bugün

1967 doğumlu alman teknik adam. mainzden sonra Borussia Dortmundda kariyerine devam ediyor. hakemlere mimikleriyle verdiği ayarlarının hastasıyım. ileride avrupanın en populer teknik direktörlerinden biri olacağını düşünüyorum.
biraz itici bir teknik direktör. mourinho iticiliği yok ama bunda, daha bir meriç iticiliği var. anlatabildim umarım.
borussia dortmund'un teknik direktörlük görevini yürüten ve nuri şahin'i milli takımda oynatmadığı için guus hiddink'e ayar veren agresif adam.

millet "almayın bizim adamımızı, sakatlanıyor sonra!" deyip tavır koyar, bu "alın götürün bu ibneyi milli takımda oynatın hayvan herifler!" diyor. maç sırasındaki tavırları, sağa sola sataşıp habire oyunculara abidik kubidik direktifler vermesi kendisini kesinlikle çok itici yapıyor northside'ın da söylediği gibi. verdiği demeçlere falan hiç girmiyorum bile.

ama dortmund halkı bu adamı seviyor. sevmeli. borussia uzun zamandır böyle iyi futbol oynamıyordu. signal iduna park'ta canavar gibi oynayan borussia'yı özlemiştik. jürgen pampa bu takımı adam eder gibime geliyor.
maç esnasında ilginç hareketler sergileyen teknik direktör. klişe bir söylem olacak belki ama, adından söz ettirir bu hırslı adam.
nuri şahinin bayer munih maçında 2.golü attığında üstüne atlayıp gözlüğünü kırdığı teknik direktör.teknik direktör basın toplantısında da şöyle demiştir:gözlük kırılmayan camdandı ama nuri kırmayı başardı.
alman arsene wengerdir kendileri. genç oyuncularla büyük işler başardı bundesliga da. nuri , götze , subotic , hummels , kagawa , lewandowski , bender , schelmelzer , grosskreutz hepsi 88-89-90 doğumlu oyunculardı ama bunlarla gitti şampiyon oldu helal olsun.
çok yetenekli teknik direktör . umarım kendisini başka takımlarla da izleriz.
takımını nerden nereye getirmiş adını şimdiden tarihe yazdırmış kişidir. helal olsun.
bir başarı öyküsünün kahramanı. almanya'daki bayern münih hegemonyasını, ligin en genç takımıyla kırabilen bir adam. son 30 yılda bayern'den sonra üst üste 2 kere şampiyon olan takımın patronu. ligdeki bu kalıcı başarıya, şampiyonlar ligi'ndeki zaferler de eklenir umarım.
bu adamın normal halde kazandığı başarıları şikeyle kazanmasının bile olanağı yok. adamın takımı üst üste 5. kez bayern münih'i devirdi bugün. kagawa, lewandowski, hummels, götze değerine değer katıyor tamam da, kadrosunda ribery ve robben bulunan şampiyonlar ligi finalistine 5 atmak ne demek lan?
adamdır adam.
yıllar önce mainz 05'in başındayken oynattığı hücum futbolunun güncellenmiş ve mükemmelleştirilmiş halini dortmund'a uyarlamıştır.
taraftarla ve oyuncuyla ilişkisi,gollerden sonraki sevinçleri,futbolun felsefesine vakıf olduğunu belli eden konuşmalarıyla şimdiden ikon olmuştur.dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biridir.
çok iyi bir teknik direktördür.
Yıldızlar topluluğu manchester city nin karşısına , deplasmanda çıkarken biz buraya kazanmak için geldik diyecek kadar net ve kararlı konuşmuştur.
dortmund efsanesidir.
Takım olma olgusunun yıldızlarla olmayacağını kanıtlayan karizma.Deplasmanda araplar'ı darmadağın ederler umarım.
Geçmişte kendisinden alman wenger diye bahsetmiş olsam da , kendisine alman ferguson demeyi daha uygun buluyorum artık. Bu adam da dortmund ta alır başını gider bi 20 sene. Allah ömür verir de bu adam yaşarsa , sözlük te önümüzdeki 20 sene kapanmazsa bu Entry burada dursun. 2030 da görüşürüz.

Edit: 2015 te istifa etti.
şampiyonlar liginde manchester city,real madrid ve ajax'ın olduğu grubu 1.sırada bitiren borussia dortmun'un başarılı teknik direktörü.
iyi yönetim ve yetenekli teknik direktörün ne kadar başarılı olacağının ispatıdır bu adam helal olsun.
Yakışıklı,karizmatik ve mükemmel bir yönetim. Kısacası adamın dibi. Ve en sevdiğim teknik direktördür.
Adamın dibi. Muhteşem bir teknik adam. Herkesle dost. Yoktan oyuncu var eden bi kişilik.
Götze, kakawa, levandovski, nuri.
Harbiden adamın dibi...
http://www.ntvspor.net/ha...ourinhosu-olmak-istiyorum

--spoiler--

Bayern'in yeni sezondaki en önemli rakiplerinden biri yine şüphesiz son 2 yılın şampiyonu Borussia Dortmund olacak. Sarı-siyahlı ekibin teknik direktörü Jurgen Klopp, önümüzdeki sezon rakip kulübede yer alacak Guardiola'ya meydan okudu.

Katalan çalıştırıcının yeni baş belası olmak istediğini belirten 42 yaşındaki çalıştırıcı, Sport Bild'e özel açıklamalarda bulundu. Klopp, "Şahsen Guardiola'nın yeni Mourinho'su olmak istiyorum. Takım olarak da önümüzdeki birkaç yılda Bayern Münih'in en sevimsiz rakibi olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

--spoiler--

bayern'in almanya'nın real madrid'i ve dortmund'un daha barcelonamsı olduğu düşünülürse; 'guardiola'nın yeni guardiola'sı olmak istiyorum' demesi daha doğru olurdu aslında.
adamın dibidir. 5 yıl sonra mourinho seviyesinde birisi olur ve burada adına onlarca sayfa entry girilir, demedi demeyin.
bu gece jose'yi hoplatacak olan hoca.kendisi futbolda usta olduğu kadar akıl oyunlarında da çok iyidir.

--spoiler--
real madrid teknik direktörü, trolli arena'da oynanan maçı yerinde izledi ve şampiyonlar ligi yarı finalindeki rakipleri hakkında notlar aldıktan sonra dortmund'un galibiyeti garantilemesiyle 60. dakikadan sonra stadı terketti.

'bu mourinho'nun oynayacağımız maçları ciddiye aldığını gösterir' dedi klopp.

'fakat bana bir telefon açsaydı ona gayet düzgün bir takımımız olduğunu söylerdim, buraya kadar zahmet etmesine gerek yoktu.'

mourinho maçtan erken ayrılması nedeniyle dortmund'un yediği golü göremedi. zaten bu gol dortmund'un maçtaki mutlak hakimiyetini sarsacak bir etki de yaratamadı. dortmund böylece bundesliga'da ikinci sıradaki yerini iyice sağlamlaştırarak bütün dikkatini 24 nisanda oynanacak ilk maça çevirdi.

liga total televizyonuna konuşan klopp, "mourinho skor 5-0'ken stadı terketti, yani zayıf yönlerimizi göremeden stattan ayrıldı" diyerek güldü.
--spoiler--
hocaların hocası seviyorum bu adamı. nereden aldı nereye getirdi takımı millet guardiola ile mourinho ile ilgilenedursun asıl adam burada duruyor.
Futbol dahisi oldugunu coktan ispatlamistir.