bugün

artık ayan beyan ortada olan yalandır. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin...
gerçeği ortaya koyan ilgili görüntülerin şurada görülebileceği yalandır:

http://odatv.com/n.php?n=...lanina-sigindi-0603151200
Ucu böyle açık bırakıldığında stres ata ata tamamlamak istediğim yalandır..
(bkz: benim türbanlı bacıma tenezzül edip işememişler) şeklinde yeni versiyonlarını beklediğimiz, mağduriyet şaheseri yalanlar zincirinin bir halkası.

edit: ayrıca bazı aklı evveller tarafından 'sizdö yolon söylödönöz' şeklinde savunulmaya çalışılan yalandır. bence bir başbakanın tvlerde yalan söylemesi hiç hoş değil. ha (bkz: ben yalan söyleme demiyorum hobi olarak yine söyle)
toplumsal olaylarda karşıt tutumlarda olan kitleleri mobilize etmeye yönelik olarak ortaya atılan tüm asparagas haberleri eşit derecede yanlış bulan biri olarak bu durumu haber yapan gazetecilerin basiretsiz tutumunu kınıyorum.

bu durumun yalan olmasıyla ilgili açıklama, fidel isimli avukat kişi tarafından yapılmıştır.
(bkz: bir yalanın anatomisi)
(bkz: 100 kabataşlının adana da topluca 31 çekmeleri)

(bkz: kabataş yalanının tekrar çıkarılma nedeni)
"berkin elvan ekmek almaya gitmişti" yalanının yanında hiç kalıyormuş. maaşallah, ne güzel kafalarınız var sizin.

birincisi berkin elvan ne için gitmişti bilemiyorum. bu saçmalığı yazan arkadaşın da bildiğini sanmıyorum. velev ki eylemlere katıldı, velev ki yaptı bir cahillik ve polise taş attı. bunun karşılığı kafasına gaz bombası atıp oracıkta ağır yaralamak, komaya sokmak mıdır? bu kadar mı vicdansızsınız? ulan bebek katili bir .rospu çocuğuna "sayın" diye hitap eden insanlara oy veriyorsunuz siz. o şerefsizin beslenmesine, saygı görmesine ses çıkarmıyorsunuz da 14-15 yaşındaki çocuğun eyleme katılmasına mı yetiyor gücünüz? apo şerefsizi on binlerce insanımızı öldürdü ve karşılığında devlet eliyle besleniyor. berkin eyleme katıldı, karşılığında komaya sokuldu. ardından da öldü. bu adil sizce öyle mi? vicdanınızı s.keyim sizin.

berkin konusunda yalan söylenmiş olduğunu ispat edecek hiç bir şey görmedim şimdiye kadar. belki ailesine "ekmek almaya gidiyorum" deyip eylemlere katılmıştır. velev ki külliyen yalan olsun. bu yalanı söyleyenlere iki defa kızarım: 1- böyle bir yalanı söylemek toplumun öfkesini artırır. 2- böyle bir yalan söylemek anayasal bir hak olan eylem, gösteri ve yürüyüş yapma hakkının gayri meşrulaştırılması demektir. yani ortada bir yalan varsa eğer bunun mağdurları o süreçte çekirdek çitleyerek tv izleyen değil, canını hiçe sayarak meydanı dolduran eylemcilerdir.

kabataş olayına gelince:
http://haber.rotahaber.co...lari-sasirtti_438682.html
http://imgz.vol.io/rotaha...0220141309300377208_3.jpg

her tarafından riyakarlık, her tarafından sahtelik, fitne ve fesat akıyor bu yalanın. amaçlanan şey apaçık ortada. gezicileri din düşmanı, hiç bir şeye saygısı olmayan, barbar ve zalim göstermek. camiye içkilerle girdiler dediler, müezzin yalanladı. müezzin korkuyor dediler, sonra da sürdüler. tabi, hükümet dururken iki tane çapulcudan! korktu müezzin değil mi? koskoca iktidar da güvence veremedi adama?

