bugün

erkan oğur ve i.hakkı demircioğlunun "gülün kokusu vardı" adlı albümünde de seslendirdiği bir türküye konu olan, uygulanmasından sonra acaba çarpılırmıyım diye tırsma ihtimali olan olay.
(bkz: iyi oldu aklıma getirdin)
-abi naptın kandil bugün alkol alınır mı? mübarek gün ya..
-ee? ben de mübareğim..
-ha.. öyle diyosan..
-..
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
"kandillerde kandil yakarız,ispat için şarap içeriz" sözünü akla getiren eylem.
(bkz: çok günah)
Kandil gecesi eğer kişi müslüman değilse gayet normal bir eylemdir.Fakat eğer müslüman ise inancı ve hareketleri sorgulanması gereken kişinin yaptığı eylemdir.
başlığı açan eylmz arkadasımın yaptıgı ,bizzat şahidim. daha sonradan belasını bulduğu durumdur. (bkz: final sınavından sıçmak)
sene boyunca alem yapan kişilerin sadece ramazan ayında ve kandillerde içkiyi içmeyip(çevre baskısında dolayı), daha sonrada içinlere laf etmelerine şaşırılan durumdur.
(bkz: ekmek sarap sen ve ben)
- vay peygamberim doğmuş! bugün içmiyeceğim de ne zaman içeceğim. diyerek gerçekleştirilebilecek olan eylem.
''rakımı da içer,cumaya da giderim'' zihniyetinin hakim olduğu bir coğrafya,kandillerde de şarap içilmesi yadırganacak bir durum değildir.kavaklıdere içildiyse şayet yerli malı kullanması hasebiyle hafifletici unsurlar arasına sokulabilir.
o sisenin,ileride farklı sekilde seninle temas edecegini gösteren bir durum.
kişi müslümansa eğer (bkz: zekeriya beyaz yaratıcılığında kendini aşmak)
(bkz: hepiniz yanacaksınız hepiniz)*
(bkz: kandil geceleri kandil oluruz)
inaçsız bir insan için olası, tasvip edilmeyen bir eylem.
(bkz: kandili kutlamak)
noel yortusunda namaz kılmak gibi birşey. herkes kendi inancını yada inançsızlığını yaşar.
diğer geceler şarap içmekten hiç bir farkı olmayan, anneannemin muhtemelen "oranın Allah ı başka sanki" sözüyle açıklayacağı eylem.
kandil gibi özel günlerin hesabı ayrı mı tutuluyor dediğimiz durum.
(bkz: cumaya gitmeden otuzbir çekmek)*
öncelikle :
(bkz: mevlid kandili)
(bkz: regaip kandili)
(bkz: mirac kandili)
(bkz: berat kandili)
ikinci adım :
(bkz: üzüm suyu)
(bkz: şarap)
(bkz: alkol)
(bkz: rakı)
(bkz: sarhoş olmak)

sonuç itibarı ile, şurdan şunu çıkarıp bununla çarparsak :

(bkz: öbür tarafta götünüze girecek entryler)

belli başlı kesimlerin islam dinine saygısızlığını bu şekilde dile getirmesi bizleri* çok üzmüştür. amma velakin bu tarz başlıklara karşı çıkmak yerine onlara kendi silahları ile saldırmak daha mantıklıdır.misal :

(bkz: kutsal su ile kıçını yıkamak)
(bkz: papa vaftiz ederken boşalmak)
(bkz: ermeni sözünü duyunca ereksiyon olmak) *
içki her türlü günah. allah tarafından yasaklanmış. allahın da her günü aynı. günah aynı günah. kandil gecesi içersen normalden %25 daha fazla günah diye bir formul mü var? yok.. müslümanım diyorsan içmeyeceksin kardeşim. ha içiyorsun. o zamanda istediğin gece içeceksin.. hatta kandil gecesinde içeceksin ki ikiyüzlü konumuna düşmeyesin.
böyle başlığa ne dememiz bekleniyor ki; sevaptır diyelim sevinsin bari.