bugün

Başrollerinde Okan Bayülgen ve Hakan Yılmaz'ın olacağı, yönetmenliğini Alper Mestçi'nin yapacağı 23 Ekim'de vizyona girecek film. Yardımcı rollerde Erol Günaydın, Rasim Öztekin ve Serhat Özcan var.
Bir televizyon kanalı '' Kanal-i ''de geçen olayların ve komik televizyon programlarının yer aldığı film, imdat'ın cam siliciliğinden televizyon kanalı genel müdürlüğüne ve Türkiye'nin rating rekortmeni bir yapımcıya dönüşmesini, rating rekorları kıran birbirinden ilginç ve absürt televizyon şov ve programlarını anlatacakmı$.
film 23 ekim'de vizyona girecekmi$.
Daha önce okan bayülgen'in senaryo adına bir şeyler karaladığını duymuştuk. Televizyon ile ilgili olan bu filmde muhakak senaryo açısından katkısı olacağını düşünüyorum.

Ayrıca filmin adında bir zaz çağrışımı var.
http://www.renkhaber.com/...ilmi_degildir_/11790.html
Erol Büyükburç'un facebookundan aldığımız bilgiye göre filmde kendisi de oynamaktadır.

--spoiler--
23 Ekim'de vizyona girecek olan 'Kanal-i-zasyon adlı Sinema Filmin Başrolünde Okan Bayülgen oynuyor. Filmde Erol Büyükburç Esra Erol, Ahmet Çakar, Sadettin Teksoy, Hakkı Devrim ve Zerrin Özer gibi ünlü isimlerde konuk oyuncu olarak yer alıyorlar. Bu Filmin Erol Büyükburç ile ilgili olan kısımları çekildi.
--spoiler--
gişe rokuru kıramasa da, son dönemin en iyi yerli filmlerinden biri olacağına, kesin gözüyle baktığım film. bu kadrodan kötü iş çıkmaz. hele bide projenin başında alper mestçi varsa.
okan bayülgen in soğuk espiri anlayışının filme yansıma ihtimaline karşı,hırka ile gidilme ihtimali yüksek olan film.
okan bayülgen'in yeni filmi. çok güzel ve yerinde eleştiri okları fırlatıyor.
kadrosu da güzel gözüküyor.

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=135294571789
web sitesi geçte olsa açılmış film, siteden fragmanı izleyebilirsiniz. biraz küfür olayı abartılmış gibi geldi önce, sonra ekranda ki benzer programaları aklıma getirdim az olmuş dedim, bide fragmanda kullanılan müzik çok sıradan geldi, filmin yönetmeni alper mestçi ki yaptığı tv programlarında bile kullandığı müzikleri özenle seçen bir kişidir. fragmanın sonlarına doğru dikkat şahan çıkabilir de 'adeta gerçek' bölümünde ki hobbiti! de gördük hoş oldu, 23 ekimi bekliyorum.

http://www.kanalizasyonfilm.com/

edit: bide keşke günümüz popüler komedileri tadında bir fragman hazırlanmasaydı ama seyirci çekmek için bunun gerekli olduğunu düşünmekteyim, filmde tam tadı bulacağına inanmaktayım, yolu açık ola.
öyküsü ve yönetmenliği alper mestçi'ye , senaryosu murat aykul'a ait olan filmin yapımcılığını murat toktamışoğlu ve kemal kaplanoğlu yap üstlendi. yönetmen ve yapımcılar tek bir iddia taşıyorlar : "kesinlikle yılın en komik filmi"...

filmde okan bayülgen'in yanı sıra hakan yılmaz , aslıhan gürbüz , ceren şekerci , orhan aydın , serhat özcan ve konuk oyunu olarak rasim öztekin , erol günaydın , hakkı devrim gibi isimler de yer alıyorlar. bunun yanı sıra televizyon dünyasından tanıdığımız bir çok sürpriz isim de filmde kendileri olarak rol alıyorlar - kendlerini oynuyorlar.

filmi izleyen seyirciler televizyonda asla seyretmelerinin mümkün olmayacağı tarz ve içerik ve sunumdaki programları bu filmde izleme şansı bulacaklar. televizyon programlarnın bugün kü durumlarından yola çıkılarak yapılan filmde birbirinden ilginç televizyon programları d yer alacak.

filmin konusu kısaca şöyle ; kanal-i'nin bulunduğu binada cam silme görevi yapan saf bir cam silici olan imdat baram 'ın (okan bayükgen) televizyon izleme merakı sonunda onu kanalın başına getirecektir.

