bugün

üniversiteli gençlerin yaşamını(!) anlatan eski bir kanal d dizisi.şimdilerde tekrarları yayınlanmakta.
oyuncularının diziden sonra bayaa rağbet gördüğü dizidir..
aşağı yukarı hepsi en az bir reklam veya dizide görülmüştür...
üniversite hayatını hiç bilmeyen gençlere/velilere kötü örnek teşkil edeceğini düşündüğüm dizi kıvamındaki şey. yok yahu habire öyle ev partileri, çılgın aktiviteler, planlar,aşklar. yoksa vardı da bizim mi haberimiz olmadı? yok yok kanmayın böyle şişirmelere gençler.
deh deyin kızlar benim atıma hep birlikte deh deyin deh deh deh
çüş deyin kızlar benim atıma hep birlikte çüş deyin çüş çüş çüş

şarkısını(!) söylemeleriyle beni yaran dizidir. öğrenci için fazla lüks evlerde kaldıklarını söylemeden geçmeyeyim de içimde kalmasın.
(bkz: göksun çam)
eğer üniversite böyleyse oraya gideceğime lübnana gideyim dediğim dizi.
dizinin oyuncu profiline göz attıldığında genelde çağan ırmak projelerinde yer alan oyuncuları görmek muhtemeldir ve insanın inceden kıllandırır...*

özellikle başrolde oynayan karaoğlan'ın tuğçe kazaz yerine eblek bir kızı tercih etmesi "oha" dedirtir...*
senaryosundaki kopuklukların bi süre sonra illallah dedirttiği,"e hani bunlar akşam bi yerlere gidiyordu,niye evde oturuyorlar ki?" türünde karmaşalara yol açan dizi
(bkz: gençlik dizisi çekmek için gerekenler)
öğrenci evindeki eşyaları gördükten sonra gülme krizine girdiğim uyduruktan zorlama bir dizidir kanımca .

(bkz: öğrenci evindeki dangalak perde sorunsalı)
tugce kazazın aslında kötü sayılmayacak bir oyunculuk yeteneğine sahip oldugunu gösteren dizi
bol bol apocalyptica çalınan dizidir.
ailelerin izlememesi gereken çünkü izlediklerinde bizim de onlar gibi bir hayat geçirdiğimizi sanmalarına neden olabilecek çokça saçmalanan ama yine de izlenen dizi
berbat bir diziydi.ancak kanal d'de hala dönen dizi.
alternatif populer kulturun ve tikky saltanatinin birlesiminden feyz alan salak dizi.eskiden insanlar maddi guclerini soylemekten sakınır, utanırlardi. simdi fakir olmayanlar bile zengin gorunutusune girmeye calisiyor. hepsi bu tarz diziler yuzunden cunku ergenlige yeni girmislerin beynini yikamak cok kolaydir. sonuc 13 - 21 yas arasina hitap ediyor bu dizi.
bugün itibariyle yerini lise defterine bırakmış dizi. saçmaydı ama eğlenceliydi işte.
nasıl bittiği anlaşılamayan dizi. jinekonun f3 aracıyla geçirdiği kazanın yayınlandığı bölümden sonra yerini lise defterine bırakmış ve jineko öldü mü, adamların tatilleri noldu, okul noldu!? diye sordurtmuştur.
Yeniden başlayacağı rivayet edilse de ne kadar reyting alacağı düşündürten,seyircilerinin hayatın lisede bile bu kadar kolay olmadığını bildiği halde gene de kendilerini izlemekten alıkoyamadığı,çoğu Türk üniversitelinin yaşamını yansıtmayan dizi.
hayatında üniversiteli öğrenci evi görmemiş insanların hayranlıkla izledikleri, içi boş, ama kimi zaman da eğlenceli bir dizidir... * *
dizideki kızların nasıl olurda bir veteriner fak. öğrencisi olduğunu anlamadığım dizi.sadece diziyi izleyen bir insan kesin hemen tercih etmeye kalkar ama aslı öle değildir.yoktur öle kızlar yani nerdeeee...yani en azından ankara üniversitesinde yok.
yapmacık bir dizi. üniversite hayatını anlatmaya çalışırken, üniversite hayatını hiç bir şekilde anlatamamaları da değişik bir özelliğidir. ayrıca şu an kanal d max da tekrarları vardır.
yapmacık da olsa insanları belki üniversiteye özendirir diye selena'dan daha faydalı diziydi.
günümüzde yayınlanan birçok diziden örnek veriyorum; selena, beşi1 daha yaratıcı, günümüzde verilen birçok diziden örnek veriyorum; sıla, Acı hayat daha bilgilendirici günümüzde yayınlanan birçok diziden örnek veriyorum ; doktorlar, Acemi cadı daha eğlenceli bir diziydi içeriğinde ne binbir gecedeki gibi pahallı kadınlar ne kurtlar vadisindeki gibi silahlar vardı! bu dizide gördüğüm her ev tipide var ayrıca! Dizi sırasında çalan parçalar o zamanın hit parçalarıydı yani zamanlada uyumluydu! (bkz: reamon mor ve ötesi vs) Ayrıca üniversite öğrencilerinin yaşadığı parasızlık, yanlızlık, ayrılık, aile baskısı ve bunun bir çoğu gibi konuları eğlenceli bir üslupla yansıtmıştır! gene verilsin gene izlerim!
gün itibariyle kanal d de tekrardan yayınlanmakta olan üniversite dizisi.yalnız dizideki yeşim çok gıcık,zaten o diziden de sonraki bölümlerde yok oldu daha hiçbir dizide de yüzsüz yüzünü göremedik.
boku çıkan dizidir kendileri.