bugün

O ne diyorsa yap.
düşman görüyordum ama artık en yakın arkadaşım oldu...
Psikiyatri randevu ara enter.
işinizi yaparken veya ders çalışırken konuşmaya devam ederse işinizi bir hayli zorlaştırır.
Ben hep kafamın içindekilere karşı konuştuğumu düşünüyorum.
Yoksa kafamın içindeki ses konuşuyor ve ben dinliyor muyum.

Kararsız kaldım.
Bilemedim.
Benimki şöyledir;
görsel
'' sus ! yeter ! '' dedikçe daha da çıldıran şımarık ve kötü bir sestir. zaman zaman gelir, sıkılana kadar başı ağrıtır, sonra gider ve hep bu döngüde devam eder.
Konuşsun zararı yok cevap veriyorsan o düşündürücü işte.
Ya sen bi sus amına koyyim dedirtir insana bazen.
Ben kafamın içindeki fikirlere doğru balkon konuşması yapıyorum, o da sayılıyor mu?
Bu sese kulak mı vermeli, susturmaya mı çalısmalı yoksa duymazdan mı gelmeli? insanı kimi zaman çileden çıkarabilen durum. Zaman zaman hepimiz de olabiliyor. Bağzılarında sürekli oluyor. Kendimce savaşmayı bıraktım, dinliyorum. Faydalı şeyler söylerse yapıyorum. Boş konuşuyorsa, bi sktir git aq! deyip duymazlıktan geliyorum.

(bkz: Vesvese)
ilaç aldıktan sonra 3 senedir susmayan ve ilaçtan sonra susan ses. zarar verir ve kriz yapar. ağlama krizi ve anksiyete, takıntı yapar.
Seni neye meylettiriyor bu ses?
Eğer geçmiyor ise ve hayatı yaşanmaz kılıyor ise Psikiyatra gidip ilaç almayı gerektiren sestir.
susmuyor bı türlü. strese sokuyor. biraz sonra kafamı duvara vurcam.
Karin cinidir o. Her insanda bulunur. Vesvese verir.
Okb olmanız olası, daha ilerisi şizofreni…
Muhakkak bir uzmanla görüşün.
insanın ta kendisidir her zaman.
(bkz: bi sus da uyuyalım artık)
Benim için sende hâlâ umut var anlamı taşıyan ses. Bu ses sayesinde hâlâ yaşadığımı, bir şeyler planladığımı, düşünebidiğimi anlayabiliyorumdur.
evet, hep benle konuşan biri var içimde. ben kendimi farkına vardığım günden beri o da var. acaba neden?
belki de sesli düşünüyorum ama içe doğru düşündüğüm için o yankının sesidir. olamaz mı?

ama tuhaf bir şey. bazen kafa sikiyor.
Anlatmak istediği şeyler vardır belki. Dinlemekten ne çıkar?
genelde tanıdığın birinin sesidir.
yarın sabah 7:00'da kalkacak olmama rağmen uyuyamamın sebebi. bır bır bır bir susmadı arkadaş. cevap da vermiyorum, konuşuyor da konuşuyor.
anı yaşayamamanın, kusursus olmaya çalışmanın, korkaklıgın , şansızlıgın , imkanlarının kısıtlı olmasının v. s sıkıntısıdır.
yeri gelir uyku uyutmaz.