bugün

(bkz: jinekoloji)
dini para, imanı hukuk olan bölüm. tam adı "kadın hastalıkları ve doğum"dur (= jinekoloji ve obstetrik).
dini paradır çünkü hocasından asistanına iki laflarından biri ve genel olarak tüm olayı paraya dayalıdır.
imanı hukuktur çünkü hukuki açıdan sıkıntıya düşmekten ölesiye korkarlar.
özellikle hocaların tutumları mide bulandırır. hastaya, ameliyatı kendisinin yapacağını söyleyip işi asistana satar, hocayı soran hastaya ise ameliyathanede yalan söyleyip bir de fırça kayarlar. *
işin çoğu çeneye dayalıdır, gerisi bir şekilde halledilir.
kadın doğum
<

erkek doğum
>
tıp fakültelerinin genellikle 4.sınıfında alınan malignitesi fakülteden fakülteye değişen stajdır.sırada onu bekliyoruz hadi hayırlısı.
aslında "kadın hastalıkları ve doğum" ya da araya tire koyarak "kadın-doğum" olması gereken tıp dalı. malum, erkekler doğurmaz...
(bkz: cop la doğum)
ulan erkek doğuracak degil ya dedirtendir.

edit: doğurmuş lan harbiden. http://www.internethaber....erkek-dogurdu-147665h.htm
gynecology
kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldukları halde üşengeç milletimizce kadın doğumcu diye nitelendirilen tıp dalı. sadece kuku hastalıkları ile ilgilenmedikleri gibi kadınları doğurtmak da asli görevlerindendir. kadınlar için bu doktorlar eşlerinden sonra kuaförlerinden önce gelir. o kadar enteresan bir bağ oluşur aralarında.
KOCAYA NAZ SENDROMUNUN EN SIK RASLANDIGI BÖLÜMDÜR.AYRICA BU SERViSiN iÇiNDE KADINDAN ÇOK ERKEK BULUNUR.DOĞUMHANEYLE KARIŞTIRILMAMASI GEREKEN BÖLÜMDÜR.
(bkz: anlatım bozukluğu) erkek doğum olamayacağına göre polikliniğin adı (bkz: doğum) olmalıdır. Bir tane kişi çıkıp müdahale etmemiştir. Şunu düzeltelim dememiştir.
Ben kadın hastalıkları ve doğum diye biliyorum. Yanlış olmuş kaç.
Her daim dolu olan ve içeriye girer girmez ilk önce çocuk ağlama sesi ile karşılaşacağınız bir ünite. Korona zamanlarında çok riskliydi.
Bunun tokmakçısı benim şeklinde karılarının yanında gerinerek oturan adamlar görebilirsiniz.