sürekli televizyon syreden imdat, tesadüflerin birbirini kovalaması sonucu kanal-i'nin genel müdürü berk yalçın'ın yerine (hakan yılmaz) analınbaşına geçer. imdat'ın kanalın başına geçmesinden itibaren kanal-i yaptığı şovlarla ülkenin gündemine oturur. imdat bayram ve ekibinin yayaptığı bazı televizyon programlarının isimleri şöyledir : "hayvanım olur musun?" , "tuvaletteyiz" , "yüzüne tükürülecek adam" , "tele mahalle" , "kim 500 tokat ister?" , "boş musun, dolu musun?" , "asabiyet meydanı"...

kanal(i)zasyon 23 ekim'de sinemalarda.
*
rasim öztekin gibi bir komedi ustasını kadroda barındıran film. kadro harbiden çok sağlam. yok yok derler ya hakikaten öyle. fragmanın başında da uçan adam sabri bey var. bakalım nasıl bir film olacak.
fragmanından yola çıkmak ne kadar doğru bilmiyorum ama; berbat.
frangmanlar filmin bir nevi özetidir, 'en' sahneleri verilir lafından yola çıkarsak daha berbat. kamera tutabiliyoruz, e yazı da yazabiliyoruz neden film yapmayalım anlayışı ürünü. bir de insanlar gişe rekorlarından bahsetmiş. neyin gişesi arkadaşım? giden insanlar oyuncu kadrosundan ötürü giderse gider ki birçok usta oyuncunun böylesine kötü bir projede yer alması anlaşılmaz.
sosyolojik boyut itibariyle kesinlikle araştırılması gereken türk televizyon seyirci kitlesinin zevksizliğini ifşa etme misyonunu yerine getirmesini umduğum filmdir. Fragmanını beğenmişimdir, eğer sırf bunlarla sınırlı kalmayacaksa, didaktik yapısı itibariyle önemli bir film olacağını düşünmekteyim. Okan bayülgen'in artık yüzünü günden güne eskittiği ve onu orda görmekten gına getiren televizyon ekranından sinemaya dönmesi, bence yerinde bir girişim olmuştur, kanımca iyi de olmuştur.
fragmanıyla gümbür gümbür gelen bir film!

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=134442914884

öyle ki

medya eleştirisi
ünlüler
ve en önemlisi
okan bayülgen

bir şeyler söylemeyi beceren bir film olduğu konusunda sanırım hemfikiriz.

izleyelim, görelim!
fragmanında izlerken gülmekten sandalyeden düşmeme neden olan film. kadrosunda Okan Bayülgen, Hakan Yılmaz, Erol Günaydın, Rasim Öztekin, Serhat Özcan gibi tanınmış oyuncuların yanı sıra, ahmet çakar, zerrin özer, erol büyükburç, hakkı devrim, medyum memiş, Melih Gümüşbıçak gibi konuk oyuncularda yer almakta. 23 ekimde sinemalardaymış.
bazı replikler
*
hayvanım olur musun?
*
-yav kardeş ne başlıyo?
+ebeninki başlıyo seyredicen mi?
fragmanı çok kalitesiz bir film izlenimi veriyor ama hayırlısı.
okan olmasa vizyon bile göremeyecek olan filmdir. tv dünyasının içindeki pisliği makaralamışlar. yani boklar bokumuz kokuyoru incelemişler...

http://forum.shiftdelete....kar-adam-dovdu-video.html

çok amerikan vari olması da cabası... şimdi saçma sapan bir sahnede * sevda'nın silikonları patlayacak diyesi geliyor insanın...
http://www.renkhaber.com/...yon_geliyor___/13666.html
dikkat şahan çıkabilir'in gülten'inin de rol aldığı film. gülten kim diyenler kendisini dişi yakarış'taki ben senin arkandanımrepliğiyle, adeta gerçek'teki 310 yaşındaki hobbit karakteriyle tanıyabilirler.
rasim öztekin'in bomba bir espri patlattığı film. en çok bu sahnesi güldürdü.

onun haricinde; normalde izlemediğimiz ama youtube'da filan kısa kısa görüntülerini izleyerek güldüğümüz okan bayülgen'in medya arkasında gösterdiği görüntüler türünde bir film olmuş. kendine göre bazı değişiklikler yaparak daha alaycı yaklaşmış.