kabataşta başörtülü bacımızın üstüne işediler dediler, o da yalan çıktı. ulan gazetelerinizin sözümona muhabirleri gidip ağaçla röportaj yaptılar lan ağaçla! ve siz bu kafayı sıyırmış iddiaların çoğuna inandınız, inanmadığınızı da savundunuz.
http://onedio.com/haber/g...0-fantastik-komplo-336421

karşı taraftan yalanlar gelmedi mi? geldi elbette. ama anlamadığınız şey şu, ekseriyeti bu eylemlerden rant sağlamaya çalışan bir kısım yerel siyasilerin attıkları bu yalanlar ortaya çıktığı zaman eylemciler de tepki gösterdi. işte aradaki fark bu.

http://alkislarlayasiyoru...iliyim-diyen-kadina-tepki

alttaki yorumlara bakarsanız aradaki farkı görürsünüz.

neyse, bu tartışma anlamsız bir tartışma. sinirime hakim olamıyorum ve orada burada bu konu hakkında bildiğim ne varsa dökmeye çalışıyorum ortaya. çünkü eylemlere katıldığım dönemde bu iftira beni de etkilemiş, bazı akpli arkadaşlar bu yalanları gözüme gözüme sokmuşlardı o zamanlar. şimdi hiç birisi de çıkıp "kusura bakma, bir yalan yüzünden kalbini kırmışız" demedi.

asıl gündemde olması gerekenler ise şunlar: (bkz: ekonominin kötüye gitmesi) (bkz: iç güvenlik paketi) (bkz: anayasa tartışmaları) (bkz: başkanlık sistemi tartışmaları) (bkz: f 4 ün daha önce 14 kez düşmüş olması) (bkz: kck nın silah bırakma açıklaması) (bkz: doların engellenemeyen yükselişi)
8 kişi yaşamını yitirdi, 8 bin küsur kişi yaralandı, siz hala var olup olmadığı bile belli olmayan bir insanın peşindesiniz. helal.
mesela bir kadın çıkıpta recep tayyip erdoğan şu gün şu saatte gelip beni taciz etti dese bu beyana esas olarak hemen tutuklanacak olan recep tayyip erdoğan, o gün o saatte orada olmadığını ispatlarsa nasıl hemen beraat ederse, bu kadınımızın beni ve çocuğuma saldırdılar beyanı da kamera kayıtları ve yüzlerce kişinin dinlenmesiyle böyle birşey olmadığının kanıtlanması sonucu yalan bir beyan olduğu ortadır,kaldı ki bu olay tamamen iktidarın türbanlı bacılarını kullanarak ezileni oynama politikasıdır. hiçbirşey yapmadığı halde yüzüne karşı biber gazı sıkılan kırmızı elbiseli bacısı için konuşmayan dönemin başbakanının ikiyüzlülüğüdür.
erdoğan ailesi kontrolündeki sabah gazetesinin hala ısrarla sürdürdüğü yalandır. neymiş, fethullahcı kontrolündeki 10 kamera o gün bozuk denmiş. o zaman akpliler ile fetocular kanka idi. yalanınızı yesinler.

idonun kamerasını polis incelemiş ve anlatıyorlar. o kamera görüntülerini yayınlasanıza, biz de görelim.

http://www.internethaber....tleri/sabah-gazetesi.html
şaka gibi ama hala sahneleniyor.

yandaş medya.
muhafazakar kafa kadar ahlaksız ve yalancı bir güruh daha yoktur sanırım şu dünyada. ısrarla yalana devam ediyorlar.
Bir takım kişilerin korkudan bunu söyleyen kişi yalan söylemiştir diyemediği yalandır. Yer mi lan çıkıp meydanlarda bunu söyleyen zat yalan söyledi diye haber yapmak.
Bugünkü sabah gazetesinin manşetinden sonra bunlar kadar yalancı, arsız bir basın ömrü hayatımda göremem sanırım. bu yandaşları gördükçe çevremdeki akplilerle günlük konuşmalarımızda bile yalanmı söylüyor diye düşünmeye başlıyorum.
kamera görüntüleri çıkmayınca photoshopla kendileri çizdikleri resimlerle desteklenmeye çalışılan yalandır. sıkıysa bir yandaş yalan desin. tayyip'e yalancı demek kimin haddine? tez uçurur kellelerini.

