bugün

Görünüşe aldanmamak gerektiğini birkez daha gösteren,heavy metal denince akla ilk gelen gruplardan.
nostradamus u konu alacak olan ilk konsept albümlerinin çıkış tarihi belirli olmaya başlayan grup.
albüm "operatik" öğeler içerecekmiş bu arada.
detaylar için:
http://www.heavymetaltr.c...file-article-sid-868.html
(bkz: angel) sarkısını cok sevdiigm grup.
büyüklüğünü iron maiden bile kabullenmiş, bunun için bir şarkı bile yapmıştır.
(bkz: judas be my guide) *
joan baez'ın diamonds and rust parçasının akustik bir yorumunu yapmışlardır, izlerken gözlerinizin dolması mümkündür. "your possessing me" diye bağıran rob halford nasıl yaşlanmış, anlatılır gibi değil.
1991 yılında Halford gruptan ayrılarak Fight adında bir solo projeye başlayacağını açıkladı. daha sonra Fight dağılır yerine Two yu kuran Halford uzun yıllardır dedikodusu yapılan cinsel tercihi konusunda açıklık getirir ve gay olduğunu açıklar.Ben izlemeden ama izleyenler Mtv de ağzından kaçırdığını söylüyor. Kendisi şimdilerde bu konuda gülerek "I`m not the only metal homo" diyormuş.

Buna rağmen benim ama en başta sevgili kocamın en sevdiği, beğendiği ve takdir ettiği vokal kralı Rob Halford`tur.
iron maiden yeni yeni, çömez çömez etrafta dolaşırken bu abilerin 5 albümü vardı! sanırım en büyük hataları iron maiden'ı alt grupları olarak konserlere çıkarmak oldu, zira 80'lerde pazar payını iron maiden'a kaptırarak toplamda iron'ın yarısı kadar bile albüm satamamışlardır.
adını bob dylan'ın the ballad of frankie lee and judas priest şarkısından alan grup.
heavy metal de ritm+lead gitar olayını başlatan grup. üzerine black sabbath la birlikte akademik tez yazılacak bence tek gruptur. bugun dinlenilen heavy metal ve türevlerinin icracsısı bütün grupları bir şekilde etkilemiş efsane grup. sıkıcı yada kötü tek bir şarkısını henüz duyamadığım grup.
(bkz: 13 temmuz 2008 judas priest istanbul konseri)
80'li yılarda fırtına gibi esmiş efsane gruplardandır.
olabilecek en iyi müzik grubudur.

bağnazlığımı bağışla niçe
13 temmuzda kuruçeşme arena'da sahne alcak grup.
bilet fiyatları: 65ytl.
http://www.biletix.com
vokallerinin şarkı söylerken sokakta yatıp kalkan cool amcalar gibi takıldığı olağanüstü gruptur, külttür, eli öpülesidir.
nostradamus albümünden ilk yeni parçayı myspacelerine koyan grup. kaydı çok iyi olmamakla birlikte klasik judas tarzına yeni bir ekleme yapılmamış gibi gözüküyor.

http://www.myspace.com/judaspriest
nostradamus albümüne muhteşem ötesi bir kapak tasarımı yaparak, şimdiden kalp atış hızını arttırmışlardır.

http://judaspriest.com/
Çok başarılı grup olmasına rağmen ülkemizde pek de adını duyuramamıştır gruptur. Judas Priest dinliyorum dediğimde o kimdir diyen insanların çokluğu beni artık şaşırtmamaktır ve üzmemektedir.
heavy metalin en iyi gruplarındandır. bir irondan, metallicadan çok farklıdır. konser tarihi de geldi çattı sayılır. gidenlere iyi eğlenceler. metallica ile yakın tarihlerle konserlerinin olmasını öğrenci bütçesinin kaldıramaması sebebi ile birini seçmek zorunda kalmışımdır.
breaking the law şarkısı şahanedir. pek çok programda jenerik müziği olarak duymuşuzdur.
bir çoğunun reklamlardan duyduğu fakat (bkz: erkekliğe bok sürmemek)* için 40yıldır dinliyormuş izlenimi vermelerine sebep olan müzik grubu.
bir daha gelsinler bu sefer biletimi satmayacam. hatta fazla beklenti duymadan gidecem, arkalarında sadece '' awesome , they are gods of heavy metal it is obvious'' diyecem.yeter ki gelsinler. yoksa bende biliyorum ''see you in another life brother'' demeyi
Heavy Metal'in mucidi diyebileceğimiz grup. Çift gitar partisyonları, hızlı gitar rifleri, yırtıcı vokal tekniği gibi heavy metak denince ilk akla gelen müzikal tekniklerini albüm kapaklarındaki çelik canavarlarıni deri ceketle simgelenen giyim kuşamın ve bir çok metal sloganının sorumlusu grup.
ilk albümleri rocka rolla blues tınılarından ibaretken 1976 yılında çıkardıkları ikinci albümleri Sad Wings of Destiny hard rock hudutlarını ihlal eden agresif besteler içeriyordu. Point of Entry Amerikan radyolarına kafasını uzatmaya çalışan hard rock şarkılarla bezeliyken, bir sene sonra Screaming for Vengeance ile heavy metalin en sert halini icra ediyordu grup. 1986 yılında elektronik altyapılı Turbo'yu, 1990 yılında ise bir klasik metal grubunun kaydettiği en sert yapıt olan Painkiller'i çıkardı
1991 yılında gruptan ayrıldığını açıklayan Rob Halford birkaç sene sonra gay olduğunu açıkladı. Gelen tepkilere rağmen Halford'un tahtı sallanmadı. Öyle ki, Judas Priest, Rock Star filmine konu olan bir şekilde Haltford'u birebir taklit edebilen, üstelik daha erkek bir solist olan Tim Owens'i transfer ettiğinde kimse ripper namlı genci kabullenmedi ve 2002'de Judas Priest ve Haltford tekrar bir araya geldi.
2008'e gelindiğinde onlardan en son beklenildiği üzere klasik müzik ve operadan esintiler taşıyan senfonik bir albüm çıkardılar. Heavy Metal gruplarının şarkı ve konsept oluşturmayı çok sevdiği bir karakter olan Nostradamus'un anlatıldığı çift CD'lik bir albüm olan Nostradamus'u çıkardılar. 80'lerin ortasından itibaren müziklerini giderek sertleştiren ve painkiller'dan itibaren neredeyse modern Trash albümleri yaparak 70'lerdeki hard-rock kitlesini kaybeden grup bu albümle onların kalplerini yeniden kazandığı gibi hem de kemik metalci kitlesinin ufkunu açan, müzikalitesi çok yüksek bir resital ortaya koydular. Rob Halford Exiled'da arya söylüyor, Pestilence and Plague'de italyanca bağırıyor, tipton ve downing ikilisi gürültülü riflerin üzerine akustik gitar nağmeleri örüyor, deep Purple keyboardcusu Don Airey'in yardımlarıyla senfonik keyboard partisyonları ile ders veriyordu.
bu adamlara kimleri örnek aldınız diye soru sormuş bir türk gazeteci. ben görmedim duydum umarım yalandır.
heavy metal tarihinin en iyi 3 grubundan biri.
kıt olan ingiliz dili bilgimle anladığım şudur ki;
2005 ile 2008 arasında ki dünya turu konserlerinde ki kayıtlarını albüm yapıp temmuz ayında çıkartacak grup.

http://judaspriest.com/ne...98-4F37-9BE6-09B3975C581A
heavy metale çift gitarist getiren dünyanın gelmiş geçmiş en iyi metal topluluğudur.metal gods tır onlar.