bugün

Cüzdan tabii, sonra kulaklık, powerbank, ruj, ağrı kesici...
Anahtarım, kulaklığım,cüzdanım,lipbalm,peçete,telefon.

Genelde minimal çantalar kullanırım çünkü kocaman çantalarla teyzeler gibi gezmek bana yük gibi geliyor.
Nasıl o makyaj çantalarını, giyeceklerini çantaya tepiştiriyorlar ona da ayrı bir şaşırıyorum.
aynadır . hiç kadınlara " aynasız " diyeni duydunuz mu ?
Muhtemelen ped. Adettendir.
El kremi, pürel, ıslak mendil, kağıt mendil, cüzdan, araba anahtarı, ruhsatı, kalem, atılmayan fişler. Makyaj çantası taşımıyorum, arabada ve iş yerinde ufak çantalarım var her şeyin ufak boyunun olduğu.
istisnasız lipstick. çantasından lipstick çıkarmayan kadını henüz görmedim. mesela kimisi makyaj sevmiyor ama dudak parlatıcı illaki kullanıyor. hatta çocukken etrafımdaki kadınlarda sürekli gördüğümden bu lipsticki onların hayatlarını idame ettirmek için kullanma mecburiyeti taşıdıkları bir madde zannediyordum. *
(bkz: ped) ne olur ne olmaz diye birde (bkz: prezervatif)
Peçete, tarak, diş fırçası, macun, okunmasada mutlaka bir kitap.
Çakı.
Entry burda. Yanıma almadan çıkmam.
Makyaj malzemeleridir. Anne ise ; ıslak mendil, biberon, çocuk bezi, çocuk için oyuncak, çocuk için atıştırmalık yiyecekler.
Çakmak.
Kitap, makyaj çantası, cüzdan, vitaminlerimi koyduğum bir adet ilaç kutusu, cımbız, ıslak mendil.
motorlu testere bunlardan biridir.

kocaları canlarını çok sıkarsa çüklerini kesmek için koyuyorlar çantalarına. ben onların yalancısıyım.
gunluk ped,dudak nemlendiricisi,islak mendil.
https://www.youtube.com/watch?v=W6jWidTx9vI&t=8s
bır kere okula gıderken cantamda goturmek zorunda kalmıstım. Eheheh. önyargılı olmayalım. beyaz olan cantamdaydı.
ped, ruj, ayna, cımbız heh bi de herhangi bi okuma kitabı
peçete,toka,aynalı tarak, sakız, bileklik, dudak nemlendiricisi.
Bigudi.
Şerit metre.

Başkasının şerit metresini kullanmayı hijyenik bulmuyorum.
Dudak nemlendiricisi, parfum, el kremi.
(bkz: trolle avlanma)

--spoiler--
Pelajik(orta su kesimi) balık türleri, demersal(dip) balıklara oranla daha fazladır. Bu nedenle toplam avın büyük bir kısmı pelajik balıklardan oluşur ve bu balıklar gırgır ağlarıyla avlanmaktadır. Dip balıkları ise trol ağı kullanılmasıyla avlanır.

Trol avcılığı olarak adı geçen avlama yöntemi trol ağı adı verilen torba şeklinde bir ağın tekne ile çekilerek genellikle dip balıklarının avlanmasıdır. Pelajik yani orta su kısmında yapılan trol avcılığı da mevcuttur. Sevilen birçok balık(Mezgit, mırmır, papaz v.b.) veya karides türleri bu avcılık yoluyla avlanır.
--spoiler--
görsel

Havaların ısınmasıyla birlikte, güneş kremi, gözlük çantada yerini aldı.
(bkz: strapon)
lidıl lidıl in tu dı midıl.