bu arada kadının anlatııklarına göre olan vapırdan inince oluyordu. resimde ise gelen tacizci grup yolun karşı tarafında.
gerçekleri daima gerçekleri haber yapan gazete herkese yine gerçekleri göstermiştir.
http://www.gazeteoku.com/...tleri/sabah-gazetesi.html

resimlerde de görüldüğü gibi kadının üzerine işiyorlar ve yerlerde sürüklüyorlar..

arkadaş kamera görüntüsü dedikleri yine gölgelenmiş insanlar, nerede görüntü len? bu kadar mı olur ya.
okuyupta gülüyoruz artık.
artık utanıyorum bunlardan ya.
(bkz: başkaları adına utanmak)
akp'nin nasıl oy aldığının kanıtıdır. şimdi sor mesela bir akpli'ye benim türbanlı bacım diye girer mevzuya.
fantezili gelin tarafından ortaya atılan, ibrahim zübükzade tarafından yayılan ve mallar tarafından inanılan yalandır.
lütfen birisi çıkıp şu fotoğrafta ki adamların 'temsili' olduğunu açıklasın. gerçekten kendimle çelişir haldeyim.
söyleyenlerin ne kadar zavallı, ne kadar dilenci olduklarını, gazetelerinde yazanlar da ne kadar şey * olduklarını gösterir.
Goebbels' in yanlarinda peygamber kadar dürüst kalacağı propagandacıların sürdürdüğü yalan.

Goebbels abi alman halkina güçlü almanya'yı anlatıyordu ki almanya gerçekten güçlüydü o zaman. Boru değil, 1 haftada modern avrupayı fethetti. Yani adamın alman halkını kandırabilecek doneleri mevcuttu.
Bizimkiler ise aynı propagandayi güçlü ekonomi üzerinden yapmaya çalıştı. Ama bu balondu ve patladı. Başlarda gaza gelen halk, madem ekonomi bu kadar iyi, neden Bize, cebimize yansimiyor demeye başladı. Zaten son dönemki fiyat vergi artışları, yabancı sermayenin yavaştan çekilmeye başlaması, dövizin götünün başının ayrı oynamasi, akpnin güçlü ekonomi yalanını inandiriciliktan epey uzaklaştırdı.
Tüm bunların üstüne bir de, baştan beri kullanılan magduriyet politikaları yara almaya başladı. yeni burjuva olan beyaz müslümalar fakir halkın iyice gözüne batıyor artık. Dini eğitim zırvaları kendi secmenide bile tepki uyandırdı. Geriye kalan tek yol, "biz madem iyi değiliz, değerlerini daha kötü gösterelim" taktigi idi. Chpyi 70 sene önceki icraatlerle eleştirmek, ense tokat göte parmak olunan kürt hareketini ortamlarda terörist olarak lanse etmek, mhpyi tek başına iktidar olmadığı halde, koalisyon hükümeti üzerinden kötülemek gibi eylemler bu politikanın (çaresizliğin) göstergsidir.
Gezi eylemleri başından beri hükümete yapılan en büyük başkaldırıydı. Ve hükümeti gerçekten korkuttu. Bu eylemleri karalamak adına, camide içki içilmesi, ayakkabiyla girilmesi ve turbanli bacı yalanlari kurgulandı. Havuz medyasi tarafından halka dayatılan bu yalanlar çok açık bir şekilde ortaya çıkarıldı. bundan sonra yapilacak en son şey geri adım atmaktı. Kendi yayın organlari tarafından devam ettirilme kararı alındı. Halbuki enver aysever o malum programda, yalancısınız yargılanacaksınız demeseydi, bu yalan unutulacaktı. Bu söz çok ağır geldi ve karşı savunmaya gecildi aciz bir halde. Gezi döneminde müttefik oldukları cemaati bile suçlar hale geldiler.
Halk sadece sabah okuyup atv seyretmiyor artık. Tahminim seçimlere kadar olan süreçte daha da çirkinleşcekler. Suikast planlari, lobiler havada uçuşacak.
çomarlar derse ki, ulan bu, bizim zekamiza bile hakaret artık, seçimde sürpriz yasanabilir. Alternatif yokçular bilmeli ki, kılıçdaroğlu'nun a. Selvi'yi gömdüğü program veya Selahattin'in sempatik çıkışı en az gezi kadar korkutmaktadır iktidarı.

