık açısından en faydalı cevaptır bunun gibi insanlar bu şekilde g.t edilirse bu akımın biraz olsun önü kesilebilir..

(bkz: tikilerden nefret ediyorum)
iğrenç bir hitap şekli. kanka tamam bir yere kadar, naber ya da tamam. ancak iki söz bir araya gelince ateş ve barut etkisi yaratıyor.
bazen bir yalakalık icabı kullanılan hitap şekli

(okulun korkulan öğretmeninin sınav günüdür, sınav sorularını ele geçiren arkadaşa yalakalık yapılmalıdır..)
-ooo kanka naber ya?
naber kenk versiyonu çok daha acı olan soru cümlesi.
her gün aynı mesajı gülümseyerek okuduğum "napıyım lan oturuyom sen nabon" gibi muhabbetimiz olduğu. benim şapşalak kankam.