bugün

selam xyz

yazar oldun. aramıza hoşgeldin. takıldığın herhangi bir konu olursa bu sayfadaki "bir derdim var" butonu ile yardım isteyebilirsin.

ayrıca http://xyx.uludagsozluk.com şeklinde de bir sayfan var.

diyerek sözlüğün en mutlu haberini yazarlarla paylaşan moderatör.
900 e yakın entry icinde kız erkek tartısmalarına, saglıklı olsunda kız erkek farketmez cevabı ile kendisine hayran bırakan yazar kişisi.

ama ne yalan söyliyim sevmem kendisini.taktir ederim o ayrı. * *
zamanında söz verdiğimiz gibi, o günlerin anısına, o zamanların dj'inden bi zamanların sıradan yazarına sevgilerle dedirten. burada olmamın önemli sebeplerinden, hiç görmemiş olmasam da.

en az cumhuriyet bayramı'nı kutlamak kadar doğal bir kutlama mesajı yayınlamış, iyi bir moderatör. umarım ne mutlu türküm diyene diye ortada dolaşan moderatörler ders alır.
ne mutlu türküm diyene ile bir musevi bayramını aynı kefeye koyan kendini bilmezleri bize gösterdiği için teşekkür etmemiz gereken moderatördür. ki teşekkür de ediyorum kendine. musevi olup da bir çok kez içinden gelerek "ne mutlu türküm diyene" demiş bir kaç kişi tanıdığım için baya bi garibime gitti.
sözlükte musevilerin de yer aldığını düşünerek, incelik yapmış moderasyon üyesi. üzerine gidilmesi anlamsızdır.
gelenekselleşmesini umduğum çok güzel bir uygulamaya imza atarak beni bir kez daha ters köşeye yatırmış moderatördür.

(bkz: gelismeler/#4331462)

aynı yaklaşımı diğer etnilere yönelik hakaretler sözlükte boy gösterirken buna misilleme olarak yazılmış girdilerin "hakaret" ve "başımıza iş gelebilir" nedenleriyle silinmesi konusundaki çifte standardın bitirilmesinde de göreceğimize eminim. kendisinin bu konulardaki hassasiyetinden eminim.
kaynak olarak kutsal google'ı kullanmasını önerdiğim ve en kısa zamanda bütün dünya uluslarının dini, milli ve bilimum bayramiğğğ günlerini öğrenip sözlükte var olması muhtemel; tüm dünya dinlerine ve milletlerine mensup kişilerin önemli günlerini "gelişmeler" kısmından kutlaması gereken kişidir.
yaptığı eylem göz önüne alınırsa, sonuç olarak bu da bir gelişmedir *

dipnot: durmak yok! gelişmeye devam... *
bir nevi "canan arıtman" saldırısına maruz kalmış kişi. musevi olduğu ilan edilmiş. şimdi top kendisinde. "ailem müslüman ve türk'tür" derse rahatlarız.

ilgili, bilgili, kültürlü, en önemlisi empati kurma kabiliyeti (ki bu çoğumuzda yok) mevcut moderatördür. **
dünyanın tüm dinlerinin ve milletlerinin bayramlarını kutlamasına gerek olmayan moderatör.

ancak yüzyıllardır beraber olduğumuz 30.000 nüfuslu musevilerin ve 100.000 nüfuslu hristiyanların bayramlarını kutlaması kadar doğal bir şey yok.

aynı mantıkla abdullah gül'ün, recep tayyip erdoğan'ın da bu insanların bayramını kutlamaması gerekiyor. çünkü türkiye'nin % 1'i bile gayrımüslim değil.
hanuka bayramımızı kutladığı için teşekkürlerimi ilettiğim insan. bir tek sen hatırladın hanuka bayramını be julifort...
edit: bu entry'de ne july4th insanına bir hakaret vardır, ne de hanuka bayramının kutlanmasından duyduğum bi rahatsızlığı belirttim. hatta hoşuma bile gitti. bu kadar eksilenmesini anlamış değilim. kimseye kötü bir şey demediğim halde nedir bu eksiler...
yaptığı ironi mallar tarafından anlaşılamayan mod. modları pek sevmemekle ve mod tayfasıyla aramızın gayet limoni olduğunu hissetmekle birlikte, sezarın hakkını sezara teslim etmem gereklidir kanımca. bir takım kişiler tarafından "yobaz modlar yobaz sözlük niye bir tek müslüman bayramları kutlanıyor ki madem öle değilse?" kabilinden serzenişlere ayar mahiyetinde yazdığını düşünmekteyim o kutlamayı.

amma velakin "ayar verme gibi bir niyetim yoktu milletin yazdığından ders aldım" derse o zaman ortada bir ironi yok ve harbici mal ben oluyorum gibime geliyor.*
herhangi bir dini taşak malzemesi olarak kullanmayacağını düşündüğüm moderatör. çünkü normal bir insan böyle yapar.
beklenen olmuş, gelişmeler bölümünden hristiyan alemini de kucaklamıştır.
moderatördür.

bizi de kucakladıydı bir ara. mütemadiyen kucaklıyor durduramıyoruz.*
istisnasız herkesi kucaklayan tek moderatör... *
hande yener'in kendisi için "sabaha kadar kucaklar beni july4th july4th july4th" şarkısı yapmasını beklediğimiz moderatör. seviyoruz kendisini.
bizim köyün(sinop/boyabat) mayıs ayında bir toplanma, kaynaşma, yemek yeme, tarzında bir şenliği var.. gelenekseldir. her yıl yapılıyor.. onu da gelişmelerden duyurmasını talep ediyorum..
(bkz: uludag sozluk/#4413674)
canan arıtman'nın ders alması gereken saygılı ve saygıdeğer bir insan.
düşünceli moderatördür.
sayesinde heyecan ve merakla takip ediyorum "gelişmeler" bölümünü.
hoşgörü'ye özellikle dikkat çeken, vurgulayan düşünceli moderatör.
Ayrım yapmaksızın tüm dinlerin kutsal bayramlarını sırayla kutlayarak takdirimi toplayan moderator.
sorun yaşadığımız yazarlarla aramızdaki husumetleri bitirmemiz için tam zamanın noel olduğunu düşünen.

bir daha kırgınların barışma zamanı tamtam bayramı. doğru öpüşmeye barışmaya.
sözlüğün en (ve belki de tek) iyi moderatörü.