Çok yazmışım amk, editlemek için bile okumam ben bunu.
gırgır dergisi gözüyle şudur ;

görsel
off kafayı yiyeceğim offf.

yalancı gelin: başıma penislerini sürttüler, üzerime işediler, tartakladılar, bir ara bayılmışım, kendime geldiğimde tartaklamaya devam ediyorlardı, günlerce kendime gelemedim...

o günlerde yalancı gelinin facebooku: gırgır, şamata, kılıçdaroğluna giydirmeler, akp mitinginde boy göstermeler...

yandaş gazeteciler: başörtülü bacılarımız...

rte: benim başörtülü bacılarıma saldırdılarrrr...

o sırada gezi destekçileri: yahu bir görüntüleri görseydik en azından? kabataşta gündüz gözüyle kadına penisini sürtmeler, işemeler, bebeği tartaklamalar falan? sanki pek gerçekçi değil gibi???!! ayrıca görüntüler neden yok???

akabinde rte: görüntüler var elimizde, cumaya göstereceğiz.

yalaka gazeteciler: gördük görüntüleri, çok feciydi, geceleri uyku uyuyamıyorum. allah'ım neden? neden?

seneler sonra gelen edit. pardon, görüntü: bir kadın bebek arabasıyla duruyor, bekliyor bekliyor bekliyor... insanlar yanından geçiyor, geçiyor, geçiyor... saldırı? yok. görünmüyor. işemeler falan? feriştahın fantezilerinden ibaret görünüyor. herhangi bir hareketlilik, kıpırdanma falan? o da yok. e ne var o zaman it?

yandaş gazeteciler: montajjjj, düplajjjj, sütlaçççççç.

rte reloaded: başörtülüüüü...

candaş gazeteciler: bu apaçık bir yalandır, bu yalanı söyleyenler yargılanmalıdır, yargılanacaklardır.

yandaş gazeteciler: hep bir ağızdan, bir kiii üççç "diliniz kaba vicdanınız taş"

abdülkadir selfie: "diliniz kaba kalbiniz taş"... otur abduş, yine ahengi bozdun: sıfır.

yandaş gazeteler: görüntüleri paraleller silmiş, 52 saniyede her şey olup bitmiş, ahan bunlar da bizim paintli fotoğraflarımız. yersiniz di mi?

anormal vatandaş: e oha amk, yuh artık. utanma da kalmadı bunlarda. 52 saniyede nasıl işeyecekler de, kadını tartaklayacaklar da, aletlerini sürtecekler de... ben daha 52 saniyede tuvalette işeyemiyorum bile amk!!!

normal vatandaş: kadının beyanı? başörtülü bacı? çapulcularr? faiz lobisi? penisilvanyanın penisi? sürtmüşler? akh partii? hüloooğ?

Hodor: hodor

eğer siz de kaçıklar ülkesi yeni türkiyeye daha önce ziyarette bulunmamışsanız, başta biraz alışmakta zorlanabilirsiniz. ama siz de artan dolar endeksinde faiz lobisinin parmağını, tuğçe kazazın din değiştirmesinde cehape zihniyetinin etkilerini, türkiyedeki yağışların artmasında allahın tayyip erdoğan ve akp sevgisini (bkz: feraha nedir bilir misen) ve don kişota darbe hazırlığı içerisinde bulunan hain yel derğirmenlerini görmeye başladığınız andan itibaren bu türkiyenin müdavimi olacaksınız!