film genel olarak okan bayülgen'in yaptığı makina türünde programların beyaz perdeye taşınmış hali olmuş. aziz'in sorulara eklediği garip şıklar bile var. medya arkasında incelenen konular var. bunun gibi daha niceleri...

ince dokundurmalar yapmış ve izlerken güldüğümüz saçma şeylerin aslında ne kadar saçma olduğunu belirtmeye çalışmış.

filmin bir diğer bombası da uçtuğundan ötürü şahitleri olan adama yapılan gif. piyasada o kadar gif yapıldı ama bu filmde en bombası yapılmış.

ayrıca izleyecek olanlara ufak bir bilgi vereyim;

(bkz: bitti sanılan filmden çıkarken filmin devam etmesi)

mesela bu entryde verdiğim bakınızdan sonra bitti sanabilirsiniz ama bitmedi, hala devam ediyorum. film de o hesap işte...
hayatında hiç dikkat şahan çıkabilir, co medya izlememiş ya da izlediği halde işin mutfağını hiç hesaba katmamış kimselerin eleştirdiği film. o medya arkasını, o soru şıklarını 'ilk' yaratan okan ve genç ekibi değilde zaga'nın ve filmin yönetmeni alper mestçi olmasın? öncelikle şunu belirteyim, bu medya dünyasının eleştirildiği bir parodi filmidir, parodilerde hep başkaları asıl kişileri taklit eder, yıllardır yapılan bu türde bir ilk, ilk kez kanal-i-zasyon'da deneniyor ve herkes kendiyle dalga geçiyor. ama buna böyle değilde hem eleştirmişler hem oynatmışlar diye bakılıyor, işin farklılığı bu zaten. ahmet çakar asabi tipinle dalga geçiyor, esra erol yaptığı işin kanalizasyonluk olduğunu kabul ediyor. neyse çok uzatmıycam çünkü filmi izlemedim, izledikten sonraya saklıyorum bazı düşüncelerimi. bende fragmanı çok beğenmedim çünkü seyirci kaygılı, sıradan bir fragmandı ama filmde işlerin değişeceğine inanıyorum. bazları filmin televizyon yapımı tadında olduğunu söylemiş, tabi ki yemekteyiz, izdivaç imax kameralarla çekiliyor ya, onların parodileri orjinalden kaliteli ve iyi olsun. bu bir prodi filmi, kalkıpta skeç sineması demenin manası yok zaten yapılan şey bu, yönetmende ekipte farkında, aksini idda eden çıkmadı; ve ben uçan adamıyla, ahmet çakarıyla, akıllı kurgusu ve yönetimiyle eğleneceğimi düşünüyorum. izledikten sonra da yazacağım zaten. ama yeter artık, bilip bilmeden atıp tutmayın yav. ayrıca filmin gala gösterimi AFM istinyepark'ta imax salon'da yapılmış. bu bir türk filmi için ilk.
''5 numaranın oğlu ibne olmuş, hemide böyle'' güldüren cümlenin yer aldığı film.
yeni geldiğim film kim 500 tokat ister,hayvanım olurmusun? tuvaletteyiz ve boş musun dolu musun? ile kırıp geçiren bi film
bkz:dikkat et yere düşme
bkz:ulan 3 kilo verdim
bkz:yılın en iddalı komedisi
medya gerçeğini gözler önüne seren, izlenilen programların izleyiciyi ne denli aptal yerine koyduğunu fark ettiren ve bol miktarda da güldüren okan bayülgen filmi. filmin sonlarına doğru okan bayülgen in canlandırdığı karakterin söylediği her şeyi açıklayan cümle hatırlayabildiğim kadarıyla şöyleydi;

--spoiler--
ben hapishanede insanları gördüm, onlar televizyon seyrederken unutuyorlar ve kendilerini dışarda sanıyorlar. ee peki ozaman dışardakiler de kendini unutup kendilerini nerede sanıyorlar?
--spoiler--
Kanalizasyon, televizyon dünyasının komik yönlerini ortaya koyan bir yapım. Filmin yönetmenliğini Alper Mestçi yapıyor. Kendisini Musallat filminde de yönetmenlik yapmıstı. Filmin oyucularının arasında Okan Bayülgenin yanı sıra Erol Günaydın, Rasim Öztekin, Serhat Özcan bulunuyor. Ahmet Çakar, Saadettin Teksoy, Metin Uca, Hakkı Devrim ise yan rollerle filmde karşımıza çıkacak. Olaylar Kanal-ide geçiyor.Galası istinye Park da yapılan film suan için vizyondaki en komik filmdir.