bugün

düşünüyorum da çok ilginç olmalı lan türkiye şartlarında azıcık -bakın azıcık diyorum- güzel bi kadın olmak. hayat kadınlığına başlamayı kendine yedirirse, öyle bir seçim yaparsa yani. günde 500 lira kazanabilir. acayip zengin olursun. hem gez dolaş, hem yorulma, rahat rahat çalışma saatlerini sen belirle ve paraları götür. bir kadını sırf bunu tercih etmedi diye ayakta alkışlamalıyız bence. okul bitti, güzelsin, iş bulamadın biraz aradın. siktir et a.k der manken gibi giyinip takılırdım mekanlarda heralde. hem para yer hem gezerdim. ahahaha. derler ya hep '' kız olsam kesin orospu olurdum'' diye. hakkaten de böyle düşününce olurdum gibime geliyor.erkek içi öyle değil. şimdi bana kim bakar para verir birlikte olayım diye? ama kadın olsan, leş gibi çirkinde olsan her gittiğin bakkalda en azından elletip alır malı gidersin. bunu tercih etmemiş her kız bence baş tacıdır. yoksa benim kafam bayağı güzel de fazla mı saçmaladım? onu seçmeyen nası baş tacı olsun a.k onu seçmemek zaten normal olan dimi *
30'a kadar kendinden büyük, 30'dan sonra kendinden küçük erkeğe ilgi duyan varlıklardır.
(bkz: genelleme)
orta yaşlıysa ve rutin bir işi varsa inanılmaz sıkıcı olabilen canlı türü.
KADININ NASIL BiR NiMET OLDUĞUNU TÜM DERiNLiĞi iLE HiSSETMEK GEREKLiDiR.
nitsche
evli erkek arkadaşının sevişirken çektiği videoları arkadaşlarına izlettiğini öğrenmesine rağmen, 'seni hep sevdim seninle yaşadıklarımız farklıydı' gibi yalan olduğu aşikar bir lafa inanabilecek kadar zayıf yaratık.
allah'ın erkeklere vermiş olduğu kutsal hediye.
çok tehlikeli ve etik falan tanımayan canlı.

örneğin,
erkek kişi bir hemcinsinin sevgilisini elinden almak gibi bir şerefsizliğe kesinlikle yanaşmazken,
kadın kişi hemcinsinin sevgilisini elinden almayı marifet sanar, deli gibi uğraşır bu uğurda.
çok basit yapıları olmasına rağmen erkeklerin anlamamakta ısrar ettikleri ya da anlama kapasitelerinin yetmemesiyle gözlerinde büyüttükleri canlı.
dünyanın en gözükara canlısıdır. yeter ki bir şeye inansın, gönül versin ya da sevsin, kafasına koyduğunu mutlaka yapar, önüne çıkacak hiçbir şeyden korkmaz. erkekler kadar kaypak değildirlerdir kesinlikle. seviyorum lan sizi.
hayvansal tanım yapan arkadaşlara önerim;
(bkz: anne)
beğenilmekten erkeğe oranla binlerce kat daha fazla keyif alan olağanüstü varlık... beğenildiğini hisseden kadın, bunun etkisiyle beğenilen her şeyiyle daha güzel olmaya başlar... mimikleri, kendine güveni, elektriği, fiziksel anlamdaki tüm güzellikleri kendini göstermek üzere harekete geçiverir...

bunların ötesinde, asıl hareketlilik kadının mental yapısında hissedilir... öyle ki, beğenisini belirten karşı taraf doğru bir yaklaşımla geldiyse kendisine, kadın, ayçiçeği'nin güneşe dönüşü misali bir anda yüzünü ona doğru döner ve daha fazla ilgi, daha fazla alaka ister... yukarıdaki süreçle doğru orantılı olarak da istediğini almasını bilir elbette... o noktada, erkek kendini frenlemenin yolunu bulamazsa, artık ne yapsa kadının gözünde değer katamaz kendisine... günden güne beğenisiyle farklılaştığı kadının gözünde yavaş yavaş kaybedene dönüşüverir...
her anlamda aşktır.
her an her yerde ağlayabilen canlı. en iyisini yapıyorlar be.

erkekler gibi gecenin köründe ya da sadece yalnızken gerçekleştirmiyorlar ağlamayı. valla güzel. ben bunu mahalle baskısından dolayı yapamıyorum. yapmayı çok isterdim. hem vallahi hem billahi. *
insanoğlunun varolma sebebidir...

bunu hırsızlıkla yapması da ayrı bir tartışma konusu tabii o ayrı...

