bugün

aktif basketbol yaşantısını winterthur barcelona'da devam ettiren, 2006 dünya basketbol şampiyonu ispanya milli takımının oyun kurucusudur..
göz yaşı damlasını tony parker'dan sonra en iyi yapan barcelona'da forma giyen ispanyol basketbolcu. *
ara ara pislikler yapmayı da ihmal etmeyen oyuncu. (bkz: eurobasket 2005)
eurobasket 2005 te mvp olmaması haksızlık olan basketbolcu; şampiyonada üçlük çizgisinden smaç basmak dışında her tür extrem hareketi yapmıştır.
nihayet memphis grizzlies ile anlaşıp nba in yolunu tutmuş oyuncu. umarım sonu saras * a benzemez. pau gasol le iyi anlaşmaları avantajı tabii.
ispanyoldur, hafiften dişlektir ve çok şeker bir basketbolcudur kendisi..harika oynamaktadır..yarı final maçında yunanlı bir oyuncu ile bir gerginlik yaşamıştır..*
edit büdüt: ulan oğlum kıskanılıyosun valla..
16 eylül 2007 ispanya rusya final karşılaşmasında sıfır çekmiştir. yaptıgı onca hakem aldatmasının, seyirci kışkırtmasının laneti diyoruz biz buna.
eurobasket 2005 te hırsıyla takımını finale çıkarmış fakat hakem hataları sebebiyle şampiyonayı kazanamamıştır, euro 2007 de ise yeterince oynatılmamış ve takımı bu kez hakemlerin yardımına rağmen şampiyonayı kaybetmiştir.
şayet nba.com un verdiği istatistikler doğruysa, bu geceki boston maçında bench'ten gelip 5.23 dakikada 7 de 5 saha içi isabetiyle oynayıp, 15 sayı 2 asist üretmiştir kendisi. yok artık huğan karlos navarro..
(bkz: la bomba)
şu an eski takımı axa barcelona'ya dönmeye çabalayan oyuncu. Geçen sezon Memphis'te 10.9 sayı ortalaması ile oynamıştır.
ispanya ya dönmesindeki en büyük etkenin pau gasol un lakers a gitmesi olduğu belirtilen oyuncu.
ağlak piç.
gözyaşı damlasını üçlüktede yapabildiğini gösteren basketbolcu.
13 Haziran 1980 doğumlu ispanyol basketbolcu.
Dün oynanan maçta Makedonya karşısında Pau Gasol gibi 22 sayı atsaydı eğer Fransa'nın finaldeki rakibi Makedonya olacaktı.
Ama işi abartıp 35 sayı atınca Makedonya'nın zayıf olan şansını da yok etmiş.
Finalde Tony Parker ile kapışmasını izlemek keyifli olacak.
eurobasket 2011'de en değerli oyuncu * seçilmiştir. turnuva boyunca 18.7 sayı, 1.5 ribaund ve 3.0 asist ortalamalarını tutturdu. istatistikleri bir kenara bırakırsak ispanya'nın şampiyonluğunda oynadığı basketbolla çok önemli bir rol oynadı. oyunun sıkıştığı anlarda attığı üçlüklerle rakip savunmaları açtı ve bu da pau gasol ve marc gasol'a çok yardımcı oldu. en değerli oyuncu seçilmesinin yanı sıra turnuvanın en iyi beşine de seçildi. turnuvanın en iyi beşi:

bo mccalebb (makedonya)
tony parker (fransa)
juan carlos navarro (ispanya)
andrei kirilenko (rusya)
pau gasol (ispanya)
şuan galatasaray mp regal barcelona maçında yardıran basketbolun xavisi.
maç sonrası şöyle dediği söyleniyor. ne kadar dogru bilmiyorum.

juan carlos navarro : ben hayatımda 100 den fazla eurolig maçına çıktım böyle bir taraftara ilk defa şahit oluyorum
taraftar çıldırmış bir ara fark 20 sayıdan kapandıktan sonra salona girip bize saldıracaklarını zannettim.

alkışlar büyük galatasaray taraftarına.
http://www.youtube.com/watch?v=QMERqjOYvZU

inanılmaz bir adam gerçekten!! gs taraftarını övdüğü haberleri de twitterdan facebook'tan salak saçma bir şekilde yayılıyor. bana öyle geliyor ki delinin biri kuyuya taş atmış...
2011 avrupa basketbol şampiyonasının mvp'sidir.

(bkz: most valuable player)
fast break i üç sayı gerisinden bitirebilecek kadar şutuna güvenen ispanyol şutör. keza bize karşı da yolladı bi tane
(bkz: atmayaydı eiyiydi)
http://www.youtube.com/watch?v=QMERqjOYvZU&feature=youtu.be

geçen yıl ipekçi'deki galatasaray maçı öncesi ısınırken ard arda attığı 15 üçlük atışın 14'ünü sayı yapan basketbolcu.
isınmada 15 üçlükten 14 unu sokması büyük bir başarı değildir.damir mrsiç in ısınmada 38 üçlük üst üste sokmuşlüğu vardır.bunun dışında navarro 2000li yılların avrupa daki en iyi 2 numarasıdır.bir buçuk senedir eski istikrar ve formunu aratmaktadır.handikapı ise ray allen peja stojakovic gibi diğer ünlü şutörlere göre süt yüzdesinin düşük olmasıdır.birazcık abartılmıştir.yaklaşık bir ay önce real madrid i tek başına yıkmışti sonra sakatlandı eski hali gibi oynamıyor şu an.2008-2009 euroleague ve 2010 euroleague final four mvp sidir.
en sevdiğim ispanyol basketbolcudur.avrupanın sayılı guardlarındandır.1-2 numaralı pozisyonu oynar ve ısındımı deli gibi şut sokar.
şuan Panathinaikos'a 3 lük bombardımanı yapıyor, ne biçim bi adammış bu yahu.