bugün

Boşuna oksijen israfı olan öküzdür.
erkek düşmanlığıyla kafayı yemiş yazarların zoruna giden kavram. bay ve bayan. yurt dışında böyle denir. zorunuza gidiyorsa kulağınızı kapatacaksınız. dünyada o kadar önemli mesele varken bunu dert edinecek kadar rahatsız mısınız ?
Kadın desin ulan kadın!
Feministlerin takıntılı olduğu konuyla ilgili başlık. Haklılar mı? Haklılar.
Tamam sen kadınsın sus!
(bkz: kezban lütfen)
tipik bir feminist zırvası daha. ne diycez avrat mı diyecez amk? o zaman erkeğe de bay denmesin. madem çok eşitlikçisiniz buna da tepki gösterin de samimiyetinizi görelim feministler.
Öküz falan değildir. Asıl öküz olan bayan kelimesinin kökünü baymak fiili sananlardır.
bayan, baydan türediği için.

wife of man= (bkz: woman)

her dilde bir o kadar cinsiyetçilik mevcuttur. lümpen lümpen 'ayyyy bayan dedi yaaaa öküzzzz' demek yerine karşı tarafa durumu anlatıp bu konuda hassasiyet beklemek daha makuldur.

bir adam, bayan değil kadın diyor ama 'kadınları insan yerine koymuyorsa' sorun çözülmemiş demektir.

yöreden yöreye değişen hitapları da 'öküz oğlu öküz' olarak yorumlamak apayrı bir cahillik. örneğin iç anadoluda bazı şehirlerde 'oğlan' demek 'eşcinsel' anlamına gelirken bir çok yerde 'oğlan' demek 'erkek çocuk' anlamına gelir.

insanları kurduğu cümledeki kelimelerle yargılamak yanlıştır efenim. ana konu o olmamalı.

nedeni ve nasılı için link
Bu bok bocugu de kim la
Hergün bir tür ortaya çıkıyor.
Nerden buluyorsunuz bu fikirsizlikleri.
kendisine kezbandan başka sıfatı yakıştırmayan çirkin kız beyanı.*
sayın bayan size hediyem olsun.*
https://www.youtube.com/watch?v=hiEeydHxXC8
bu nasıl terbiyesizliktir. bir kadına bayan demek... çok aşağılayıcı bir kelime. karı demek dururken oldu mu şimdi...
Harbiden baymasalar bayan demeyiz.
Ama Bazıları bayıyor abi.
Bayandır efendim doğrusu. Bunda inat edip, kadın diyeceksiniz diyen: popüler kültür yalaması, gerçeklere sırtını dönüp, farazi akımlar yaratan ve kadınlara en çok zarar veren kişilerdir.

Kadın hakları var gel sokağa çıkalım desen fos...

inatla bayan diyin bu tiplere.
Ne diyem mahmut mu diyem.
bu öküz benim.

kadın diyemiyorum kaba geliyor, kulağımı tırmalıyor.