(bkz: elma hırsızı)
bazılarına göre kadın: vajinanın etrafındaki gereksiz et parçası.
anlatmakla bitmeyen, anlaşılmayan, illa yaşanarak öğrenilmesi gereken canlı türü.
anne veya anne adayı, merhamet simgesi.
"her başarılı erkeğin arkasında, onun daha başarılı olmasını engelleyen bir kadın vardır" deyişinin öznesi. * *
".mın" etrafındaki et parçası.
mukaddesiyetimiz.
doğurgaç.
imza: rte
gariptir. anlaşılmazdır. dengesizdir çoğu zaman.

seversin tüm içtenliğinle. ama bir türlü karşılık alamazsın bu sevgine... ya çok erkendir onun için ya da çok zamansız.

her şeye rağmen kutsaldır kadın.
Erkeğin hayatı boyunda anlayamadığı ve kullanma kılavuzu olmayan insan türü.
üreticidir, emekçidir.
Kadın...

Her hali var.

Her rengi var.

Anlayamazsın.

Aklın ermez.

Bakarsın...

Çok ciddi, yanına yanaşılmıyor.

Bakarsın...

Minicik bir çocuğun coşkusuyla karşında.

Bakarsın...

Soğuk.

Dokunuşların, öpücüklerin kafi gelmez buzunu çözdürmeye.

Bakarsın...

Alev alev volkan olmuş, nasıl yakar ateşinde anlayamazsın.

Soluk soluğa erir bitersin.

Bakarsın...

Hanım hanımcık, başı yerde.

Bakarsın...

Şuh kahkasınına esir etmiş adamı.

Bakarsın...

Aylardır berber yüzü görmemiş paspallıkta.

Bakarsın...

Tanıyamazsın, kamaşır gözlerin parıltısından.

Bakarsın...

Çaresiz, gözü yaşlı tükenmiş hayatın yüküyle.

Bakarsın...

Bir anda dikilmiş kaderinin önüne, tak demiş canına.

Şaşırma!

Kadın bu.

Su gibi.

Bazen derin derin usulcana akar yatağında.

Bazen değişir yatağını, girer başka kaba.

''O'' aynı, değişmez.

Canı isterse değiştirir kabını.

Bazen bir erkek sebep olur buna.

Bazen aynada ona bakan bakışların derin hüznü.

Sen...

Anlamazsın ama.

Aklın ermez.

Kıyısında dinlendiğin...

Kana kana serinlediğin...

içinde keyiflendiğin...

Sakin akan suyun, o kadının nasıl birden değiştiğini çözemezsin.

Korkutur belki.

Korkarsın gerçekten de çağıldamaya başlamasından.

Alır götürür seni de hoyratça diye çekinirsin bu zamanda.

Bilirsin, suya gücü yetmez hiç kimsenin.

Kadına da yetmez.

Suyun içinden seni kimse çekip alamaz.

Kadının elinden de.

Su nasıl aynıysa...

Kadın da aynıdır.

Su nasıl değişmezse kapta.

Kadın da değişmez aslında.

Sadece...

Kadına dair hallerden bir başka halidir gördüğün.

Suya dair haller gibi hani.

Sükuneti...

Dinginliği...

Masumluğu...

Saflığı...

Teslimiyeti...

Hayatı...

Gücü...

Kudreti...

Asiliği...

Cesareti...

Hepsini içine alır kadın da.