kabataş sahili yanılmıyorsam eğer kokoreç tezgahlı seyyar arabada istanbul'da ilk kokoreç satılan yerdir ,sene 1969-70. (arabalı vapur(feribot) iskelesi yakınında)

gece yarısı bile bulurdunuz kokoreç ,esrikliğe bire bir gelirdi.

https://platincdn.com/252...5724_5307980_orig--1-.jpg (bu arabaya benzerdi o araç, tabi ahşap ağırlıklı)
(bkz: kabataş yalanı)
t1 tramvayının son durağı. diğeri için: (bkz: bağcılar)
iskelesinden adalar, kadıköy, üsküdar hatta bursa vapurları kalkan yerleşim birimi.
Yalanı ile meşhur yer. (bkz: Kabataş yalanı) Zamanında "başörtülü bacımızın üstüne işediler" diyerek halkı galeyana getirenler olmuştu. Hatta bir gazeteci müsveddesi (ismet Berkan) "gözlerimle gördüm görüntüleri izledim" demişti. Bu fanteziyi yayanların başında da Davutoğlu'na yakın olan Karar gazetesinde yazılar yazan bugünün muhalifi Elif Çakır bulunmaktadır. Unutmayın unutturmayın efendim, evet.
kabataş - bağcılar tramvayının ilk durağı.
galiba istanbul'da bir yer.
beşiktaş barbaros bulvarı üzerinden doğu avrupa yakasına giden otobüslerin eminönü yerine kalktığı semt.
1977
görsel
100 çükün bir arada göründüğü dünya'daki tek semt.
t1 hattı bağcılar-kabataş tramvayının son durağı.
En başta Yalancısı, ikinci sıradaysa erkek lisesi meşhur semtimiz.
Yarı çıplak deri elbiseler ile gezen erkekleri bulunan meşhur semtimiz.
görsel
Blue oyster bar müdavimlerinin türbanlı bacıların üzerine işediği iddia edilen lokasyon.
1 yıldır uğramadığım ve uğramamak için büyük çaba sarf ettiğim semt; ancak bugün bir şekilde yolum düştü.

Kabataş iskelesi; geçen yıl tam orada bir taksi ve otobüsün altında sürüklenen ve iki bacağını kaybeden henüz 19 yaşındaki üniversite öğrencisi kübra dere'yi aklıma getiriyor; onun sözleri kulağımdan gitmiyor; yüzü ve bakışı aklımda öyle yer etmiş ki...işte bu yüzden önünden dahi geçmek istemiyorum.

bir de Küçükçekmece var böyle...3 yıl boyunca iş dolayısıyla şirinevler-tüyap metrobüs yolunu gittim; ne zaman Küçükçekmece durağına gelsek aklıma serap eser geldi; bir gün dahi aklıma gelmediği olmadı. otobüse Molotof atılarak yakılan 17 yaşındaki kızı unutamıyorum. 2009 yılında kızın başına bu olay geldiğinde aynı yaşlardaydık aşağı yukarı...ama aklımda öyle bir yer etmiş ki...ben büyüdüm, ama o hâlâ çocuk...hep de öyle kalacak.
beşiktaş desen değil, tophane desen hiç değil. arada kalmış, mudanya feribotundan inen köylü bursalıların istanbulun en güzel yeri sandığı boktan yer. bide kaptan kafe diye biryer var ki düşman başına.
güzel semttir ha. böyle kallavi. her yiğidin harcı değildir orada yaşamak. 5 kilo taşak ön koşulu vardır. ful cam cephe manzaralı evleri vardır. kiralar ortalama 2bin liradır. şehrin heryerine ulaşım mümkün ve kolaydır.
sokaklarında resimdeki gibi tipleri görmenin son derece sıradan olduğu semt.

görsel

edit: pazar günü saat 12 sularında kabataş iskelesinin önünde çekilmiş bir resimdir.
senaryosunu tayyip erdoğanın yazdığı film.
bazılarının denize döküldüğü yer.
her gittiğimde deri eldivenli yarı çıplak 90-100 kadar adamı gördüğüm yer. gezi olaylarından beri cinsel organlarını özellikle türbanlılara değdiriyorlar. devletimizin kamerada görünmeyen bu adamlara çare bulmasını istiyorum. artık yeter.
yalancının(rte) mumunun söndüğü yerdir.

(bkz: başörtülü kadını ve bebeğini dövmek)

(bkz: eylemcilerin başörtülü kadının üzerine işemesi)

(bkz: kanal d nin kabataş görüntülerini açıklaması)

(bkz: benim bacıma saldırdılar yalan çıktı)
gezi parkı olaylarından beri tinerci kaynayan mekan. adamlar resmen orada egemenliğini ilan etti. kurumsallaşmaları an meselesi!
üniversite stajımı yaparken şişhane-kabataş diye mekik dokuya dokuya bir hal olduğum semt. sahili mahili iyidir hoştur, inönü'ye giderken geçtiğim için de ayrıca candır canandır.